Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
2-3 aylık, yerli muhabbet kuşu, dişi olarak görüyorum.

Kuşun alın kısmındaki tüyler dökülmüş yüksek ihtimalle mantar var trosyd krem alıp günde 2-3 kez kulak çubuğu yardımı ile tüylerin döküldüğü kısıma sürünüz.
Ben düzeltmeler görüyorum eski hali daha berbat idi vazelin kullanıyorum sizce iyi gelmez mi onu kullanmadan önce daha kötüydü

2-3 aylık, yerli muhabbet kuşu, dişi olarak görüyorum.

Kuşun alın kısmındaki tüyler dökülmüş yüksek ihtimalle mantar var trosyd krem alıp günde 2-3 kez kulak çubuğu yardımı ile tüylerin döküldüğü kısıma sürünüz.
Başka bir konu da erkek demiştiniz şimdi dili diyorsunuz anlayamadım bana erkek gibi geliyor

O konuya baktım orada cere mavi-mor görünüyor burada beyaz-açık mavi görünüyor.

İki Fotoğraf arasında fark var o an atılan fotoğrafa bakarak yorum yapıyorum. Yukarıda da yazıldığı gibi Tahmin...

Bekleyin o zaman daha tecrübeli biri gelip yorum yapsın.
Ben sizi eleştirmiyorum yanlış anladınız sadece orda farklı söylediğinizi dile getirdim size ayrıca ben size neden yorum yapıyorsunuz da demedim siz kendinizden emin değilseniz bu benim sorunum değil iyi aksamlar

Fotoğraf arasında ki farklar beni alakadar etmez. Kendimden emin olmadığım bir durum yok, uzatmayınız tatmin edici gelmedi ise başka yorum beklersiniz.
Peki ortada uzatılacak birşey yok kuş erkek sadece emin olmak ve ırkını öğrenmek için sormuştum sizlere dediğiniz gibi yorumunuz tatmin etmedi cevap verecek üstadları beklerim bende teşekkür ederim

Mubişimin yaşı ve cinsiyeti, cinsi hakkında yorum yapabilir misiniz lütfen :)) (Gözündeki Halkalar koyu gri gibi) bir de sizce yanına eş almalı mıyım :)
Şimdiden teşekkür ederim

IMG-20200511-123024

IMG-20200504-125118 IMG-20200511-123017

Arkadaşlar daha önce cinsiyet sormuştum. Sarı olan erkek mavi ve beyaz olan dişi cevabı aldım. Şimdi benim asıl sorum şu, bunlar sık sık kavga ediyor. Bazen de çok iyi anlaşıp ötüşüyorlar. Sarıyla beyazın arası iyi ama sarı(erkek) olan kuş maviye sürekli ötüyor kaşıyor sonra da dövüşüyorlar. Kafeslerini görüldüğü gibi epey büyüttüm. Ama ne yaptıysam bana alışmadılar. Sizce ayırmak işe yarar mı? Alışmaları ve kavga etmemeleri açısından.

Arkadaşlar daha önce cinsiyet sormuştum. Sarı olan erkek mavi ve beyaz olan dişi cevabı aldım. Şimdi benim asıl sorum şu, bunlar sık sık kavga ediyor. Bazen de çok iyi anlaşıp ötüşüyorlar. Sarıyla beyazın arası iyi ama sarı(erkek) olan kuş maviye sürekli ötüyor kaşıyor sonra da dövüşüyorlar. Kafeslerini görüldüğü gibi epey büyüttüm. Ama ne yaptıysam bana alışmadılar. Sizce ayırmak işe yarar mı? Alışmaları ve kavga etmemeleri açısından.

Başlık Yaş, Cinsiyet ve Irk tahmini için açılmıştır bunun dışındaki sorularınız için Foruma göz atabilir cevap bulamadıysanız sorunuz ile ilgili başlığı seçip yeni konu açabilirsiniz.

Mubişimin yaşı ve cinsiyeti, cinsi hakkında yorum yapabilir misiniz lütfen :)) (Gözündeki Halkalar koyu gri gibi) bir de sizce yanına eş almalı mıyım :)
Şimdiden teşekkür ederim

IMG-20200511-123024

IMG-20200504-125118 IMG-20200511-123017
Kuş dişi. Yaşı da 1,1,5 yaş arası

Geri