Muhabbet kuşum hasta

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MrDoruk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MrDoruk

Yeni Üye
Geçen günlerde kendi kendine konuşuyordu ama bana cevap vermiyordu, çok önemsemedim bugün hiç konuşmuyor kendini kabartmış ve kafasını aşağı yukarı değişik bir şekilde sallıyor. Kursak mantarı olmuş olabilir mi? Sirkeli su verdim iyi gelir mi?

Evet bu şekilde durması hoş değil. Korktuktan sonra hareketleniyor. Kursak mantarı belirtilerini taşımadan kursak mantarı diyemezsiniz. Kusması var mı, dışkısı kötü mü, zayıflama vs bir sürü belirti taşımalı. Probiyotik temin edin ve yeni yapılmış dışkılarını atın bir bakalım

Evet bu şekilde durması hoş değil. Korktuktan sonra hareketleniyor. Kursak mantarı belirtilerini taşımadan kursak mantarı diyemezsiniz. Kusması var mı, dışkısı kötü mü, zayıflama vs bir sürü belirti taşımalı. Probiyotik temin edin ve yeni yapılmış dışkılarını atın bir bakalım
Dışkı yapmıyor, hiç yemek yemiyor 3 gündür. Az önce sirkeli su içti ve biraz normal su içti ama yem yemiyor nasıl yem yedirebilirim?

Dışkı yapmıyor, hiç yemek yemiyor 3 gündür. Az önce sirkeli su içti ve biraz normal su içti ama yem yemiyor nasıl yem yedirebilirim?
Yem yemeden nasıl dayandı bu kadar gün...
Haşlanmış yumurta sarısını, mısır unu ve su ile karıştırın muhallebi kıvamına getirin. Yemeye tenezzül ederse yer. Hiç yemeye tenezzül etmiyorsa bugün elle besleme aparatı temin edin ve YouTube dan video izleyerek kursağına mamayı basın. Ama çok dikkatli olun, soluk borusuna basarsanız direkt ölür. O yüzden YouTube dan video izlemeden kesinlikle yapmayın.

Son düzenleme:
Haşlanmış yumurta sarısını, mısır unu ve su ile karıştırın muhallebi kıvamına getirin. Yemeye tenezzül ederse yer. Hiç yemeye tenezzül etmiyorsa bugün elle besleme aparatı temin edin ve YouTube dan video izleyerek kursağına mamayı basın. Ama çok dikkatli olun, soluk borusuna basarsanız direkt ölür. O yüzden YouTube dan video izlemeden kesinlikle yapmayın.
Bende onu merak ediyorum çünkü yemliklerinde hiç eksilme yok sadece su içiyor. Bugün dediğiniz şeyi yaparım

Elle besleme aparatı yerine şırınga kullansak olur mu?

İshal olmuş kuşcu bir tanıdığımız söyledi. Artık normal yemek yiyor su daha az içiyor, suyuna bir ilaç koyduk içiyor mu bilmiyorum. Ben bardaktan içirmeye çalışıyorum çünkü bardaktan su içmeyi çok seviyor ama ilaçlı su içmiyor ama daha iyi.

İshal olmuş kuşcu bir tanıdığımız söyledi. Artık normal yemek yiyor su daha az içiyor, suyuna bir ilaç koyduk içiyor mu bilmiyorum. Ben bardaktan içirmeye çalışıyorum çünkü bardaktan su içmeyi çok seviyor ama ilaçlı su içmiyor ama daha iyi.
Yem yemeye başladıysa ve ishal olduysa dal darı, aspur ve probiyotik verin. İlaç olarak ne verdi?

Yem yemeye başladıysa ve ishal olduysa dal darı, aspur ve probiyotik verin. İlaç olarak ne verdi?
İlacın ismini hemen yazacağım. Öncedende ishal olduğu zamanlarda dal darı vermiştik tamamen küstüşmü o evini çok seviyor değişik bir şey olunca küsüyor probiyotik olarak ne verebilirim?

Tetra 250 galiba o olduğum ilde hiçbir eczanede yokmuş ama onun muadili olarak Tetradox verdik bir pirinç tanesi veya daha küçük bir şekilde suyuna koyuyoruz.

Solunum sıkıntısı yok kuşta yani 🤔
Rica etsem kuşun videosunu ve dışkısını atar mısınız? Kuş çok kötü değilse ben ilaç yerine aspur dal darı ve probiyotik verirdim.
Dal darıyı sevmeyen kuş ilk kez duyuyorum.
Yemliğine dal darıyı ufalayabilirsiniz.

Solunum sıkıntısı yok kuşta yani 🤔
Rica etsem kuşun videosunu ve dışkısını atar mısınız? Kuş çok kötü değilse ben ilaç yerine aspur dal darı ve probiyotik verirdim.
Dal darıyı sevmeyen kuş ilk kez duyuyorum.
Yemliğine dal darıyı ufalayabilirsiniz.
Probiyotik nereden bulabilirim? Sadece probiyotik dersem verirlermi yoksa bir ismi varmı? videosunu ve dışkısının fotoğrafını atacağım şimdi.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-07-13 at 14.34.28.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-13 at 14.34.28.jpeg
    156.9 KB · Görüntüleme: 13
Geri