kuşumun alt kısmında şişlik ve morarma

dilancakmak54

Yeni Üye
merhaba kuşumun alt kısmında önce küçük şişlik oluştu dişi kuş yeni almistim yumurtliycak sandım sonra o şişlik baya bi büyüdü veterinerle konuştum tetramizine başladık 4 gündür hâla aynı veteriner tam olarak kanatlı canlılarla ilgilenmiyor ama yardımcı olmaya çalıştı sorun ne olabilir sizce düzelir mi buluşacı mıdır yanında bir kuşum daha vardı ayırdım dün foto da eklemeye çalıştım eklendi mi bilmiyorum

Maalesef kuşta lipom oluşmuş. Cerrahi müdahaleyle alınması gerek. Ayrıca dışkılar da kötü muhtemelen enfeksiyon kapmış. Kanatlı veterinerine götürmeniz lazım biran önce. Eğer bir sebeple götüremeyecekseniz yazın

Bu kuşun durumu iyi değil. Kanatlı kuş veterineri veya egzotik hayvan veterinerine götürün. Hangi şehirde yaşıyorsunuz?

Maalesef kuşta lipom oluşmuş. Cerrahi müdahaleyle alınması gerek. Ayrıca dışkılar da kötü muhtemelen enfeksiyon kapmış. Kanatlı veterinerine götürmeniz lazım biran önce. Eğer bir sebeple götüremeyecekseniz yazın
tabiki götürürüm iyi olsun günlerdir uğraşıyorum fakat küçük şehirdeyim sakarya karasu acaba yakın çevrede bi yerde var mı normal veterinere götürsem olmaz mı kafeslerini 2 günde bir temizliyorum her gün yemini suyunu değişiyorum neden kapmış olabilir ya ben aldıgımdada dışkısı kötüydü damla veriyordum ishal için

şuan veterinerden geldim muayene etti ve iyi olduğunu sadece ishal oldugunu şişligin önemli bişey olmadıgını söyledi karnı sert de degil zaten fotodaki kadar şişte değil dedi tetramezatine devam edin ve b vitamini takviyesi yapın dedi

şuan veterinerden geldim muayene etti ve iyi olduğunu sadece ishal oldugunu şişligin önemli bişey olmadıgını söyledi karnı sert de degil zaten fotodaki kadar şişte değil dedi tetramezatine devam edin ve b vitamini takviyesi yapın dedi
Kuşta bariz yağlanma var ki bu da bir sağlık problemi. Kanatlılardan anlamayan veterinerler gitmeyin lütfen. Sakarya'da kanatlılardan anlayan uzman hekim var mı bilmiyorum ama en azından egzotik veterineri bulmaya çalışın. Gittiğiniz veterinerin kanatlılar alanında uzman olduğunu düşünmüyorum. O şişlik denen yer yağlanma kaynaklı bunu bilmek için uzman hekim olmaya da gerek yok,kuş besleyen de üreten de bilir. Karaciğer yağlanması var büyük ihtimalle kuşta. Dışkısı da anormal.

Kuşta bariz yağlanma var ki bu da bir sağlık problemi. Kanatlılardan anlamayan veterinerler gitmeyin lütfen. Sakarya'da kanatlılardan anlayan uzman hekim var mı bilmiyorum ama en azından egzotik veterineri bulmaya çalışın. Gittiğiniz veterinerin kanatlılar alanında uzman olduğunu düşünmüyorum. O şişlik denen yer yağlanma kaynaklı bunu bilmek için uzman hekim olmaya da gerek yok,kuş besleyen de üreten de bilir. Karaciğer yağlanması var büyük ihtimalle kuşta. Dışkısı da anormal.
gerçekten konuştuğum herkes farklı bir hastalık dedi biri yağlanma demişti biri bağırsak enfeksiyonu dedi biri ishalden dolayı dedi biri ciddi diyor biri korkulacak bişey yok diyo günlerdir kaç kişiyle konuştum napcagımı bilmiyorum artık ama yemesi içmesi çok normal hatta fazla bile olabilir ve hiperaktif olduğu yerde durmuyor yani

Lipom var kuşta yani bunun için veteriner olmaya bile gerek yok. İç organlara baskı yaptığı için ishal kuş zaten.

Nerede ikamet ediyorsunuz kanatlı uzmanı önerelim bu veteriner saçmalamış çünkü

Geri