Muhabbet kuşum hasta

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MrDoruk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Genelde bu ses iyot eksikliğinden mi kaynaklanır peki? Veteriner bundan hiç bahsetmemişti
O sesi videoya kaydedip buraya atabilir misin

O sesi videoya kaydedip buraya atabilir misin
Keyfinde bir sıkıntısı yok. Yem yiyor, su içiyor. Kafesin içinde oyun oynuyor. Ancak bu sesi ilaçlara rağmen geçmedi. Veteriner sesin kalple ilgili olduğunu söyledi, başka bir veteriner karaciğerinin çok büyümüş olduğunu bu nedenle sesi çıkardığını söyledi. Tam olarak kesin nedeni nedir bilemiyorum.

Keyfinde bir sıkıntısı yok. Yem yiyor, su içiyor. Kafesin içinde oyun oynuyor. Ancak bu sesi ilaçlara rağmen geçmedi. Veteriner sesin kalple ilgili olduğunu söyledi, başka bir veteriner karaciğerinin çok büyümüş olduğunu bu nedenle sesi çıkardığını söyledi. Tam olarak kesin nedeni nedir bilemiyorum.
Astim olabilir mi acaba?

Kesin ondan kaynaklandığını söyleyemem. Kullandıktan sonra kesin iyileşir de diyemem. Ancak iyot bir mineral sonuçta. Sağlıklı olsaydı da verilebilirdi. Bana kalırsa deneyin. Ayrıca şu konuya bakın.

Kesin ondan kaynaklandığını söyleyemem. Kullandıktan sonra kesin iyileşir de diyemem. Ancak iyot bir mineral sonuçta. Sağlıklı olsaydı da verilebilirdi. Bana kalırsa deneyin. Ayrıca şu konuya bakın.
Eğer karaciğerinde bir sorun ya da kalple ilgili bir sorunu varsa iyot zararlı olur mu?

Veteriner ilk öyle düşündü. 45 gün ilaç kullandık. Bir değişiklik olmadı. Bu yüzden kalple ilgili dedi ve kalp ilacı önerdi.

Hava kesesi akarlarından da bahsediliyor bu konuda. Röntgen çektirip akciğerine baktırmış miydiniz?

9rkhnrr.jpg

Ortada kum saati şekli olmalı normali budur.⬆️
Eğer kum saati şekli bozulmuş geniş bir görünüm varsa organ büyümesi olabilir.

Karaciğer büyümesine örnek bir röntgen paylaşıyorum altta ⬇️

5fgxx00.jpg

Son düzenleme:
14x77g3.jpg

Ben bunları internette bulamamıştım. Teşekkürler. Yarın veterineri arayıp bir konuşacağım ancak bir veterinere daha göstermekte fayda var sanırım.

Uzman bir hekim büyüme olup olmadığını anlar. Bariz belli oluyor büyüme. Röntgen de görünebilir zaten. Bence de başka bir veterinere daha gösterin imkânınız varsa.

Röntgen konusunda yabancı egzotik veterinerlerinin paylaşımlarına bakabilirsiniz. Ben yabancı sitelerden baktım.

Astım aslında kalpten gelen bir sorun kuşlarda. Siz başka bir veterinere daha gösterin

Karaciğer büyümesi gibi görünüyor 👍🏻
Karaciğerin aşırı büyümesi hava kesesine bası yapıyor olabilir çünkü boşluk kalmaması sebebiyle nefeste almada zorluk olabilir, ağrı sebebiyle de ses çıkarıyor olabilir.

kti823w.jpg

Foto Vetform Klinik sosyal medya hesabından alınmıştır. Bana ait değildir.

Geri