muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

yavru kocaman evet, kursağında da yem var ama tipinde bir sorun var anlayamadım... sanırım ölecek, içimden geçen bu umarım ben yanılırım......
inşallah ölmez kardesım

Yumurta maması tarifi videosu çektim hangi tag ile paylaşayım ? İnstagramdan falan sorular geldi de burada izlemek isteyen olabilir diye atacağım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bazıları yumurtayı haşlayıp kabuğunu soyup direk kafese koyuyormuş onun için püf noktalarıyla video çektim kendi yöntemlerimle [emoji2]

teşekkürler hocam, umarım vardır ne diyeyim :) biraz stresliyim aslında bu kuşun ilk kuluçkası, dün baktım yavruyu beslemişti, bugün yavrunun sesini çok duymuyorum ama yuvalığı açınca sağa sola kaçıyor, canlı yani, kursağına bakmama gerekyok değil mi, ilk gün besleyen bundan sonra da besler sanırım?
Besler ama siz gene bir kontrol edin günde bir kez ne olur ne olmaz anne kusu çok rahatsız etmeden

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erkek yem de istediği tohumu arıyor olabilir ayrı bir kasede aspur verin
ehehehe, valla bilmiyorum ki, bu yavru biraz sessiz, ya ben denk gelemiyorum ya da bir sıkıntı var, bir de bu kuşun ilk kuluçkası ya... bir de erkek garip davranıyor, akıllı yemliğe bir baktım dolmuş, içinde hep yenmemiş yemler var, mama koydum sağa sola dağıttı erkek, bana tavır mı yapıyor, hava da çok sıcak anlamıyorum....

tabıkı cekmeye calısıcam ınsallah bu 2 hafta yavru cıkma haftası olcak ınsallah :) lutınonun son yumurtasıda doldu 5 dolu 2 bos bosları aldım sımdı cıkmalarını beklıorum :)
1 tane boş köy son cikannyavru yastık yapsin

Bazıları yumurtayı haşlayıp kabuğunu soyup direk kafese koyuyormuş onun için püf noktalarıyla video çektim kendi yöntemlerimle [emoji2]

Emeğinize sağlık [emoji4]

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eline sağlık güzel bir mama yavrulu takımlarda Havuç kullanmayın diye iyice belirt ama birde ilk başlardaki ses gerçek sesin değil sanırım [emoji16][emoji16]

Merhaba Arkadaşlar Benim Bi Sorum Olacak Kısa Olduğu İçin Başlık Açmak İstemedim Onun İçin Burdan Yazayım Dedim.
-Ben Bi Yavru Kuş Aldım Buna Birde Eş Olarak Birtane Daha Yavru Kuş Alsam Yetişkin Olunca Eş Tutar Mı?
-Yumurta Verirler Mi?
-Birde Konuşturmak İçin Ayrı Kafeste Mi Yetiştirsem Yoksa Aynı Kafeste Mi?
Teşekkürler :)

Merhaba Arkadaşlar Benim Bi Sorum Olacak Kısa Olduğu İçin Başlık Açmak İstemedim Onun İçin Burdan Yazayım Dedim.
-Ben Bi Yavru Kuş Aldım Buna Birde Eş Olarak Birtane Daha Yavru Kuş Alsam Yetişkin Olunca Eş Tutar Mı?
-Yumurta Verirler Mi?
-Birde Konuşturmak İçin Ayrı Kafeste Mi Yetiştirsem Yoksa Aynı Kafeste Mi?
Teşekkürler :)
Es tutması şans işi konuşturmak için ayrı ayrı kafesde ve odada beslemeniz gerekebilir ki odadan oda ya ses geldiği için sürekli ilgisini çekecektir lakin konuşturmak çok önemli değil derseniz iki yavruyu kendinize alıştırarak büyütüp kizginlastiklati zaman ese atabilir ve eşleşme ihtimalini arttırmış olursunuz

Anladım Benim Bir Merak Ettiğim Birşey Daha Var Kuşlarda Genetik Özelliklerini Aktarıyorlar mı Mesala Muhabbet Kuşunu Güzelce Eğittikten Sonra Bir Sonraki Yavrusuna Azda Olsa Geçiyor Mu? Yada Fazla Kelime Öğrettiğimizde Konuşturduğumuzda Yavrusuda Öğrenmeye ve Konuşmaya Başlar mı?

Anladım Benim Bir Merak Ettiğim Birşey Daha Var Kuşlarda Genetik Özelliklerini Aktarıyorlar mı Mesala Muhabbet Kuşunu Güzelce Eğittikten Sonra Bir Sonraki Yavrusuna Azda Olsa Geçiyor Mu? Yada Fazla Kelime Öğrettiğimizde Konuşturduğumuzda Yavrusuda Öğrenmeye ve Konuşmaya Başlar mı?
Aktarılmaz o sadece o kuşa özgün kalır ancak kuşun genetik özelliğinde bulunan oyuncu olması meraklı olması aktarılır. Tıpkı insanlarda olduğu gibi anne babamız konuşuyor diye doğar doğmaz konuşmayız zamanla çevredeki sesleri öğrenerek tekrar ederek konuşuruz [emoji4][emoji6]

Aktarılmaz o sadece o kuşa özgün kalır ancak kuşun genetik özelliğinde bulunan oyuncu olması meraklı olması aktarılır. Tıpkı insanlarda olduğu gibi anne babamız konuşuyor diye doğar doğmaz konuşmayız zamanla çevredeki sesleri öğrenerek tekrar ederek konuşuruz [emoji4][emoji6]

Direk Konuşmasını Beklemiyorumda Belki Aynı Kelimeleri Kısa Sürede Öğrenebilir Yada Ne Bileyim Yaptırılan Oyunları Çok Uğraşmadan Kolayca Çabucak KApıp Öğrenirler Diye Düşünmüştüm

Direk Konuşmasını Beklemiyorumda Belki Aynı Kelimeleri Kısa Sürede Öğrenebilir Yada Ne Bileyim Yaptırılan Oyunları Çok Uğraşmadan Kolayca Çabucak KApıp Öğrenirler Diye Düşünmüştüm
Yok o şekilde olmuyor maalesef

Yavru Dişi Alıpta Yetişkin Yapıp Sonrada Eşleştirmek mi Daha İyi Oluyor Yoksa Yavru Erkek Alıp Yetişkin Olunca Çift Almak mı İyi Olur

Geri