kuşumun alt kısmında şişlik ve morarma

Yumurta tıkanması olduğundan nasıl emin oldu. Elle kontrol eti mi ? Zaten asıl hata birden fazla kişinin önerileri yapmak. Bizim önerilerimizi yapmalısınız demiyorum. Ama bu gün benim dediğimi diğer gün bir başkasının dediğini yapmaya kalkarsanız iş arap saçına döner. Eğer yumurta tıkanması olduğu kesinse kas gevşetici verip 1 saat sonra karın kısmını buharla gevşetmek, daha sonra da hafif hafif masaj yapar gibi yumurtayı çıkarmak gerek. Ama önce yumurta olduğundan emin olmak gerek.

hocam eliyle baktı öyle söyledi saat 2 de tekrar gidicem işte bidaha farklı anlayan bi abi daha bakıcak ama veteriner yok demişti yani bilmiyorum ama sertlikte yok o şişligin içi boş gibi😔

hocam eliyle baktı öyle söyledi saat 2 de tekrar gidicem işte bidaha farklı anlayan bi abi daha bakıcak ama veteriner yok demişti yani bilmiyorum ama sertlikte yok o şişligin içi boş gibi😔
İçi boş gibiyse yumurta sıkışması yok. Bana kalırsa tedavisine devam edin. Ve her söyleneni yapmaya çabalamak yerine size en mantıklı gelen öneriyi yapın. En kötü karar kararsızlıktan daha iyidir.

hocam yemiyor içmiyor ki yatıyor sadece ilk defa böyle oldu normalde yiyordu hareketliydi bi anda bişey oldu sanki kafesin altına inmiş yatıyor ilk defa geliyor başımada yemek yememesi kötü değil mi toz alıp kendim yedirsem mi

Eğer kafesin tabanına inmişse durum ciddi tabi. Ne zamandan beri yemiyor 4 saati geçtiyse elle beslemek gerekir.

evet hocam şuan yumurta olsa bile önce biraz kendine gelmesi lazım dedi ilaca devam etmemi söyledi teşekkürler

Kuşun güncel videosunu ve dışkılarını paylaşır mısınız?
Yumurta sıkışması olsa dışkı yapmada zorlanır zaten..

kuşum yarım saat önce vefat etti maalesef 😔yardımlarınız içinde hepinize teşekkür ederim elimden geldigi kadar iyi etmeyede çalıştım maalesef olmayınca olmuyor sizede teşekkür ederim

Geri