Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Merhabalar Herkese İyi Günler Daha Öncede Sormuştum Fakat 6-7 Aydır Besledigim Kuşlarım Yuvalık Taktım Tüm Vitamin vs Herşeylerini Veriyorum Sarı ıOlan Erkek Kuş 6 Aydır Dişi Diye Bildigim Beyaz Kuşu Yem Kusarak Besledi 15 Gündürde Çok Fazla BirBirlerini Kaşıyorlar. beyaz Olan Kuşum Yuvalıga Girip Çıkıyor Bazen Ama Hala Birşey Yok Erkek Oldugundan Şüpheleniyorum Artık İkisininde Bilen Arkadaşlar Bir Yorum YAzarsa Sevinirim.

Ekli dosyalar

• aaa56e3b-b14c-44de-bd9f-89013a9ac669.jpg
    aaa56e3b-b14c-44de-bd9f-89013a9ac669.jpg
    79.4 KB · Görüntüleme: 36
  • 5f6cc80c-758c-4f0e-9b27-59cc71440865.jpg
    5f6cc80c-758c-4f0e-9b27-59cc71440865.jpg
    71.5 KB · Görüntüleme: 32
Merhabalar Herkese İyi Günler Daha Öncede Sormuştum Fakat 6-7 Aydır Besledigim Kuşlarım Yuvalık Taktım Tüm Vitamin vs Herşeylerini Veriyorum Sarı ıOlan Erkek Kuş 6 Aydır Dişi Diye Bildigim Beyaz Kuşu Yem Kusarak Besledi 15 Gündürde Çok Fazla BirBirlerini Kaşıyorlar. beyaz Olan Kuşum Yuvalıga Girip Çıkıyor Bazen Ama Hala Birşey Yok Erkek Oldugundan Şüpheleniyorum Artık İkisininde Bilen Arkadaşlar Bir Yorum YAzarsa Sevinirim.
Beyazlı dişi kuş, sarılı erkek

Benim yeni kuşum dün geldi erkek diye düşünüyorum 2 aylık dedi aldığım kişi gagasında hala hafif siyahlık var zayıf yapılı bir kuş ırkı nedir acaba? 2 aylık mı? Erkek mi? 😊

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230705-220711_Gallery.jpg
    Screenshot_20230705-220711_Gallery.jpg
    884.3 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_20230705-220703_Gallery.jpg
    Screenshot_20230705-220703_Gallery.jpg
    762.4 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_20230705-220654_Gallery.jpg
    Screenshot_20230705-220654_Gallery.jpg
    773.2 KB · Görüntüleme: 40
Benim yeni kuşum dün geldi erkek diye düşünüyorum 2 aylık dedi aldığım kişi gagasında hala hafif siyahlık var zayıf yapılı bir kuş ırkı nedir acaba? 2 aylık mı? Erkek mi? 😊
2 aylıktan küçük bile duruyor doğru demiştir. Evet erkek. Irkını bilemedim

https://files.fm/u/ea3swd9ya
Merhabalar, beyaz olanı erkek mavi olanı dişi diye tahmin ettim. Ayrıca sanırım mavi olanı 9 aylık felan, beyaz olanı ise 7 8 aylık olmalı gözünde çok az gri bir iris var. Sizce tahminlerim doğru mu ? Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
https://files.fm/u/ea3swd9ya
Merhabalar, beyaz olanı erkek mavi olanı dişi diye tahmin ettim. Ayrıca sanırım mavi olanı 9 aylık felan, beyaz olanı ise 7 8 aylık olmalı gözünde çok az gri bir iris var. Sizce tahminlerim doğru mu ? Teşekkür ederim.
Yaş hakkında tahmin yapamam ama yetişkinler, evet cinsiyet tahmininiz doğru 🤗

merhaba arkadaşlar ben bir erkek muhabbet kuşu istiyorum da bana bunun erkek olduğu söylendi ama emin olamadım. Sizce nedir cinsiyeti? ceresinin etrafında beyaz halka var ama küçük çıkamadım bu işin içinden.

Ekli dosyalar

• cinsiyet.jpg
    cinsiyet.jpg
    87.8 KB · Görüntüleme: 23
  • cinsiyet 3.jpg
    cinsiyet 3.jpg
    53.9 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar ben bir erkek muhabbet kuşu istiyorum da bana bunun erkek olduğu söylendi ama emin olamadım. Sizce nedir cinsiyeti? ceresinin etrafında beyaz halka var ama küçük çıkamadım bu işin içinden.
Cerede beyazlık var ama pembede var, yavru olduğu için beyazlık olabilir. Dişi kuşlarınki beyaz mavi oluyor. Erkek görünüyor 🤗

Merhaba arkadaşlar, bu arkadaş bir tanrı misafiri, yuvasından kaçmış, geldi penceremize kondu, eşim de elini uzatınca belki de etraftaki kargalardan korkup hemen parmağına konmuş ve artık hanemizin bir üyesi oldu.

Bir gece bizde kaldı, o arada komşulara haber verdik kuş kaybeden var mı diye, bir aile çıktı geldi, çok sevindiler kuşlarının bulunmasına, verdik gittiler ama ertesi gün geldiler, kuş çok huzursuz isterseniz size verelim sizi arıyor gibi dediler. Anlamadık durumu ama seve seve kabul ettik. 1.5 yaşında kızımız var, en çok da o sevindi bu duruma.

Cinsiyeti ve ırkı hakkında bilgi verebilecek olan var mı bu arkadaşın? Yavru gibi geliyor gözüme ama hiç de anlamam. Ona göre yem alacağım. Teşekkürler!
20230714_085029.jpg
20230714_085006.jpg

Merhaba arkadaşlar, bu arkadaş bir tanrı misafiri, yuvasından kaçmış, geldi penceremize kondu, eşim de elini uzatınca belki de etraftaki kargalardan korkup hemen parmağına konmuş ve artık hanemizin bir üyesi oldu.

Bir gece bizde kaldı, o arada komşulara haber verdik kuş kaybeden var mı diye, bir aile çıktı geldi, çok sevindiler kuşlarının bulunmasına, verdik gittiler ama ertesi gün geldiler, kuş çok huzursuz isterseniz size verelim sizi arıyor gibi dediler. Anlamadık durumu ama seve seve kabul ettik. 1.5 yaşında kızımız var, en çok da o sevindi bu duruma.

Cinsiyeti ve ırkı hakkında bilgi verebilecek olan var mı bu arkadaşın? Yavru gibi geliyor gözüme ama hiç de anlamam. Ona göre yem alacağım. Teşekkürler!Ekli dosyayı görüntüle 68415Ekli dosyayı görüntüle 68416
Ne güzel bir tesadüf olmuş 🤗 Benim bebeğimde bu şekilde gelmişti ama biz sahibini bulamadık 😔

Kendisi albino ve bildiğim kadarıyla albinolarda cinsiyet ayrımı daha farklı. Yinede dişi gibi görünüyor.

Yavru olup olmadığını anlamadım ama gagası çok pürüzsüz çok güzel bir kuş gerçekten Maşallah 🥰 Yavru göründü yinede bilemedim 😕 İsterseniz yetişkin yemi ile birlikte ayrıca kanarya yemi ve dal darı alabilirsiniz. Bu ikisini çok rahat kırıp yiyebilir yavru kuşlar. Hemde darıyıda çok severler 🥰

Ayrıca bildiğim kadarıyla albinoların bakımı daha zor, hassaslar ve deri hastalıklarına karşı savunmasızlar. Buna göre bir bakım yolu izlemenizi tavsiye ederim 🤗 Tüyü kadar ömrü olsun inşallah 💙

• Beğen
Tepkiler: okn
Geri