Anüs kısmında şişlik

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Glshkdmr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Evet zor bir durum haklısınız ama iyiliği için yapıyordum bende mecbur.Müdahele edilmezse kaybetme riski oluyor bazı durumlarda.
diyelim yumurta sıkışması var yarına kadar beklese sorun olur mu

diyelim yumurta sıkışması var yarına kadar beklese sorun olur mu
İnanın hiç bilemiyorum,tehlikeli bir durum sonuçta ama kesin birşey söylemek zor.Ben baktım durum kötülüyor ayaklar tutmuyor falan müdahele ediyordum.Sizin problem tam olarak ne bilemediğim için sorun olur ya da olmaz demem mümkün değil.

İnanın hiç bilemiyorum,tehlikeli bir durum sonuçta ama kesin birşey söylemek zor.Ben baktım durum kötülüyor ayaklar tutmuyor falan müdahele ediyordum.Sizin problem tam olarak ne bilemediğim için sorun olur ya da olmaz demem mümkün değil.
Sağolun yardımcı olmaya çalıştınız. Bende kendi başıma bir şeyler yapmya açalışıyorum işte. Şuan elimden gelen nu sadece izlemek. İnanın başım çatlıyor. İnşallah yarına kadar daynır yavrum

Sağolun yardımcı olmaya çalıştınız. Bende kendi başıma bir şeyler yapmya açalışıyorum işte. Şuan elimden gelen nu sadece izlemek. İnanın başım çatlıyor. İnşallah yarına kadar daynır yavrum
Rica ederim,siz gene yarına kadar ara ara çok yormadan masajı yapın.Az da olsa çıkarır rahatlar en azından diğer türlü durum riskli.Sonucu bildirin lütfen bakalım veteriner ne diyecek.Merak ettim sorun neymiş.

Rica ederim,siz gene yarına kadar ara ara çok yormadan masajı yapın.Az da olsa çıkarır rahatlar en azından diğer türlü durum riskli.Sonucu bildirin lütfen bakalım veteriner ne diyecek.Merak ettim sorun neymiş.
yapmaya çalışıcam. haberdar ederim

Valla hocam anlamadım popo,kuyruk,kanatlar hepsi yumurta var gibi.Ama bizimki max 10 günde atıyordu daha doğrusu ben çıkartıyordum.
Bulunduğunuz yerde üretici varsa bi onlara götürün. Araştırın bi bulunduğunuz ilçedeki üreticileri @Glshkdmr. Valla ben de anlamadım umarım sorunu çözebilir.

Kulak çubuğuna az zeytinyağı sürüp kuşun anüs ağzına (dışkının çıktığı kısıma) hafif masaj yapın dışkılamasını varsa yumurtasını indirmesini sağlayın. Baya şişmiş durumda yarını bekleyemez bu hayvan.
dahada kötüleşmesin diye ellemek istemedim. hemen yapyorum dedğinizi

Boncuğumun dışkısını çıkarbildik fakat iyice yıprandı

Anüs genişleyip dışkıyı kendi kendine yapabilirse karışmayın fakat Eğer dışkısını yapamaz ise yine Bu işlemi 2-3 saatte bir çok yormadan hafif masaj şeklinde devam edin tekrar birikmesin.
Evet öyle yapıyoruz karnından hafifçe bastırarak çıkartıyoruz yoksa çıkmıyor. Dışkının çıkmasına rağmen o bölge şiş ama önemli olan dışkıyı çıkarmak tabi. Yarına kadar açlıktan ölmez değil mi? hiç yem yemiyor

Evet öyle yapıyoruz karnından hafifçe bastırarak çıkartıyoruz yoksa çıkmıyor. Dışkının çıkmasına rağmen o bölge şiş ama önemli olan dışkıyı çıkarmak tabi. Yarına kadar açlıktan ölmez değil mi? hiç yem yemiyor
Yumurta haşlayıp sarısını ılık su ile muhallebi kıvamına getirin şırınga yada çay kaşığı yardımı ile yedirin mutlaka yesin.

Şişen bölgeye baskı uygulamayın yumurta varsa kırılabilir, hafif masaj yapabilirsiniz parmaklarınızla fakat baskı uygulamayın. Zeytin yağı ile anüs ağzına masaj yaptığınızda anüs rahatlayıp genişleyecektir.

Geri