Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
@FındıkBaba @thewildpanthalp arkadaşlar sarı yüzün ırkı nedir? Hiç yoktan merak ettim. :) Beyaz için de birşey söylerseniz hayır demem;)
IMG_20201110_005117.jpg

IMG_20201110_004900.jpg
IMG_20201110_005150.jpg

Hocam erkeğin jumbo kırığı olduğunu nerden anlıyorsunuz?

Kuşa dikkatli bakarsanız suratı normal muhabbet kuşlarına benziyor yani fazla tüylü değil, vücudu normal bir yerli kuşa göre daha iri (Jumbolara göre küçük) ve göğsü şiş duruyor :)

Dişinin ırkı için bu fotoğraf yeterli mi?

Ekli dosyayı görüntüle 48499

Tahmin ettiğim gibi Çek hocam.

Kuşunuz orjinal çek, günümüzde yaygın olarak görülen çek kuşlar Jumbo kuşlar ile çiftleştirilip daha iri olmaları sağlanmış olan kuşlardır.

Orjinal bir çek kuş, sizin kuşunuz gibi görünür. Vücudu ince-uzun, kanatları ve kuyruğu da normal bir yerli kuşunkinden daha uzundur.

Tahmin ettiğim gibi Çek hocam.

Kuşunuz orjinal çek, günümüzde yaygın olarak görülen çek kuşlar Jumbo kuşlar ile çiftleştirilip daha iri olmaları sağlanmış olan kuşlardır.

Orjinal bir çek kuş, sizin kuşunuz gibi görünür. Vücudu ince-uzun, kanatları ve kuyruğu da normal bir yerli kuşunkinden daha uzundur.
Desenize yavruluğundan beri yerli diye baktığım erkek Jumbo kırığı çıktı. Bu kuşa konuşmayı öğretiyorum inşallah konuşacak 1 yıldır :D Ama baktım kazıştı bir dişi alayım yanına dedim o da çek hem de orjinal. Şanslıyım galiba.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Desenize yavruluğundan beri yerli diye baktığım erkek Jumbo kırığı çıktı. Bu kuşa konuşmayı öğretiyorum inşallah konuşacak 1 yıldır :D Ama baktım kazıştı bir dişi alayım yanına dedim o da çek hem de orjinal. Şanslıyım galiba.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşallah, evet çok şanslısınız bu konuda :)

Yavruluğundan beri yanınızda ise size alışık demektir, konuşmayı kolaylıkla öğretebilmeniz gerekiyor aslında :D

Maşallah, evet çok şanslısınız bu konuda :)

Yavruluğundan beri yanınızda ise size alışık demektir, konuşmayı kolaylıkla öğretebilmeniz gerekiyor aslında :D
İnatçı biraz paşazade. Evdeki herkese çok alışık aileden biri gibi oldu. Aslında uzun zamandan beri ''bak birazdan konuşcam''
der gibi ama bekliyoruz.

Screenshot_2020-11-10-13-24-20-673_com.miui.gallery-min.jpg
Screenshot_2020-11-10-13-24-22-893_com.miui.gallery-min.jpg
Screenshot_2020-11-10-13-24-30-017_com.miui.gallery-min.jpg

Hocalarım 1 ve 2 numara 2 aylık 3 numara 4 aylık cinsiyetini söyleyebilir misiniz

Geri