Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Jumbo diye almadım, ama yerli diyede almadım açıkçası?

Şahsım adına ben yerli olarak görüyorum, başka bir ırk olarak gören olabilir her şeyi doğru bilme imkanımız bulunmuyor. Siz ne ırk olarak aldınız?

Ülkemizde sık görülen ırklar aşağıdaki şekildedir;

-Pakistan Muhabbet Kuşu
-Yerli Muhabbet Kuşu
-Hollanda Muhabbet Kuşu
-Çekoslovak Muhabbet Kuşu
-İngiliz Muhabbet Kuşu
-Jumbo Muhabbet Kuşu
-Show Muhabbet Kuşu

Forumda ırklar ile ilgili bilgiler mevcut oradan da bakabilirsiniz.

Petshop' dan aldıysanız yanlış biliyor olabilirler. Gayet normaldir. Adrian hocam ırk değişikliği mi yapsın buradan anlamadım ne istiyorsunuz? :D :D
Boşuna çok bilmişlik yapıp insanları küçük düşürmeye çabalamanıza gerek yok ben şunu aldım bunu aldım demedim, konuşma uslubunuzu düzeltin isterseniz... Burda insanlar bilgi almak için paylaşım yapıyorlar...

Haklısınız
Şahsım adına ben yerli olarak görüyorum, başka bir ırk olarak gören olabilir her şeyi doğru bilme imkanımız bulunmuyor. Siz ne ırk olarak aldınız?

Ülkemizde sık görülen ırklar aşağıdaki şekildedir;

-Pakistan Muhabbet Kuşu
-Yerli Muhabbet Kuşu
-Hollanda Muhabbet Kuşu
-Çekoslovak Muhabbet Kuşu
-İngiliz Muhabbet Kuşu
-Jumbo Muhabbet Kuşu
-Show Muhabbet Kuşu

Forumda ırklar ile ilgili bilgiler mevcut oradan da bakabilirsiniz.
Haklısınız üstadım herkesin yanılma payı olabilir. İngiliz dedi kuşcu Petshop tan almadım hatta sattığı kuşlar arasında değil kendine ayırdığı damızlıkar arasında aldım neyse biz gönlümüzü temiz tutalım gerisi ona kalmış

Haklısınız

Haklısınız üstadım herkesin yanılma payı olabilir. İngiliz dedi kuşcu Petshop tan almadım hatta sattığı kuşlar arasında değil kendine ayırdığı damızlıkar arasında aldım neyse biz gönlümüzü temiz tutalım gerisi ona kalmış

İngilizde kuyruktan kafaya boyları 20 cm ile 24 cm arasındadır. Gerdan daha belirgindir kuşunuzun kafa yapısı iri ve gerdan mevcut ingiliz olma ihtimali de var.

Boyu ve gerdanın net olmaması sebebi ile yerliye benzetiyorum fakat ingiliz de olabilir.

Merhaba , cinsiyetinin erkek , yasinin 11 aylik oldugunu dusunuyorum , ancaj simdi bi es alma durumu var , sizlerde bi bakabilirmisiniz ? Bir de cinsi ne olabilir? Es alirken cinsi de onemli mi ?
c3aa9c2c126844e3cfee29c42f15c9f1.jpg
2ae773ad4976312511787d1c9997d572.jpg

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Boşuna çok bilmişlik yapıp insanları küçük düşürmeye çabalamanıza gerek yok ben şunu aldım bunu aldım demedim, konuşma uslubunuzu düzeltin isterseniz... Burda insanlar bilgi almak için paylaşım yapıyorlar...
Ramazanda buralar gergin. o_O Neden küçük düşüreyim hocam sizi? Ayrıca keşke dediğiniz gibi "bilmişlik" yapacak kadar bilebilseydim :D Takıldım sadece alınacak bir şey yok yani. Maşallah kuşunuza da. Uzun ömürler dilerim. :)

Merhaba iki adet kuşum var sarı erkek beyaz dişi olarak almıştım fakat beyaz diger kuşu hep dövüyor beyazdan şüpeliyim gagalıyor sarıyı cinsiyetleri sizce nedir

Geri