muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Bence ayırıp dinlendirin

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kuş yumurtayi almış attik illaki yumurtlayacak

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tak yuvaligi yumurtayı yapsın yaptıkça alnyerine boş köy sağlam takımlara kaydır sonra bitince dişi ile erkeği ayır kuluçkaya boz kusa banyo ver

ben bugun ayırdım dısıyı banyo da verdım az once erkege lutıno bı dısı attım olursa olur kendı dısısı dınlensın ıyıce en az 2 ay sonra tekrar ese atıcam yumurtalara yatamadı cunku 7 yumurtadan 6 doluydu hepsı heba oldu attım yumurtada öldüler uzuldum ama dısıden onemlı deıl ona bısı olmasın yeter suan yumurta yok kıcına bakdım ole ayırdım bakalım hayırlısı olsun ınsallah

Tak yuvaligi yumurtayı yapsın yaptıkça alnyerine boş köy sağlam takımlara kaydır sonra bitince dişi ile erkeği ayır kuluçkaya boz kusa banyo ver

ben bugun ayırdım dısıyı banyo da verdım az once erkege lutıno bı dısı attım olursa olur kendı dısısı dınlensın ıyıce en az 2 ay sonra tekrar ese atıcam yumurtalara yatamadı cunku 7 yumurtadan 6 doluydu hepsı heba oldu attım yumurtada öldüler uzuldum ama dısıden onemlı deıl ona bısı olmasın yeter suan yumurta yok kıcına bakdım ole ayırdım bakalım hayırlısı olsun ınsallah

Kuş yumurtayı aldı ise bir günde anlayamasın o yüzden keşke yumurta yapmasına bari izin verse idin kusu yumurta yormaz yavru bakmak yorar ki senin kini büyük ihtimal erkek bozmuş kuluçkayi hemen ciftlestigini göre tekrar

önceki aldığım çiftimin yuvasıydı, dişinin ilk kuluçkası buraya girince hiç bozmak istemedim, bu arada 3. yavrum da az önce çıktı :) @Omer3461 hoca nerelerdesin yahu???
Büyük yuvalık ve folluk giriyorsa alin bir plastik folluk koyun içine ben.temizlik yaparken 5 6 tane yedeğim var içine koyuyirumntaban malzemesini sonra yavruları aktarıyorum koyuyorum yuvaliga çok hızlı oluyor aldığım kitli golluklati çamaşır suyu ile dolu kovaya sokuyorum bir gün bekliyor yıkıyorum tertemiz oluyor sonra onları yedek yapıyorum hijyenik olarak çok iyi

bir sorayım bakalım, senden nbr usta, neler yapıyorsun? :)
Granül ve kedi kumu ortak kullanın yavrular büyürken oluşan diski yi ikisi çok iyi emiyor ve kokuyo engelliyor kuluçka ebadında sadece granül sonra ikisi bir kullanın

Kuş yumurtayı aldı ise bir günde anlayamasın o yüzden keşke yumurta yapmasına bari izin verse idin kusu yumurta yormaz yavru bakmak yorar ki senin kini büyük ihtimal erkek bozmuş kuluçkayi hemen ciftlestigini göre tekrar

Kuluçka da cıftlesmeye başladılar bende ayırdım şimdi gerımı burlesdıreyım yumurtaları alıp sonra ayırayım yoksa ayrı kalmaya devam etsınmı bılemedım

Kuluçka da cıftlesmeye başladılar bende ayırdım şimdi gerımı burlesdıreyım yumurtaları alıp sonra ayırayım yoksa ayrı kalmaya devam etsınmı bılemedım
Birleştir bence yumurtlasin sonra kusun altına h3r yumurtada boş yumurta köy sağlam yumurtayı takımları 'na sur bir müddet sonra kuşun kukuckasini bozar ayirursin

Birleştir bence yumurtlasin sonra kusun altına h3r yumurtada boş yumurta köy sağlam yumurtayı takımları 'na sur bir müddet sonra kuşun kukuckasini bozar ayirursin

tmm bu sabah bırlesdırdım bende hemen yuvaya gırdı dısı kazmaya basladı erkekde kur yapıordu cıftlesmıdlerdır ben yokken ıse gıttım cunku hemen yumurtalar gelsın altından alıp albıno erkek mavı dısıye surucem onlarında yumurtaları bos suanlık 2 sı 2 sı bellı deıl ama erkek cıftlesmeyı beceremıor bugun gordugumde ustunde durdu ama gene tam beceremedım belkı 1 2 yumurta dolu olabılır oyuzden onun bosları alırım bu dısıden gelenlerı ona verırım bı sekılde care bulucaz bakalım

4aylık dışı ile 3 buçuk aylık erkek 2 yumurtada kaldı suan devam etmedi dışı tuyde olduğu için heralde 2 yumurtada dolu ona şaşırdım kontrol yapmamıştım bos olur demişlerdi ama dolu yani şaşırdım bu kadar ufakken dolu olmasına Maşallah olabılıormus demekkı

4aylık dışı ile 3 buçuk aylık erkek 2 yumurtada kaldı suan devam etmedi dışı tuyde olduğu için heralde 2 yumurtada dolu ona şaşırdım kontrol yapmamıştım bos olur demişlerdi ama dolu yani şaşırdım bu kadar ufakken dolu olmasına Maşallah olabılıormus demekkı
Boş dolu olması bir çok etkene bağlı sizin için iyi olmuş örnekleri benim bir takım da hanımın kusu 1 seneden sonra bur dişi beğendi cok-da iyi anlaştı ilk kuluçka 6 da yumurta yaptı ve 6 sida hüsran bende bir müddet sonra kuluçkayi bozdum sonra kuş ikinci kuluçkaya girdi gene 6 yumurta bu sefer 3 dolu 3 boş ilerleme var 3. Ağızda inşallah 6 da 6 yapacaz [emoji16][emoji3][emoji23][emoji3]

Boş dolu olması bir çok etkene bağlı sizin için iyi olmuş örnekleri benim bir takım da hanımın kusu 1 seneden sonra bur dişi beğendi cok-da iyi anlaştı ilk kuluçka 6 da yumurta yaptı ve 6 sida hüsran bende bir müddet sonra kuluçkayi bozdum sonra kuş ikinci kuluçkaya girdi gene 6 yumurta bu sefer 3 dolu 3 boş ilerleme var 3. Ağızda inşallah 6 da 6 yapacaz [emoji16][emoji3][emoji23][emoji3]

inşallah kardesım valla 1 tanede kaldı kesın bosdur dedım ama dolunca sasırdım hala cıftlesıorlar ama devamı gelmedı 7 8 gun oldu heralde yumurtayı baska kusa kaydırıp tekrar yumurtlatmayı denıcem dısı tuyde ıdı ondan 1 tane yapdı buyuk ıhtımal :D yanlız bu albıno erkek mavı dısı nın yumurtalar bos cıkıcak kesı nerkek gene cıftlesdı ama dedım gıbı ustunde durdu ama dollemeyı tam yapamadı blkı 5 yada 6. yumurta dolu gelır ama dıerlerı boso lucak kesın

d84f58855908de1ec78ad2230bf21088.jpg

2. 4. Ve 5. Olarak dizilmişler [emoji2]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hint bülbülü yavruları firarda üzücü bir haber ama inşallah doğada yasarlar arkadaşlar bugün kafese Dal darı bırakırken elimin altından ufacık şeyler pir pir diyerek geçti açık camdan uçtu keretalar inşallah doğada canlı kalırlar bir yavru kaldı aşşağıdaki resim kaçmadan önce çekildi
6127fc3a924a7e80816b48962fac812a.jpg

Hint bülbülü yavruları firarda üzücü bir haber ama inşallah doğada yasarlar arkadaşlar bugün kafese Dal darı bırakırken elimin altından ufacık şeyler pir pir diyerek geçti açık camdan uçtu keretalar inşallah doğada canlı kalırlar bir yavru kaldı aşşağıdaki resim kaçmadan önce çekildi

Hayırlısı olsun sağlıklı kalırlar inşaallah bu arada bakımında eşleşmesinde üremesinde muhabbet kadar zorlanıyor musun abi nasıl yani genel değerlendirmen?

Geçmiş olsun usta kötü olmuş inşallah yaşarlar dikkat etmek lazım ama gözden kaca biliyor bazen canın sagolsun

Hayırlısı olsun sağlıklı kalırlar inşaallah bu arada bakımında eşleşmesinde üremesinde muhabbet kadar zorlanıyor musun abi nasıl yani genel değerlendirmen?

Bir dişi bir erkek bir kafes yuvalık at gitsin unut kendi eşleşir hemen yumurta verir 14 gün çıkartır

Maşallah yeşil çiftte az önce 8. Yumurtamızda geldi suan 6 dolu 2 belli deıl yumurtalarda oldukça iri jumbo yumurtası ayarında dier çiftlerin yumurta bunların yanında bulbul yumurtası gibi kanında irilik vardı heralde kuşların zaten iriler 2 sıde çek kırığı ama boyut daha büyük kus gibi gösteriyor :)

Ekli dosyalar

• IMG_20180506_180048.jpg
    IMG_20180506_180048.jpg
    384.6 KB · Görüntüleme: 9
Geri