Muhabbet kuşum hasta

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MrDoruk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Obez kuşlarda karaciğer büyümesi görülebilir.
Yüksek dozda sık vitamin almak da karaciğer ve dalağı büyütüp ayrıca kalp ve böbreklere de büyük zarar verebilir.
Karaciğer tedavisini uygulayacaksınız ve beslenme programına çok dikkat etmelisiniz. Veterineriniz bu süreçte vitamin vermeyin dediyse de vermeyin. Böyle bir durumdaki kuş için veterinerin sözünden asla çıkmayın, küçük çekirdek dahi vermeyin..
Pek yapabileceğiniz bir şey yok evde.

Obez kuşlarda karaciğer büyümesi görülebilir.
Yüksek dozda sık vitamin almak da karaciğer ve dalağı büyütüp ayrıca kalp ve böbreklere de büyük zarar verebilir.
Karaciğer tedavisini uygulayacaksınız ve beslenme programına çok dikkat etmelisiniz. Veterineriniz bu süreçte vitamin vermeyin dediyse de vermeyin. Böyle bir durumdaki kuş için veterinerin sözünden asla çıkmayın, küçük çekirdek dahi vermeyin..
Pek yapabileceğiniz bir şey yok evde.
Fazla vitamin kullanmadık aslında. Ekstra bir şey de vermiyoruz. Sizce tedavi edilebilir gibi gözüküyor mu? Yem yiyor, su içiyor. Oyun oynuyor bunlar iyiye işaret değil mi?

Son düzenleme:
Karaciğer büyümesi gibi görünüyor 👍🏻
Karaciğerin aşırı büyümesi hava kesesine bası yapıyor olabilir çünkü boşluk kalmaması sebebiyle nefeste almada zorluk olabilir, ağrı sebebiyle de ses çıkarıyor olabilir.

kti823w.jpg

Foto Vetform Klinik sosyal medya hesabından alınmıştır. Bana ait değildir.
Evet daha sonra danıştığım veteriner de benzer şeyler söyledi.

Fazla vitamin kullanmadık aslında. Ekstra bir şey de vermiyoruz. Sizce tedavi edilebilir gibi gözüküyor mu?

Bu kadar büyümüş karaciğer geri düzeltilebilir mi bilmiyorum. Ama röntgen de bariz büyüklük görünüyor, çok büyümüş.. Tedavi konusunda artık uzman hekimlerle yolunuza devam edin sorularınızı onlara sorun 👍🏻

Son olarak ekleyebileceğim şeyler kaciğer probleminde kalple ilgili hastalık da ortaya çıkabilir. Kuşunuzu fazla yormayın stresten uzak tutun..
+Örneğin karaciğer yağlanmasında kanamalar,gagada kan oturmaları,gaga altında dolaşım sistemi bozukluğunu gösteren şeyler görülebilir,bunu bana kanatlılara bakan bir hekim demişti.

Bu kadar büyümüş karaciğer geri düzeltilebilir mi bilmiyorum. Ama röntgen de bariz büyüklük görünüyor, çok büyümüş.. Tedavi konusunda artık uzman hekimlerle yolunuza devam edin sorularınızı onlara sorun 👍🏻

Son olarak ekleyebileceğim şeyler kaciğer probleminde kalple ilgili hastalık da ortaya çıkabilir. Kuşunuzu fazla yormayın stresten uzak tutun..
+Örneğin karaciğer yağlanmasında kanamalar,gagada kan oturmaları,gaga altında dolaşım sistemi bozukluğunu gösteren şeyler görülebilir,bunu bana kanatlılara bakan bir hekim demişti.
Çok üzüldüm. İnşallah bir yolu vardır. Veterinerimizle görüştüm. Onun desteğiyle inşallah kuşumuz daha iyi olur. Size de teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çok üzüldüm. İnşallah bir yolu vardır. Veterinerimizle görüştüm. Onun desteğiyle inşallah kuşumuz daha iyi olur. Size de teşekkür ederim.
Rica ederim yardımcı olmaya çalışıyoruz 🤗
İyileşir umarım.
Geçmiş olsun Allah şifa versin

Geri