Muhabbet kuşum hasta

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MrDoruk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Dışkısı böyle değildi siyah olmuş.
Kurumuş dışkıları mı yeni yaptıkları mı? Fotoğrafta koyu yeşil duruyor. İyi değil kısacası. Yeni dışkılarını yaptıkça atın. Birde kuşta bence iyi durmuyor. Kuşlardan anlayan bir veteriner görmeli. Dışkı takibini bırakmayın

Kurumuş dışkıları mı yeni yaptıkları mı? Fotoğrafta koyu yeşil duruyor. İyi değil kısacası. Yeni dışkılarını yaptıkça atın. Birde kuşta bence iyi durmuyor. Kuşlardan anlayan bir veteriner görmeli. Dışkı takibini bırakmayın
Dışkısı yeni.

9 yaşına girecek 1 ay sonra. Veterinere getirsek kurtarabilir mi?

9 yaşına girecek 1 ay sonra. Veterinere getirsek kurtarabilir mi?
Yeni yapılmış dışkıları siyahsa genelde koksidiyoz belirtisidir. Yine yetersiz beslenme kaynaklı da olabilir tabi. Dışkı analizi yapılırsa net ortaya çıkar. Yaşı maşallah baya varmış, bağışıklığı bir tık daha düşük olabilir bu yüzden. Kurtarma ya da ağrısını, hastalığını hafifletme şansı tabi ki her zaman olur. Ama net kuşlardan anlayan bir yer olmalı. Yanlış teşhis ve ilaç bünyesine ağır gelir.

Yeni yapılmış dışkıları siyahsa genelde koksidiyoz belirtisidir. Yine yetersiz beslenme kaynaklı da olabilir tabi. Dışkı analizi yapılırsa net ortaya çıkar. Yaşı maşallah baya varmış, bağışıklığı bir tık daha düşük olabilir bu yüzden. Kurtarma ya da ağrısını, hastalığını hafifletme şansı tabi ki her zaman olur. Ama net kuşlardan anlayan bir yer olmalı. Yanlış teşhis ve ilaç bünyesine ağır gelir.
Muhtemelen veterinere getireceğiz

Veterinere gittik kalp yetmezliği başlamış. İlaç verdi bu biraz daha canlandırır dedi. :(

Merhaba, kuşunuz nasıl şimdi? Benim kuşum için de aynısını söylediler. Nasıl bir tedavi uyguladınız?
Merhaba, veterinerin verdiği ilaçlarla 1 ay daha yaşatabildik ama veteriner şu an çok yaşlı dedi ve yaşı 9 değilmiş en az 12'ymiş. Öldü.

Kusma var mı ? Ağzında veya dışkısında belirgin kötü koku var mı ?

Veteriner hangi ilacı yazdı ve ne kadar süredir kullanıyorsunuz ? Kuşta gelişme oldu mu

Veteriner hangi ilacı yazdı ve ne kadar süredir kullanıyorsunuz ? Kuşta gelişme oldu mu
45 günlük bir tedavi süreci oldu. Akciğer ve karaciğwr için antibiyotik kullandı. Veteriner röntgen çekti ve iyi olduğunu söyledi ancak sesi düzelmeyince ben tekrar götürdüm. Daha sonra 5 günlük biraz daha ağır bir ilaç verdi. Sesinde ve kuyruk sekmesinde düzelme olmayınca kalple ilgili olduğunu söyledi ve ilaç tedavisi önerdi ancak ben fazla ilaç kullandığı için biraz ara vermek istedim. Bugün tavsiye üzerine yazdığım bir veteriner ise röntgenine bakarak karaciğerinin çok fazla büyüdüğünü söyledi. Yani tek röntgen ama farklı iki yorum var.
İlaçların ismini bilmiyorum maalesef.

Siz yarın eczaneden İyot Damlası alın. Çeyrek suluğa 1 damla olacak şekilde 3 gün verin. Suyu imkan varsa günde 2 kez taze hazırlayın. İmkan yoksa her gün mutlaka taze hazırlayın. Sorun troid büyümesi de olabilir. Antibiyotik başlamadıysanız başlamadan 3 gün iyot devam edin gelişmeleri yazın

Siz yarın eczaneden İyot Damlası alın. Çeyrek suluğa 1 damla olacak şekilde 3 gün verin. Suyu imkan varsa günde 2 kez taze hazırlayın. İmkan yoksa her gün mutlaka taze hazırlayın. Sorun troid büyümesi de olabilir. Antibiyotik başlamadıysanız başlamadan 3 gün iyot devam edin gelişmeleri yazın
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Ama durumu iyi olmadığı için kafama göre bir şeyler kullanmak istemiyorum.

Geri