Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Hızlı geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Alta birkaç fotoğraf daha ekledim.

Tatlı bir dişi mâşâallâh. Rengi de güzelmiş.
Ben de başka konu hakkında yazacaktım,o tüneği değiştirmeniz uygun olur,boyasız ahşap tünek kullanın hatta bambu tünek bulursanız daha iyi. Ama tünek pürüzsüz olsun, kıymıklı ve eğri büğrü olmasın.

Tatlı bir dişi mâşâallâh. Rengi de güzelmiş.
Ben de başka konu hakkında yazacaktım,o tüneği değiştirmeniz uygun olur,boyasız ahşap tünek kullanın hatta bambu tünek bulursanız daha iyi. Ama tünek pürüzsüz olsun, kıymıklı ve eğri büğrü olmasın.
Çok teşekkürler. Kuşu bulduğumuz için kafes yoktu, geçici olarak birinden temin etmiştik. Bugün yenisini aldık. Ama aldığımız yerde ahşap tünek yoktu, plastiklerden verdiler, internetten alacağım 👍 Kafesi aldığımız kişi kuşumuza erkek dedi, ben de dişi olduğunu düşünüyorum. Evdekileri ve kafes satıcısını ikna edemedim. Bir kaç aya zaten gagası iyice kendini belli eder, kim haklıymış göreceğiz 😊 Sadece bu da değil eşim kuşun açık mavi olduğunu düşünüyor 🤦‍♀️

Merhabalar, kuşunuz dişi. Yaşını almamış ama kabarık duruyor güneş çarpmış olabilir. Cereyanda kalmasın. Ve gördüğüm için söylüyorum suluğunu tüneğin olduğu yere asmalısınız. Tabana yakın yerde olmasın suluğu. Başka sorularınız, genel bakım vs için yeni konu açabilirsiniz ☺️
İyi forumlar, ailenize hoşgelmiş 🌸
Çok teşekkürler

Çok teşekkürler. Kuşu bulduğumuz için kafes yoktu, geçici olarak birinden temin etmiştik. Bugün yenisini aldık. Ama aldığımız yerde ahşap tünek yoktu, plastiklerden verdiler, internetten alacağım 👍 Kafesi aldığımız kişi kuşumuza erkek dedi, ben de dişi olduğunu düşünüyorum. Evdekileri ve kafes satıcısını ikna edemedim. Bir kaç aya zaten gagası iyice kendini belli eder, kim haklıymış göreceğiz 😊 Sadece bu da değil eşim kuşun açık mavi olduğunu düşünüyor 🤦‍♀️

Siz haklısınız :)
Kesin dişi bu kuş.
Ayrıca rengi de gri 😀

Arkadaşlar yaş ve cinsiyet tahmini alabilir miyim. Bu kuşu almayı düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim hızlı cevap için. Satıcı ele alışık dedi müşteriden geldi dedi acaba alsam bize alışır mı. Çok beğendim kuşu.zaten erkek istiyordum.
Kuşun başka fotoğrafı varsa ekler misiniz?
Bende beğendim görünüyorde sağlıklı duruyor. Videosu olursa daha iyi olur tabi.

Arkadaşlar yaş ve cinsiyet tahmini alabilir miyim. Bu kuşu almayı düşünüyorum.
Fotoya yeniden bakınca tabanın çok kirli olduğunu gördüm. Kafesinizin temizliğine önem verin,her gün tabanı temizleyin. Kafes tabanına tabanın şekline göre çöp poşeti kesip takın ve ertesi gün çıkarıp çöpe atın ve yeni poşet takın. Bu şekilde her gün çöpü atın. Tabanda kafes ızgarası da olsun kuşun dışkılara ulaşamaması için. Ayrıca plastik tünek kullanmayın ayaklarda yaraya sebep olabilir, ahşap tünek kullanilsin.

Merhaba cere rengi sürekli değişiyor bu guncel resmi 11 aylık
Birde 30 gr normal mi

Merhaba cere rengi sürekli değişiyor bu guncel resmi 11 aylık
Birde 30 gr normal mi
Şuan dişi görünüyor fakat cere rengi değişiyor dediniz bunu biraz açar mısınız,ceresi erkeklerdeki gibi mavi miydi tamamen ve sonra buna mı döndü? Eğer öyle ise hormon probleminden şüphelenmek gerek.

Merhaba arkadaşlar petshop dan erkek diye almıştım 5 aylıkken bu şekildeydi cere rengi

Simdi ise bu renk değiştiği için hormonal bozukluk olwbilir diyorlar nasıl anlarım yardımcı olabilir misiniz teşekkür ederim

Merhaba arkadaşlar petshop dan erkek diye almıştım 5 aylıkken bu şekildeydi cere rengi

Simdi ise bu renk değiştiği için hormonal bozukluk olwbilir diyorlar nasıl anlarım yardımcı olabilir misiniz teşekkür ederim

Kuşunuz dişi. Erkek muhabbet kuşu da dişi muhabbet kuşu da yetişkin olunca cere rengi değişir bu normaldir. Hormon bozukluğu başka bir durum. Sizin kuş dişi ve kızgınlık dönemine girmeye başlamış. Kızgınlık dönemine giren dişi kuşların ceresi(renkli bölge) kahverengileşir. Bu da üremek için uygun zamanının geldiğini gösterir.

Geri