muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

günaydınlarrr... yok arkadaş yok ben yumurtlayacağım en sonunda aldığım büyüüüük güzellll şahaneee yavruluğa girip... hiç güzel haber beklemeyin yok çünkü :confused: hatta bir süredir çiftleşip çiftleşmediklerinden bile emin olamıyorum :mad::mad:
Şakircan arkadaşım kuşlarında ışıklandırma varmı? Malum kış aylarında gün ışığı eksik çiftleşme için.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

var var yeterli ışıklandırmayı sağlıyorum :) amma velakin beni heyecanlandırıyorlar habire fakat hala gelemedi gitti yumurtalar.. kuyruk titremeye devam ediyor, kuş ta yuvalığa girmemek için inat ediyor... bakalım nezaman yumurtayı tutamayacak içinde daha fazla... ünüğünü sıkıcam az kaldı yani...

var var yeterli ışıklandırmayı sağlıyorum :) amma velakin beni heyecanlandırıyorlar habire fakat hala gelemedi gitti yumurtalar.. kuyruk titremeye devam ediyor, kuş ta yuvalığa girmemek için inat ediyor... bakalım nezaman yumurtayı tutamayacak içinde daha fazla... ünüğünü sıkıcam az kaldı yani...
Gunaydın sakır kardesım bana dıorsun sen sabır gostermıon olmazkı bole :D muthıs bı haberım daha var sabah yenı es yapdım cıft cıftlesdı 2 kere jumbo hollanda cıftım ben dıordum onda yumurta var kanatları dusdu kuyruk dusdu sallanıyor anlamısdım bugunde onay verdım artık yumurta olduguna cok mutluyum kardesım darısı basına ınsallah valla senınkılede cıftlesdı bıde yumurtlasa super olcak suan super keyfım yerınde :D

:D günaydın merak etme hemen alışmaz benim kuş bir ay hic sokulmadı yuvaya ama yumurta sıkıştırınca mecbur girdi senin kuşun dışkıda büyüme varmıydı birde bacakların arası şiştimi.

cumarkesi günü avcuma aldım dişiyi. yokladım azcık. bacak arasında bir şişlik elime geliyor. ama erkeği de elleyeyim bakalım onda da varmı diye merak edip düşünüp yapmadım. yani erkektede öylemi bilmiyorum. ama dişinin bacak arası şiş. bariz şekilde elime geliyor. dışkıda büyüme göremedim henüz. kanatlar düşük ve kuyruk titriyor. bir de sürekli mal gibi duruyor tünekte... arada bir de avazı çıktığı kadar kesintisinz 25-30 saniye gakgakgakgak diye ötüp ötüp susuyor.

ömer git gözüm görmesin arkadaş :D bi benim başım kel galiba :D

cumarkesi günü avcuma aldım dişiyi. yokladım azcık. bacak arasında bir şişlik elime geliyor. ama erkeği de elleyeyim bakalım onda da varmı diye merak edip düşünüp yapmadım. ama dişinin bacak arası şiş. bariz şekilde elime geliyor. dışkıda büyüme göremedim henüz. kanatlar düşük ve kuyruk titriyor. bir de sürekli mal gibi duruyor tünekte... arada bir de avazı çıktığı kadar kesintisinz 25-30 saniye gakgakgakgak diye ötüp ötüp susuyor.

ömer git gözüm görmesin arkadaş :D bi benim başım kel galiba :D
hahahah kardesım snn kusdada belırtıler var daha ne dıskı buyumesı yumurtlamaya 2 gun kala belllı olur hemen sımdıden dıskısı buyumez korkma yumurta olusuyor kusda ısde sabred :D benım 6 aylık kusunda 4 kere cıftlesdını gordum hem tunekde hem tabanda ondada yumurta var poposu cok sısdı tuyler seyreldı 2 haftaya yumurtlar dıe beklıom bı sıkıntı cıkmazsa kanat dusdu kuyruk dusdu ve sallanıyor erkegı co ksaglam baskın devamlı kur yapıp ustune cıkıo rahat vermıo 5 dkka kızıma :D dısıde yuvalıkda uyuyor gece gunduzde devamlı ıcerde ben odaya gırınce sesımı duyarsa cıkıo :D suan yumurta bekledım 3 cıft var bakalım 2 cıftın cıftlesmelerını gordum onlardan emınım artk :D

kuşu elime alıp yokladığımda poposunada baktım popo tüylerinde seyrelme yok. üfledim zor gördüm popoyu baya kuvvetli üfleyince. poposuda kuyruğu gibi atıyor. ne bileyim yaa sanırım hevesim kırılmak üzere

ayrıca ilk kez dün gece kalamar kemiğini kemirdiğini gördüm dişinin
senın dısı benımkı gıbıdır tembeldır bıraz :D benımkı aldı mgun cıftlesdı 1 ay sonra yumurtladı senınkıde ole yapabılır acele edme cıftlesdıyse gecde olsa yumurtlar kalamar kemıgı bana dayanmıo her hafta alıom yenı cıft ıle 6 aylık cıft kalamar kemıgını somuruyor :D

korkum şu işte. erkeği üzerinde gördüm ama tam ideal çiftleşme olup olmadığından emin değilim. ya sadece benim gördüğüm 2 seferde aldıysa başka yapmadılarsa... ah bir görsem verimli çiftleştiklerini hiç düşünmicem

teslim olmayayımda ee kuyruk ve popo kaç gün önce atmaya başlıyor?
benım dısı geldı 1 ay sora yumurtladı aldım gun pazar gunuydu ozaman cıftlesdı aldım gunun aksamı sen dusun cıftlesdıkden 5 6 gun sonra kuyruk atmaya basladı ama yumurta 29 gun sonra geldı da nedım sana ben :D sabırlı ol bazı kuslar gec yumurtluor sabırsız :D

hmmmmmmmmm demekki 1 haftadır attığını görüyorum demekki 2-3 haftası olabilir benimkinin... benimki baya atıyor ya kalp gibi. daha fazla sallayamaz sanırım kuyruğu. kırıtıyor şerefsiz :D

benım dısı geldı 1 ay sora yumurtladı aldım gun pazar gunuydu ozaman cıftlesdı aldım gunun aksamı sen dusun cıftlesdıkden 5 6 gun sonra kuyruk atmaya basladı ama yumurta 29 gun sonra geldı da nedım sana ben :D sabırlı ol bazı kuslar gec yumurtluor sabırsız :D
tam bir sabırsız :D

geberiyorum abiler geberiyorummmmmmmmmm :D o derece. ama hep sizin yüzünüzden :D ben böyle değildim yaşarken olduuummm şarkısı sizden bana gelsin :D

geberiyorum abiler geberiyorummmmmmmmmm :D o derece. ama hep sizin yüzünüzden :D ben böyle değildim yaşarken olduuummm şarkısı sizden bana gelsin :D
hahahahahha :D sakır dayan ya bn emınım 2 3 haftaya yumurtlıcak benım dısıyı aldım adamla konusdum cıftlesdıler dıe dedı o kus 2 haftaya yumurtlar ben kusumu bılıom 2 haftayı gecmez bak gor dedı bende ıı abı beklıom dedm :D kalbım durcak 2 cıftde cıftlesdı ya sendede benım gıbı cıft cok olsa cokdan yumurta almısdın sakır barı cıftlesme sesı ac arada :D

Geri