Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
çok teşekkür ederim. Ne zamana kadar konuşmayı öğreniyorlar peki?

Herkese merhaba, ne kadar araştırsam da kendim asla anlayamadım. Bu minik yavrumun ırkı hakkında bilgisi olan varsa çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_20221011_165728.jpg
    IMG_20221011_165728.jpg
    385.5 KB · Görüntüleme: 52
kaç yasındadır sizce ve cinsiyeti nedir?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-10-13 at 20.35.54.jpeg
    WhatsApp Image 2022-10-13 at 20.35.54.jpeg
    79.5 KB · Görüntüleme: 26
Merhabalar herkese, ben bu hobide yeniyim araştırma yaptım fakat gerçekten hiçbir şey anlamadım. Kuşlarımı 2 hafta önce 35-40 günlük diye aldım. Birisi dişi birisi erkek dediler ama başka anlayan arkadaşlarım ikisinin de erkek ve birinin ay olarak daha fazla olduğunu söyledi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İki kuşun da cerelerini bırakıyorum google drive linki ile. Buraya boyuttan ve sayıdan dolayı yüklenmiyor resimler.

Kuşun cinsiyeti belli dişi ama yaşı kaç acaba rengi sarı olduğu için belli olmuyor.

IMG_20221015_222823.jpg

Herkese iyi akşamlar...
10 gün önce petshoptan aldım bana erkek ve 45 günlük demişlerdi ancak her gören 6 aylık falan diyor açıkçası biraz kıllandım çünkü yavrucak çok korkuyor ne yaparsam yapayım alışmıyor. Uykusu olduğunda biraz sakin oluyor sevdiriyor ama onun harici hiçbir türlü yanaşmıyor kafasına dokundurtmuyor hemen kaçıyor. Dişi olduğundan da şüphelendim bir ara ancak araştırmalarıma göre erkek olduğunu kanaatine vardım yine de hiçbir şeyden tam emin değilim.
Her türlü bilgiye açığım, teşekkürler.

Ekli dosyalar

• faruk1.JPG
    faruk1.JPG
    20.3 KB · Görüntüleme: 19
  • faruk2.JPG
    faruk2.JPG
    30.4 KB · Görüntüleme: 28
Herkese iyi akşamlar...
10 gün önce petshoptan aldım bana erkek ve 45 günlük demişlerdi ancak her gören 6 aylık falan diyor açıkçası biraz kıllandım çünkü yavrucak çok korkuyor ne yaparsam yapayım alışmıyor. Uykusu olduğunda biraz sakin oluyor sevdiriyor ama onun harici hiçbir türlü yanaşmıyor kafasına dokundurtmuyor hemen kaçıyor. Dişi olduğundan da şüphelendim bir ara ancak araştırmalarıma göre erkek olduğunu kanaatine vardım yine de hiçbir şeyden tam emin değilim.
Her türlü bilgiye açığım, teşekkürler.
6 aylık olduğunu düşünmüyorum. Gri göz halkası henüz oluşmamış 6 aylık kuşta oluşur. Ama 45 günlükte değil. 2.5-3 aylık civarı. Fakat bana erkek değilde dişi gibi geldi. Daha net foto yok mu acaba

Merhaba arkadaşlar, bu kuşların yaşı ve cinsiyetleri hakkında bilgi verebilir misiniz? Beyaz- mavi olana dişi 45 günlük dediler, full mavi olana erkek 30 günlük dediler. Ama kime sorduysam 2 dişi bunlar ve 3 aylık diyorlar. Şimdiden teşekkürler yardımcı olanlara.

Ekli dosyalar

• 20221017_200147.jpg
    20221017_200147.jpg
    758.1 KB · Görüntüleme: 22
  • 20221017_200059.jpg
    20221017_200059.jpg
    643.9 KB · Görüntüleme: 18
  • 20221017_200024.jpg
    20221017_200024.jpg
    806.1 KB · Görüntüleme: 30
6 aylık olduğunu düşünmüyorum. Gri göz halkası henüz oluşmamış 6 aylık kuşta oluşur. Ama 45 günlükte değil. 2.5-3 aylık civarı. Fakat bana erkek değilde dişi gibi geldi. Daha net foto yok mu acaba
Boyutları küçültüp attım diğer türlü site kabul etmedi o yüzden şu linklerden daha rahat görebilirsiniz belki. Kafesin içinde ancak bu kadar oluyor telefondan korkuyor zaten dışardan çekmek zorunda kalıyorum

Merhaba arkadaşlar, bu kuşların yaşı ve cinsiyetleri hakkında bilgi verebilir misiniz? Beyaz- mavi olana dişi 45 günlük dediler, full mavi olana erkek 30 günlük dediler. Ama kime sorduysam 2 dişi bunlar ve 3 aylık diyorlar. Şimdiden teşekkürler yardımcı olanlara.
Beyaz- mavi olan dişi. Ama 2-3 aylık. Diğerinden emin olamadim cinsiyet konusunda erkek gibi gözüküyor. Yas olarak hemen hemen aynı. Ama başka bir açıdan foto yüklerseniz daha iyi olur.

Bana erkek olarak sattılar kesin emin miyiz dişi olduğuna
Son gönderdiğiniz fotoda da erkek gibi çıkmış başını arkasına döndürüp bakan foto da🙂 ilk gonderdiginiz fotoğraflarda da cere kenarı beyazlığı gördüm. Cere kenarı beyazsa dişidir. Son fotoda emin olamadım 😕

Son gönderdiğiniz fotoda da erkek gibi çıkmış başını arkasına döndürüp bakan foto da🙂 ilk gonderdiginiz fotoğraflarda da cere kenarı beyazlığı gördüm. Cere kenarı beyazsa dişidir. Son fotoda emin olamadım 😕
Anladım. Elime alıp daha iyi bir görüş açısı sunmak isterdim ancak en son elime aldığımda ağzında dışkısı vardı onu yemesin diye almıştım ve kendini öyle bir yırttı ki üzüldüm bir daha elime almadım. Şuan sadece uykusu geldiğinde sevebiliyorum onun harici yaklaştırmıyor. Yine de zamanınızı ayırıp baktığınız için teşekkür ederim.

Anladım. Elime alıp daha iyi bir görüş açısı sunmak isterdim ancak en son elime aldığımda ağzında dışkısı vardı onu yemesin diye almıştım ve kendini öyle bir yırttı ki üzüldüm bir daha elime almadım. Şuan sadece uykusu geldiğinde sevebiliyorum onun harici yaklaştırmıyor. Yine de zamanınızı ayırıp baktığınız için teşekkür ederim.
Yok haklısınız şu zamanda korkutmayin. Baska arkadaşlar da gördüklerinde yorumunu beyan ederler. Farklı yorum her zaman iyidir 🙂 sağlıklı uzun ömrü olsun 🙏🏻

Beyaz- mavi olan dişi. Ama 2-3 aylık. Diğerinden emin olamadim cinsiyet konusunda erkek gibi gözüküyor. Yas olarak hemen hemen aynı. Ama başka bir açıdan foto yüklerseniz daha iyi olur.
Diğer kuşun başka açıdan fotoğrafları. Bu arada beyaz mavi olan kuş kanatlarını geriyor sanırım kırık çıkık yok ama uçamıyor sadece zıplıyor. Kafeste tırmanıyor. Hareketli hastalığı yok. Kanadı biraz düşük duruyor sebebi ne olabilir?

Ekli dosyalar

• 20221015_111610.jpg
    20221015_111610.jpg
    562.7 KB · Görüntüleme: 18
  • 20221015_112021.jpg
    20221015_112021.jpg
    588.5 KB · Görüntüleme: 24
Diğer kuşun başka açıdan fotoğrafları. Bu arada beyaz mavi olan kuş kanatlarını geriyor sanırım kırık çıkık yok ama uçamıyor sadece zıplıyor. Kafeste tırmanıyor. Hareketli hastalığı yok. Kanadı biraz düşük duruyor sebebi ne olabilir?
Erkek gördüm ben maşallah. Kırık çıkık yoksa tüy kaynaklı sorun olabilir. B vitamini BT amin forte veya nekton biotin takviyesi yapın. Tüy gelişimi için.

Geri