Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Merhabalar, parkta bir muhabbet kuşu bulduk. Bulduğumuzda çok bitkindi. Lojmanda oturuyoruz ve sahibini çok aradık ama ses seda çıkmadı. Biz de sahiplenmeye karar verdik. İlk geldiğinde çok fazla yem yedi ama şimdi tünemiş bir şekilde. Kuşumuzun resmi bu. Sanırım erkek. Rengi gri gibi, değişik bir mavi gibi de tam adlandıramıyorum. Kontrol ettiğimizde herhangi bir yaralanma vs yok. Türü, yaşı ve genel sağlık durumuyla ilgili bilgi verebilecek var mıdır? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhabalar, parkta bir muhabbet kuşu bulduk. Bulduğumuzda çok bitkindi. Lojmanda oturuyoruz ve sahibini çok aradık ama ses seda çıkmadı. Biz de sahiplenmeye karar verdik. İlk geldiğinde çok fazla yem yedi ama şimdi tünemiş bir şekilde. Kuşumuzun resmi bu. Sanırım erkek. Rengi gri gibi, değişik bir mavi gibi de tam adlandıramıyorum. Kontrol ettiğimizde herhangi bir yaralanma vs yok. Türü, yaşı ve genel sağlık durumuyla ilgili bilgi verebilecek var mıdır? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba kuşunuz gri muhabbet kuşlarından. Cere ve yüz bölgesini daha net şekilde çekerseniz cinsiyet ve yaş konusunda tahminde bulunabilirim.

Kuşunuz dişi. Tahminimce 5-6 aylık civarında.
Mavilikler görünce erkek olduğunu düşünmüştük :) Hatta çocuklarım adını DURSUN koydular :) (Ben pek sahiplenmek istememiştim). Gagasında çatlaklar var gibi fotoğrafta da görünüyor. Bu zamanla düzelir mi? Bizim herhangi bir şey yapmamıza gerek var mı?

Mavilikler görünce erkek olduğunu düşünmüştük :) Hatta çocuklarım adını DURSUN koydular :) (Ben pek sahiplenmek istememiştim). Gagasında çatlaklar var gibi fotoğrafta da görünüyor. Bu zamanla düzelir mi? Bizim herhangi bir şey yapmamıza gerek var mı?
Normal görünüyor gagası. Haftalık gaga ve ayak bakımları var (isteğe bağlı) kulak pamuğu yardımıyla tatlı badem yağı sürebilirsiniz.

Açık mavi ve kahverengi cere dişi; Koyu pembe, mor ve lacivert cere erkek anlamına gelir.

Teşekkür ederim bilgiler için.
Merhabalar, kuşunuz dişi. Yaşını almamış ama kabarık duruyor güneş çarpmış olabilir. Cereyanda kalmasın. Ve gördüğüm için söylüyorum suluğunu tüneğin olduğu yere asmalısınız. Tabana yakın yerde olmasın suluğu. Başka sorularınız, genel bakım vs için yeni konu açabilirsiniz ☺️
İyi forumlar, ailenize hoşgelmiş 🌸

Geri