Anüs kısmında şişlik

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Glshkdmr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Glshkdmr

Paylaşımcı Üye
boncuğumun popo tarafı böyle şişti ve dışkısınıda yapamadı. zeytin yağı damlattım azına salatalıkta veriyorum şuan ama sadece kemirip atıyor. ovmaya çalıştım fakat izin vermiyor bağırıyor. ne yapmam gerek geçer mi bu durum?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-05-10 at 12.32.47.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-10 at 12.32.47.jpeg
    91 KB · Görüntüleme: 60
  • WhatsApp Image 2020-05-10 at 12.32.46.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-10 at 12.32.46.jpeg
    78.2 KB · Görüntüleme: 59
  • WhatsApp Image 2020-05-10 at 12.32.45.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-10 at 12.32.45.jpeg
    85.6 KB · Görüntüleme: 67
arkadaşlar iyice şişmye başladı dışkı bırıkmesi var sanki

Süre uzun olduğu için yumurta olamaz dedik ama sanki var gibi geliyor bana popo kısmı büyümüş sanki :confused:
Yarım saat içinde baya baya büyüdü. Babam kuş üreten bi arkadaşını aradı ödem olmuştur dedi zeytnyağı sıktık poposundan içeri ovduk falan kulak çöpüylede çıkarmaya çalıştık. dışkı çıktı baya bir fakat hala şiş orası. Bu eğer ödem gibi birşeyse ilaçlarla geçebilişr mi?

Yarım saat içinde baya baya büyüdü. Babam kuş üreten bi arkadaşını aradı ödem olmuştur dedi zeytnyağı sıktık poposundan içeri ovduk falan kulak çöpüylede çıkarmaya çalıştık. dışkı çıktı baya bir fakat hala şiş orası. Bu eğer ödem gibi birşeyse ilaçlarla geçebilişr mi?
Ödemse kendisi iner büyük ihtimalle,yavaşça karnına da masaj yapın ben yumurtaya bağlı dışkı birikmesinde çok faydasını gördüm.Tabi bizim ne varsa çıkınca şişlikte indi.Popoya zeytinyağı sürüp hafifçe aralamakta işe yarıyor.Dıştan yardım olunca ıkınma gelip atıyordu bizimki.

Kuşumun dışkısı bir aydır büyüktü suluydu anormal dışkıydı. Çok su tüketimi vardı. şuan böyle

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-05-10 at 15.28.33 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-10 at 15.28.33 (1).jpeg
    89.4 KB · Görüntüleme: 50
  • WhatsApp Image 2020-05-10 at 15.28.34.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-10 at 15.28.34.jpeg
    115.1 KB · Görüntüleme: 45
  • WhatsApp Image 2020-05-10 at 15.28.33.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-10 at 15.28.33.jpeg
    132.9 KB · Görüntüleme: 43
son zamanlarda iki kuşumu kaybettim bir tane daha kaybetmek istemiyorum ne yapsam geçer bu şey yardım edin lütfen

son zamanlarda iki kuşumu kaybettim bir tane daha kaybetmek istemiyorum ne yapsam geçer bu şey yardım edin lütfen
Masaj ve diğer dediğim yöntemi deneyebildiniz mi acaba? Aynı şekildeydi bizim de popo ve karın ama dediğim gibi yumurta vardı.Sizin yoksa şayet veterinere göstermeniz iyi olur bu durumda,kitle falan yoktur umarım.

1 aydır böyle ise yumurta sıkışması değildir hocam o zaman. Başka bişey var kuşta
Valla hocam anlamadım popo,kuyruk,kanatlar hepsi yumurta var gibi.Ama bizimki max 10 günde atıyordu daha doğrusu ben çıkartıyordum.

Masaj ve diğer dediğim yöntemi deneyebildiniz mi acaba? Aynı şekildeydi bizim de popo ve karın ama dediğim gibi yumurta vardı.Sizin yoksa şayet veterinere göstermeniz iyi olur bu durumda,kitle falan yoktur umarım.
götürücektimde kapalı malesef. hayvan o kadar yıprandıki ayaklarının üstünde zor duruyor. yemek yemiyor, dışkılamıyor. yarına kadar dayanır umarım.

dediğiniz gibi yaptım zaten masaj yaptık zeytinyağıyla

götürücektimde kapalı malesef. hayvan o kadar yıprandıki ayaklarının üstünde zor duruyor. yemek yemiyor, dışkılamıyor. yarına kadar dayanır umarım.
Siz dediğimi yapın bence,zararı olmaz düşündüğüm gibiyse faydası olur.

dediğiniz gibi yaptım zaten masaj yaptık zeytinyağıyla
Bir şey çıkmıyor mu sıvı ya da dışkı gibi?Şöyle söyleyeyim ya da;karına hafif aşağı popoya doğru baskı uyguladığınız da gelen birşey yok mu.Yumurta sıkışması olduğunu düşünüyorum hala ben.Ayak tutulması yapıyor bu durum maalesef.

yani ona rağmen inmedi şişlik ilk çıkardıgında inmişti braz sonra tekrar şişti

Geri