muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Büyük yuvalık ve folluk giriyorsa alin bir plastik folluk koyun içine ben.temizlik yaparken 5 6 tane yedeğim var içine koyuyirumntaban malzemesini sonra yavruları aktarıyorum koyuyorum yuvaliga çok hızlı oluyor aldığım kitli golluklati çamaşır suyu ile dolu kovaya sokuyorum bir gün bekliyor yıkıyorum tertemiz oluyor sonra onları yedek yapıyorum hijyenik olarak çok iyi

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aynen öyle yapmak lazım ama benim evde olunca kuşlar ne bileyim dar alanda zaten bir sürü kafes oldu :(

@Mustafacakmak @Omer3461 kardeşlerim ustalarım kolay gelsin, kusura bakmayın yazamadım yine geçen sürede neler oldu neler...

birleştirdiğim çiftin 4 yavrusu oldu 5. yumurta çıkmaz artık diye düşünüyorum. bir ingiliz erkeğim vardı, dişisini ayırmıştım belki kızar diye, ama bir anlık dalgınlıkla temizlik yaparken 1 günü geçkin suluğu takmayı unutmuşum taktım üzerinden 5 gün geçti kuş şu an ölmek üzere. suyla alakası var mı bilmiyorum ama kuş tüydeydi, ishali yok, kakası simsiyah... ilaçlarını vs verdim üstü örttüm kafesin bekliyorum. bazen kafes dibine iniyor bazen çıkıyor ama yem falan yemiyor... hayırlısı artık, sizden ne var ne yok????

@Mustafacakmak @Omer3461 kardeşlerim ustalarım kolay gelsin, kusura bakmayın yazamadım yine geçen sürede neler oldu neler...

birleştirdiğim çiftin 4 yavrusu oldu 5. yumurta çıkmaz artık diye düşünüyorum. bir ingiliz erkeğim vardı, dişisini ayırmıştım belki kızar diye, ama bir anlık dalgınlıkla temizlik yaparken 1 günü geçkin suluğu takmayı unutmuşum taktım üzerinden 5 gün geçti kuş şu an ölmek üzere. suyla alakası var mı bilmiyorum ama kuş tüydeydi, ishali yok, kakası simsiyah... ilaçlarını vs verdim üstü örttüm kafesin bekliyorum. bazen kafes dibine iniyor bazen çıkıyor ama yem falan yemiyor... hayırlısı artık, sizden ne var ne yok????
Maşallah kardesım yavrulara
sudan olurmu bılmıorum ama her ıhtımale karsı elınle bır su ıcır belkı ıyı gelır vıtamınlı su ıcır toparlaması ıcın yulaf aspur karısımı ver ıyı gelır besleyıcı tohumlar onlar ınsallah duzelır
bendede durumlar yavrular cıkıor yumurtalar gelıor bebeler buyuyor lutıno cıftın ılk yumurta 17gunluk oldu 3 4 gune en gec cıkmaya baslarlar ınsallah
5 kardeslerde 2 sı yem kırmaya basladı ama henuz ayırmadım bı kac gun daha kalsınlar
dıer cıftler kuluckada
yesıl cıftde 8. yumurtayı yapdı dun maşallah 7 dolu son bellı deıl dusunuorum yumurta kaydırsammı altından 2 tane 8 tane cok gelıormudur dıe dusunuorum ama yumurtaları kontrol edıdm hepsı ıyı gorunuor sıcacık ama cıkartınca bıle 8 yavru cok gelebılır bakamayı bılırler dıe endısem var dusunceler dusunceler

Ekli dosyalar

• 32086798_444393542668995_3119956568431394816_n.jpg
    32086798_444393542668995_3119956568431394816_n.jpg
    67.6 KB · Görüntüleme: 14
Bende durum aynı 4 takım yavrulu 3 1 takım 6 yumurta 3 dolu 2 takım yumurtaya devam ediyor 1 takım ayırmada 1 takım tuy de 2 takım da çalışmalara devam ediyor

Anlamadımkı bidaha yazarmısın
Yumurta sayısını pek çoğaltma sonra hepsini ısıtamaz heba olmasın takımlarına eşit dağıt demek istedim ama benim telefon düzeltme lerle çince yazmış [emoji16][emoji23]

Yumurta sayısını pek çoğaltma sonra hepsini ısıtamaz heba olmasın takımlarına eşit dağıt demek istedim ama benim telefon düzeltme lerle çince yazmış [emoji16][emoji23]

Hahahahhaha saol usta 8 yumurtanın 2sını kaydırıom ozaman :D
Buarada yeni kus aldım erkek çekoslavak daha 49 gunluk fotosunu atıorum :)
35 e aldım bi arkadaştan nasıl sizce guzelmı

Ekli dosyalar

• 20180507_212046.jpg
    20180507_212046.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 12
Maşallah kardesım yavrulara
sudan olurmu bılmıorum ama her ıhtımale karsı elınle bır su ıcır belkı ıyı gelır vıtamınlı su ıcır toparlaması ıcın yulaf aspur karısımı ver ıyı gelır besleyıcı tohumlar onlar ınsallah duzelır
bendede durumlar yavrular cıkıor yumurtalar gelıor bebeler buyuyor lutıno cıftın ılk yumurta 17gunluk oldu 3 4 gune en gec cıkmaya baslarlar ınsallah
5 kardeslerde 2 sı yem kırmaya basladı ama henuz ayırmadım bı kac gun daha kalsınlar
dıer cıftler kuluckada
yesıl cıftde 8. yumurtayı yapdı dun maşallah 7 dolu son bellı deıl dusunuorum yumurta kaydırsammı altından 2 tane 8 tane cok gelıormudur dıe dusunuorum ama yumurtaları kontrol edıdm hepsı ıyı gorunuor sıcacık ama cıkartınca bıle 8 yavru cok gelebılır bakamayı bılırler dıe endısem var dusunceler dusunceler

valla annemi acile kaldırdık hastalığı ilerlediği için kuşla hiç ilgilenemedim, şimdi geldim eve, baktım tünekte duruyor ve siyah dışkı ishale dönmüş, ama takati iyi görünüyor. Ben bu kuşa çok güveniyorum normalde, çok güçlü bir kuş, inşallah ilk kez bir kuşu kurtarma imkanım olur, şimdi biraz ilgileneceğim inşallah. 8 yumurta mı maşallah hocam ya :) benim hayalim o, seneye lutino kuşlardan yavru almaya çalışacağım, elimdeki yerlileri ne yapayım diye düşünüyorum... hepsine çok emek verdim ya ele verip heba etmek de istemiyorum bir yandan...

Maşallah tüyü kadar ömrü olsun

valla annemi acile kaldırdık hastalığı ilerlediği için kuşla hiç ilgilenemedim, şimdi geldim eve, baktım tünekte duruyor ve siyah dışkı ishale dönmüş, ama takati iyi görünüyor. Ben bu kuşa çok güveniyorum normalde, çok güçlü bir kuş, inşallah ilk kez bir kuşu kurtarma imkanım olur, şimdi biraz ilgileneceğim inşallah. 8 yumurta mı maşallah hocam ya :) benim hayalim o, seneye lutino kuşlardan yavru almaya çalışacağım, elimdeki yerlileri ne yapayım diye düşünüyorum... hepsine çok emek verdim ya ele verip heba etmek de istemiyorum bir yandan...
Geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun Allah acil sifalar versin
8 yumurta 1 i bozulmuş ama şimdi gördüm hemen 1 yumurtayı kaydırdım 6 taneye yatıor suan çok sağol lutınoda 6 doluya yatıor günleri yaklaştı 2 takımında beklıorum inşallah sağ salim çıkarırlar 8.7de olsun yeter sayı deıl saglıkla çıkarıp buyutse yeter bana
Yanlız 2 yumurtada kabuk ufacık kalkmış ama zar saglam aceba yanlışlıkla annemi yapdı yavru yasıor dıskı surdum biraz bakalım nolcak

332bb2d4cf9ccecfe68d5429cebee7bf.jpg
dc328b73a482b191374f1c0cf37c1fd0.jpg
bec398645e54366273c51f3fef14b015.jpg

Şimdi bakın lütfen biraz daha büyüdü gündüz dışarı ortamında içeride ve flaşlı çektim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Erkek suanlık ilerde deısmez ıse mesela dışı sandığım paınted yavrularımdan biri erkeğe dönmüş 2 3 aylık olana kadar net belli olmuyor her kusda

Geri