Güzel kızımın neyi var?

Moralinin bozulacağının farkındaydım yazarken, ama yapıcak bişey yok yani. Önemli olan hastalığını doğru teşhiş edebilmek, sonrası daha kolay. Mesela kuşta yağlanma değilde hava kesesi problemi varsa, kuşu fazla uçurmamak yormamak gerekiyor. Sen yağlanma var diye kuşu daha çok uçurup yorsaydın bu seferde hastalığı daha kötüye gidecekti.

Eğer tümör var ise, öyle üstten bakmayla falan anlaşılmaz diye düşünüyorum. Röntgende çıkar anca onuda veteriner hekim anlar.

Sen şimdi moralini bozma fazla, o röntgen çeken yere götür. Önce bir tümör varmı yokmu net bilgi sahibi olalım, kafamız rahatlasın.

Şuan içinde mesela veterinerlerin sosyal medya hesaplarına kuşun fotolarını at ve yardım iste. Ne kadar çok bu işten anlayan veteriner yorumlarsa okadar faydası olur ok.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Moralinin bozulacağının farkındaydım yazarken, ama yapıcak bişey yok yani. Önemli olan hastalığını doğru teşhiş edebilmek, sonrası daha kolay. Mesela kuşta yağlanma değilde hava kesesi problemi varsa, kuşu fazla uçurmamak yormamak gerekiyor. Sen yağlanma var diye kuşu daha çok uçurup yorsaydın bu seferde hastalığı daha kötüye gidecekti.

Eğer tümör var ise, öyle üstten bakmayla falan anlaşılmaz diye düşünüyorum. Röntgende çıkar anca onuda veteriner hekim anlar.

Sen şimdi moralini bozma fazla, o röntgen çeken yere götür. Önce bir tümör varmı yokmu net bilgi sahibi olalım, kafamız rahatlasın.

Şuan içinde mesela veterinerlerin sosyal medya hesaplarına kuşun fotolarını at ve yardım iste. Ne kadar çok bu işten anlayan veteriner yorumlarsa okadar faydası olur ok.
Sanirim röntgen çekmeden de bir şey soyleyemicekler muhtemelen senin dediklerini dicek onlar da oyuzden bir an önce goturup baktirmam en iyisi. Yarın yetisemem 10unda döncem bir sorun olmaz dimi :( anneme dışarı çıkar ama yorma dedim zaten yürüyerek dolaniyor genelde yormuyor kendini yorulunca giriyor içeri.

Sanirim röntgen çekmeden de bir şey soyleyemicekler muhtemelen senin dediklerini dicek onlar da oyuzden bir an önce goturup baktirmam en iyisi. Yarın yetisemem 10unda döncem bir sorun olmaz dimi :( anneme dışarı çıkar ama yorma dedim zaten yürüyerek dolaniyor genelde yormuyor kendini yorulunca giriyor içeri.

Yok büyük bir sorun olacağını sanmıyorum. Yürüyerek dolanıyorsa çıkarsın hayvanın canı sıkılmasın en azından.

• Beğen
Yok büyük bir sorun olacağını sanmıyorum. Yürüyerek dolanıyorsa çıkarsın hayvanın canı sıkılmasın en azından.
Dolaniyor dolaniyor. Ulaşım amaçlı uçuyor da aslında uçma şeklinde falan bir sorun yok inmek istediği yere çok güzel iniş yapıyor. Yorulduğunda da yere iniyor gayet yumuşak. Ama yorulmasin işte ozaman çok kendi haline birakiyim o ayarlasin. Onlar aslında daha iyi sanki biliyor gibi ona göre davraniyorlar

Dolaniyor dolaniyor. Ulaşım amaçlı uçuyor da aslında uçma şeklinde falan bir sorun yok inmek istediği yere çok güzel iniş yapıyor. Yorulduğunda da yere iniyor gayet yumuşak. Ama yorulmasin işte ozaman çok kendi haline birakiyim o ayarlasin. Onlar aslında daha iyi sanki biliyor gibi ona göre davraniyorlar

Katılıyorum o kendi durumunun farkında bencede ona göre hareket ediyor.

Ceyhan'da Veteriner Ahmet Mert var. Ona başvurunuz. Bence kuşta birçok problem birlikte var. Siz birini veya ikisini çözmüşsnüz ama daha çözülecek çok dert var. Geçmiş olsun.

• Sad
Ceyhan'da Veteriner Ahmet Mert var. Ona başvurunuz. Bence kuşta birçok problem birlikte var. Siz birini veya ikisini çözmüşsnüz ama daha çözülecek çok dert var. Geçmiş olsun.
Ceyhana götürmem imkansız gibi bisey olur aracım yok malesef sehirde de yabanciyim burali degilim bir bunlara gosteriyim aklıma yatmazsa aklımda olsun bir yolunu bulur gotururum ama teşekkür ederim. Sizce neler olabilir ?

Biraz önce eve geldim ve dışkılar aynen böyle :( enfeksiyonu geçmedi mi acaba tam? Zaten bir türlü tam duzelmedi ama böyle leke yapmıyordu. Normal mi bu :rolleyes:

Ekli dosyalar

• 20190801_230432.jpg
    20190801_230432.jpg
    932.7 KB · Görüntüleme: 23
Ne marka yem kullanıyodun? Ve yemini sıcakta bırakmıyosun dimi?
Buzdolabında saklıyorum kavanozda. Ama tabi yemliktekiler kalıyor değişene kadar. Hava burada 40in üstünde malum. Vitakraft
Hayır bi de herseyimız tam gibi kizginlasti. Hay allahım. Öpücük atıp duruyor.
Yarın götüreceğim veterinere şimdi msj atıcam kaçta musaitse randevu versin gotureyim yoksa kafam rahat gidemiycem bitsin öyle giderim olmazsa

gitmeniz en mantıklısı aman benim gibi kazığı yemeyinde D: inşallah hemencecik neyi varsa iyileşir güzel kızınız

• Beğen
gitmeniz en mantıklısı aman benim gibi kazığı yemeyinde D: inşallah hemencecik neyi varsa iyileşir güzel kızınız
O yüzden baştan sordum. Tamam sonradan tabiki değişebilir ilaca işleme göre ama normal muayene falan sabit degilmidir. Bir yer var güya Akdeniz bölgesinin en büyük laboratuvari onlarda ama test falan yapmıyorlar sadece röntgen yapabiliriz dedi olsun dedim fiyat ne kadar ortalama (belki annem götürür kaziklamasinlar diye bir de arastirmak icin hepsine soruyorum yanlış anlaşılmasın yoksa ne dese vericem zaten) işte siz gelin bakarız diyor. Bu nasıl bir cevap yani muayene ve röntgen fiyatın sabit değil mi arkadaş kişiye göre canın ne isterse onu mu diyorsun. Bana daha yüksek de dese ben yine oraya götürürdum belki ama o laftan sonra güven kalmadı ne yalan söyliyim. İşin parasında değilim buna ticaret gözüyle bakanlara karşıyım.

O yüzden baştan sordum. Tamam sonradan tabiki değişebilir ilaca işleme göre ama normal muayene falan sabit degilmidir. Bir yer var güya Akdeniz bölgesinin en büyük laboratuvari onlarda ama test falan yapmıyorlar sadece röntgen yapabiliriz dedi olsun dedim fiyat ne kadar ortalama (belki annem götürür kaziklamasinlar diye bir de arastirmak icin hepsine soruyorum yanlış anlaşılmasın yoksa ne dese vericem zaten) işte siz gelin bakarız diyor. Bu nasıl bir cevap yani muayene ve röntgen fiyatın sabit değil mi arkadaş kişiye göre canın ne isterse onu mu diyorsun. Bana daha yüksek de dese ben yine oraya götürürdum belki ama o laftan sonra güven kalmadı ne yalan söyliyim. İşin parasında değilim buna ticaret gözüyle bakanlara karşıyım.

gel bakarız, hoşuna gitmezse dönersin gibi cevapları duyduğun zaman, söyle bakıyım kaç deyip öğrendikten sonra böyle yap :D (adamın konuşmaya başladığı zaman, o kadar param yok ki dediğini hayal et)

hepsi aynı vallahi gel bakarız ne ya fiyatın belli söyleseler biyerleri eksilcek sanki. herkesin maddiyatı farklı söylesinler bizde ona göre gidelim. birde fiyatı başta değilde röntgen çekildikten sonra söylemezlermi

bugün yabancı forumları da okudum biraz. mutlaka güneş ışığı görmeleri gerektiği söyleniyo. cereyanda bırakmıcak şekilde güneşlendirmek lazım sık sık günde 10 dk kadar. yani ur/tümör gibi hastalığı tetikleyen güneş görmemek ve fakir beslenmek deniyor. bide bunun üzerine sık sık uçurursanız 12 seneyi sorunsuz geçirir o kuş.

Kızıma bugün gelen giden sisko göbekli dedi çok morali bozuk :D herkes kendi göbeğine bakabilir mi lütfen diyor.
Evet dayanamadım bugün götürdüm. Gerçekten detayını bilemem ama ilgi alaka ortam falan insana güven veriyordu. Baya baya çok ilgilendiler titiz bir yerdi. Röntgen çekti bir yeri beğenmedim pek dedi ama baya baktı baktı karar veremedi işin açığı. Kanatin alt kısmı gibi biyerde aldı mincikladi etti o bölgeyi bir şey gelmedi elime dedi 10 gün sonra tekrar gideceğim bir kez daha röntgen çekip bakacak. Evet kızım şişkoymuş bunun en büyük sebeplerinden biri de benim hiç probiyotik kullanmıyo olmammış ve tabi sürekli yiyip az hareket etmesi. Yemesini değiştirme onları yedir yine ama yağlı bir şey yemesin ekstra dedi. Bana ilk veteriner ilaçlar bitince Trocani sürekli kullan demisti ben 3 gün sonra bırakmıştım hata yapmissin devam etmen gerekiyordu o toparlardi baya dedi. Şimdi 1 dolu 1 boş onu kullanmaya başlayacağım onun içinde prebiyotik probiyotik vitamin mineral bisürü şey var zaten. Dışkı analizine gerek duymadı ama ben yine de yapmasını istedim. Önemli bir şey yok sindirim sorunu olduğu için öyle ama yine de 5 gün 1 damla ağzına flagly damlat dedi. Bir de vitamin kompleksi verdi kendisi bundan da ağzına her gün 1 damla damlat dedi.
Karnındaki şişlik için ur olduğunu düşünmüyorum çünkü 0.55 büyüklüğünde bir bölge o kadar ur olsa böyle neşeli olmaz diye düşünüyorum zaten gobek bolgesiyle o bolge ayni yer degil ondan bu kadar gobek de olmaz ama korktuğun için tekrar bayramın son günü gel röntgen çekelim bakalım dedi.
Bir de dun aksam farkettim anusun orada et beni gibi bir şey vardı onu gösterdim sıktı falan bakti biraz lipom gibi et beni gibi bir şey yag dokusu ama korkulacak bir şey değil dedi. Şuan ki durumumuz bu. Ne diyorsunuz ?

Geri