muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

acaba kuşlarda bi değişiklik varmı merak ediyorum. şeytan bi bahane uydur çık git eve diyor :D zaten
günaydın arkadaşlar. durumlar nasıl? varmı gelişmeler neler yaptınız?

bir sorum olacak ya şimdi benim yuvalık en ufak boydu. bugün değiştiricem hala değiştiremedim :D benim dişi yuvayı baya baya yedi şimdi hal böyleyken yeni yuvalık alıp taksam sıkıntı yaşarmıyım? zaten şuanda takılı olana girdiğini görmedim birde yeniyi takarsam kuşu hepten yuvadan soğuturmuyum diye tırsıyorum... bu arada kuyruk ve poposu atmaya devam ederken kanatlar da düşmüş :D umarım kızgınlık yumurtası değildir gelecek olan... şimdide o kafama takılıyor. acaba kızgınlık olabilirmi fln diye aklımdan geçiriyorum busefer canım sıkılıyor :(
senin kuşlar çiftleşiyo kızgınlık olurmu yumurtlar ooo:D sen büyk boy yuvalık niye takmadın şimdiyekadar bunu bilen birine sormak lazım kuş hazırlık yapıyo bence degiştirsende olur ama emin degilim bugün 5 numara geldi :D

acaba kuşlarda bi değişiklik varmı merak ediyorum. şeytan bi bahane uydur çık git eve diyor :D zaten

bir sorum olacak ya şimdi benim yuvalık en ufak boydu. bugün değiştiricem hala değiştiremedim :D benim dişi yuvayı baya baya yedi şimdi hal böyleyken yeni yuvalık alıp taksam sıkıntı yaşarmıyım? zaten şuanda takılı olana girdiğini görmedim birde yeniyi takarsam kuşu hepten yuvadan soğuturmuyum diye tırsıyorum... bu arada kuyruk ve poposu atmaya devam ederken kanatlar da düşmüş :D umarım kızgınlık yumurtası değildir gelecek olan... şimdide o kafama takılıyor. acaba kızgınlık olabilirmi fln diye aklımdan geçiriyorum busefer canım sıkılıyor :(
senin kuşlar çiftleşiyo kızgınlık olurmu yumurtlar ooo:D sen büyk boy yuvalık niye takmadın şimdiyekadar bunu bilen birine sormak lazım kuş hazırlık yapıyo bence degiştirsende olur ama emin degilim bugün 5 numara geldi :D

oooooo hadi tebrik ederim 5lemişsin :) ya hep erteledim ha bugün ha yarın derken yumurta geldi bana dayandı yeni değiştirmeye kalkıştım yuvalığı :S pff napıcam ben şimdi ya

ne bileyim içimden bir ses kızgınlık olabilirmi acaba diyor... ya beceremedilerse :D çiftleşiyorlar da becerebiliyorlarmı :D üzerinde 2 defa gördüm ama tam böyle altına girerken görmedim:rolleyes::confused::(

gunaydın kardesım
hıc canını sıkma cıftlesdıler kızgınlık yumurtası yapmaz bence ılkı bos olabılır ama ondan sonra gelıcekler ınsallah dolu olucak yuvayı deısdırme dısı alısmıs sımdı deısırden yuvadan ııce sogur kalsın artık yapcak bısı yok dısı begendıyse yumurtlıcak kadar deısmene gerek yok
Ben dun hunharlı bır temızlık yapdım kusların odasında kafeslerını temızledım sularını yemlerını tazeledım sabah cıkarkende bırde aksam odayı komple duzenleyıp temızledım dıp bucak tertemız oldu yumurtalı cıft hala yumurtaya yatıor cok rahatsız olmadı temızlıkden cok ıyı bır anne masallah kızıma 2 yumurtası altında yumurtalara uzakdan bakdım saglam kırılma catlama yok annesı guzel yatıor hatta yumurtayı ara ara cevırıor sesını duyuyorum ınsallah 2 yumurta cıkıcak nasıp olursa :) (dıer yenı aldım cıftte dısının dıskısı ırılesmıs aceba dıorum 7 gundur bende okadar kısa surede cıftlesıp yumurtlarmı dısı kızgın ama bılemedım erkek zaten sureklı kur yapıor dısı vurmuor hıc oda karsılık verıor opuyor belkı ben yokken cıftlesmıslerdır cunku dısı bı kura hemen cokuor yanımdada cokdu ama erkek cıkmamısdı ben varım dıe heralde :D bakalım suan 3 cıftten daha yumurta beklıorum ınsallah gorup sızle paylasmak nasıp olur aksamda kucuk uretım yerımın resmını paylascam :)

Masallah hayırlı olsun kardesım ınsallah benım yasadımı yasamassında hepsı sagsalım gelısır yumurtadan cıkar ve buyur bendede 2 yumurta kaldı altında az oldu ıcın hayvan rahatladı cok rahat sekılde yatıor bende cıkarabılcenı dusundum yumurta sayısı az oldu ıcın cok umıtlıyım ınsallah aksılık olmazda 7 gun sonra ilk yumurta cıkıcak ondan 2 gun sonrada 2. bakalım :)

soğutmayayım da zaten içine girdiğini görmedimki :D sadece dışarıdan yuvalığın dışını kemiriyor baya baya da kemirmiş sabah baktım neredeyse delik açacak oradan :Dgirişi beğenmedi başka giriş açmaya çalışıyor sanırım :D geç kaldım yaa o yuvalıkta nasıl yatacak hele yavrular bide 4-5 tane çıkarsa nasıl hareket edecekler bilmiyorum. zaten kendiside minyon değil irice bi kuş. yanlış yaptım uyuşuk davranarak :S ben kuş olsam bende girmem oraya anasını satayım tabut gibi :D baya baya tombullaştı dişi. hani bakıyorum başka yumurtlamak üzere olan kuşlara benimki gibi değiller. benimkisi hamile kadın gibi oldu :D ya çok yumurta yapacak ya da tombulluktan sıkıntı yaşayacak... :S balon gibi patlamazsa iyidir.

a101 de kampanya vardı champion marka yem 3.45 e mi neydi aldım 2 paket. yavrular çıkıp büyüsünler o yemlerle beslicem dişiyi bir süre ki azcık diyet yapsın

soğutmayayım da zaten içine girdiğini görmedimki :D sadece dışarıdan yuvalığın dışını kemiriyor baya baya da kemirmiş sabah baktım neredeyse delik açacak oradan :Dgirişi beğenmedi başka giriş açmaya çalışıyor sanırım :D geç kaldım yaa o yuvalıkta nasıl yatacak hele yavrular bide 4-5 tane çıkarsa nasıl hareket edecekler bilmiyorum. zaten kendiside minyon değil irice bi kuş. yanlış yaptım uyuşuk davranarak :S ben kuş olsam bende girmem oraya anasını satayım tabut gibi :D baya baya tombullaştı dişi. hani bakıyorum başka yumurtlamak üzere olan kuşlara benimki gibi değiller. benimkisi hamile kadın gibi oldu :D ya çok yumurta yapacak ya da tombulluktan sıkıntı yaşayacak... :S balon gibi patlamazsa iyidir
yok yok bısı olmaz ınsallah ırı kus benım dısıde cok ırı sıkıntı yapma ınsallah salacak yumurtaları mudahaleye gerek kalmadan ama yuvalık konusunda keske en basda buyuk alsaydın kucukde zor olucak yumurta ıken dılde cıkdıkdan sonra ezılme ve yavru olumlerı olabılıyor yuvalık kucuk olunca ben oyuzden yuvalıkların hepsını genıs aldım yenı cıftın yuvalıgı zaten plastık folluklu kocaman ıcıne 2 kus kuluckaya yatar okadar buyuk bunu basdan dusuncekdın ama olsun bence daha degısdırme dısı kemırmıs sen yokken o gırıordur yuvalıga yoksa cıftlesmezdı begenmese akısına bırak yavrular cıksın hele ozaman bakarsın caresıne yuva deısmeyı sorarız daha ıı bılenlere ozaman deısırsın olmadı buyuyene kadar beklıceksın sonrasında deısıceksın 2. kuluckaya genıs yuvalıkda gırsın :)

1-2 yavru olursa sıkıntı az olurda 4-5 tane yada fazla çıkarsa ozaman işte sıkıntı :D sonuçta erkekte girmeye çalışacak içeri :D nasıl olacak bilmiyorum. neyse artık olan oldu... bidahakine... umarım bu yüzden sakatlanan ölen olmaz yoksa baya vicdan azabı çekerim ihmalim yüzünden olduğu için :S çarpık bacak filan olmasınlarda... benim yuvada 1tutam filan değil baya talaş var. bu yüzden sıkıntı olurmu peki? hani iri kıyım değil de daha ince kıyım talaş ve 2parmak kalınlığında vardır heralde

1-2 yavru olursa sıkıntı az olurda 4-5 tane yada fazla çıkarsa ozaman işte sıkıntı :D sonuçta erkekte girmeye çalışacak içeri :D nasıl olacak bilmiyorum. neyse artık olan oldu... bidahakine... umarım bu yüzden sakatlanan ölen olmaz yoksa baya vicdan azabı çekerim ihmalim yüzünden olduğu için :S çarpık bacak filan olmasınlarda... benim yuvada 1tutam filan değil baya talaş var. bu yüzden sıkıntı olurmu peki? hani iri kıyım değil de daha ince kıyım talaş ve 2parmak kalınlığında vardır heralde
talasdan sıkıntı yok tek sıkıntı yuvalık kucuk carpık bacak sadece duz zemınde olmuyor yer kucuk oldu ıcı nanne cok fazla ustlerıne abanıcak buda carpık bacak yapıyor haraket edıcek yer kalmayınca yavrular buyudukce zaten en son cıkan yavruların olme sansı yuksek olcak buyukler onu ezıcek tabı bunlar olabılcek seyler kesın olur demıom ınsallahda olmaz ole bısı yasamassın hepsı saglıklı sekılde buyur bılen baska bırıne daha sorsak yavruluk deısdırmelımısın dıe belkı sıkıntı olmaz

işte o yüzden diyorum bende çarpıkbacak çıkacağına yumurta boş çıksın daha iyi benim düşünceme göre. çok aşırı üzülüyorum öyle görünce fotolardan videolardan bile.. kime soralım aklıma selçuk abi geliyor ama... selçuk yüksel varya yada ayhan abi ayhan otçuoğlu veya levent acar abi yada hepsine ayrı ayrı özel msj mı atsam? cavaplarını burdan paylaşırım

işte o yüzden diyorum bende çarpıkbacak çıkacağına yumurta boş çıksın daha iyi benim düşünceme göre. çok aşırı üzülüyorum öyle görünce fotolardan videolardan bile.. kime soralım aklıma selçuk abi geliyor ama... selçuk yüksel varya yada ayhan abi ayhan otçuoğlu veya levent acar abi
onları etıketle buraya musaıt olunca bır baksınlar yavrulugu suan deıssen sıkıntı olurmu bana gore olabılır ama bıde abıler yorumlasın cok profesyonel dılım ınsallah kımse ole seler yasamaz kotu bırsey ama erken tedavıyle duzelıor sunger tedavısıyle ama ezılerek olecek yavrular ıcın yapılacak bısı olmaz

@Levent ACAR @Selçuk YÜKSEL @Ayhan OTÇUOĞLU
abilerim kusurabakmayın etiletledim sizi ancak bir konuda kararsız kaldım. burada arkadaşlarda yardımcı olmaya çalışıyorlar fakat onlar da tahmin etmelerine karşı başlarına gelmediği için kesin olarak birşey diyemiyorlar haklı olarak.

sıkıntım şu;

şimdi benim yuvalık en ufak boydu. ha bugün ha yarın değiştiricem derken ihmal ettiğim için hala değiştiremedim. benim dişi yumurtlama arifesinde sanırım birkaç güne yumurtlayacak. yuvanın dış cephesini baya baya yedi kuyruk ve popo atıyor, kanatlar düştü. yani her türlü belirti mevcut. şimdi hal böyleyken yeni büyük yuvalık alıp taksam sıkıntı yaşarmıyım? zaten şuanda takılı olana girdiğini görmedim birde yeniyi takarsam kuşu hepten yuvadan soğuturmuyum diye tırsıyorum... küçük yuvada çarpık bacak olmasından, yavruların ezilerek ölmesinden vs korkuyorum. vicdan azabıda çekmek istemiyorum. sizler üretim yaptınız veya hala yapmaya devam ediyorsunuz. sizlerin tecrübelerinizden istifade etmek isterim. şimdiden ilginiz için teşekkürler.

bu yumurtanın birinde sorunmu var acaba rengi koyu gri..

Ekli dosyalar

• IMG-20171124-WA0000.jpg
    IMG-20171124-WA0000.jpg
    119.6 KB · Görüntüleme: 10
bu yumurtanın birinde sorunmu var acaba rengi koyu gri..
bozulmus olabılır benım cope attıgım yumurtada koyu ıdı kararmısdı ıcını acıp bakdık yavru olmusdu yumurta bozulmusdu ama sen sakın alıp atma once fenerle kontrol ed dolumu dılmı doluysa kalp atısı varmı ona bak sonrasında karar verırsın bos olan ve bozuk olanları altından al bosuna enerjı harcamasın ama son yumurtanın ustunde 8 9 gun gecınce bak yumurtalara ama kararmıs yumurtaya evdeysen sımdı bak buarada yumurtalar kac gunluk oldu 3 dolu 2 bos gıbı goruorum ben burdan

bence çok aşırı güzel yavrular çıkacak renandan. renkli renkli... renandan derken kendisinden değil :D kuşun yumurtalarından

şu yavruluk hususunu akşama kadar çözmem gerekiyor çünkü eve geçerken onagöre yuvalık alıcam ya :S kimsede yok forumda şuan

bence çok aşırı güzel yavrular çıkacak renandan. renkli renkli... renandan derken kendisinden değil :D kuşun yumurtalarından
hahahahhaha şakir ya :D he renandan cıkıcak renklı renklı renan kus ya :D :P bencede cok guzel yavrular verıcek Masallah 3 yumurtası dolu gozukuor kırmızı olanlar dıer 2 sı bos gıbı

bozulmus olabılır benım cope attıgım yumurtada koyu ıdı kararmısdı ıcını acıp bakdık yavru olmusdu yumurta bozulmusdu ama sen sakın alıp atma once fenerle kontrol ed dolumu dılmı doluysa kalp atısı varmı ona bak sonrasında karar verırsın bos olan ve bozuk olanları altından al bosuna enerjı harcamasın ama son yumurtanın ustunde 8 9 gun gecınce bak yumurtalara ama kararmıs yumurtaya evdeysen sımdı bak buarada yumurtalar kac gunluk oldu 3 dolu 2 bos gıbı goruorum ben burdan
şimdi evde değilim ama akşama ilk işim o yumurtayı kontrol etmek olacak hemen atmam yumurtlama işi bitsin bir daha kontrol ederim ozaman alırım ...

ben olsam bende atmam. ben tüm yavrular çıkana kadar hiçbir yumurtayı atmayı düşünmüyorum allahın mucizesi olur bişey olur... hoş daha yumurta yok piyasada :D ben iyice sanki yumurtam var moduna girdim yanlız hee. kuş çıkaramayıp ölürse depresyona girerim valla :D

hahahahhaha şakir ya :D he renandan cıkıcak renklı renklı renan kus ya :D :p bencede cok guzel yavrular verıcek Masallah 3 yumurtası dolu gozukuor kırmızı olanlar dıer 2 sı bos gıbı
yumurtanın biri daha yeni bu gece yaptı inşallah yavrular cıksında cirkinde olsalar ben onları cok cok severim kimselere veremem ölenekadar bakıcam kendime söz verdim ilk bebişler veremem :D şakir sen yinede büyük boy yuvalık al derim bulunsun .nolur nolmaz.

şimdi evde değilim ama akşama ilk işim o yumurtayı kontrol etmek olacak hemen atmam yumurtlama işi bitsin bir daha kontrol ederim ozaman alırım ...
zaten alıp atma kontrol ed once dolu yumurtayı heba etmeyelım sonra ıs sana dusuo burda bakalım hayırlısı kardesım masallah :)

Geri