Aşırı kaşınma..

Bu şekilde düzenledim kafesi, diger kenara bir suluk daha ekledim. Hic gücü kalmadığından midir bilmiyorum bir sure kafasini kafese dayadi kaldı oyle, simdi zeminde oturur vaziyette bekliyor. Su veriyorum 👍

Yanlış bir şey söylemek istemem ama daha önce travazol kremin bir kuşta böyle aşırı su atmaya sebep olduğunu hatırlıyorum. Bence onunla alakalı da olabilir, tabii hastalığından da olabilir ama görünce söylemek istedim. Belki bazı kuşlarda böyle bir yan etki yapıyordur.
Hocam mesela aspirin belkide en hafif ilaçtır. Ama bazı insanlarda alerjik reaksiyona neden olabiliyor. Her bünye farklıdır. Kuşlarda da durum bu yani

Dışkıları nasıl kuşun? Kusma var mı?

Kremi yuttuysa vb. muhtemelen demek istiyorum.
Yok hocam kremi yutabilecegi vaziyette bırakmadım, masajla guzelce yedirdim aslinda. Benim de tahminim cok daha riskli olan Fiproesi yanlis anlama sonucu bir gece bir de sabah damlatinca ve masaj yapınca fazla gelmiş olabilir. Olan oldu artık bir aydir uğraşıp tam duzeldi derken bu sekilde kaybedersem kahrolurum, kendimi biliyorum bir sure cok vicdan azabı cekecegim..

Yok hocam kremi yutabilecegi vaziyette bırakmadım, masajla guzelce yedirdim aslinda. Benim de tahminim cok daha riskli olan Fiproesi yanlis anlama sonucu bir gece bir de sabah damlatinca ve masaj yapınca fazla gelmiş olabilir. Olan oldu artık bir aydir uğraşıp tam duzeldi derken bu sekilde kaybedersem kahrolurum, kendimi biliyorum bir sure cok vicdan azabı cekecegim..
Tünekte duruyorsa ümit var hocam. Tünekte duracak mecali olmayanlar daha riskli

İnşallah toparlar 🙏🏼🙏🏼

Dışkı yaparsa paylaşır mısınız lütfen. birde uyumadan hemen önce son durumunu yazın. Merak ediyoruz yavrucağı

Kaybettik maalesef 🥹🥹 çok pişman oldum çok.

Destek olmak isteyen herkese çok teşekkür ediyorum fakat vurgulamadan da edemeyeceğim, hassas ilaclarla ilgili kullanim talimatı verirken cümlelerimize çok dikkat etmemiz gerekiyor..!

Çok üzüldüm. Kaşıntıdan bu hale nasıl geldi bu kuş. Yanlış giden bir şeyler mi oldu acaba 😪

Çok üzüldüm. Kaşıntıdan bu hale nasıl geldi bu kuş. Yanlış giden bir şeyler mi oldu acaba 😪
Bana gore evet yanlış uygulama oldu ama bunu hiç birimiz ispat edemeyiz tabi.. 8 saat arayla 1er damla enseye fiproes damlatip bacaklara da masajla fiproes uygulayinca fazla geldiğini düşünüyorum, yoksa sanmıyorum enerjisi yerinde olan kusun 24 saatte bu hale gelecegini. Selçuk hocam yanlış anlasilacak sekilde tarif edince ben de anladığım şekilde uyguladim ne yazik ki. Çok yazık oldu gercekten..

Kuşa çok üzüldüm gerçekten ya. Çaresizlik çok acı verici bir durum. Allah sabır versin sizlere de.

Bana gore evet yanlış uygulama oldu ama bunu hiç birimiz ispat edemeyiz tabi.. 8 saat arayla 1er damla enseye fiproes damlatip bacaklara da masajla fiproes uygulayinca fazla geldiğini düşünüyorum, yoksa sanmıyorum enerjisi yerinde olan kusun 24 saatte bu hale gelecegini. Selçuk hocam yanlış anlasilacak sekilde tarif edince ben de anladığım şekilde uyguladim ne yazik ki. Çok yazık oldu gercekten..
Bacaklara uygulamak kana karıştırmaz ama enseye ikinci uygulama fazla gelmiş olabilir. Ama Ense damlaları fazla geldiğinde kuşun ilk tepkisi felç geçirme olur. Kara ciğerinde sorun vardı zaten dışkılar karaciğer problemine işaret ediyordu. Hangi sebeple olursa olsun çok üzücü bir durum başınız sağolsun.

Kuşa çok üzüldüm gerçekten ya. Çaresizlik çok acı verici bir durum. Allah sabır versin sizlere de.
Yaa sormayin, 25 gündür iyilestirecegim diye nasıl ugrastim, psikolojik olarak da yıprandım, 18 gunun sonunda yem yemeye baslayip ucmaya başladı, son bir hafta gayet iyiydi, ben de nasıl mutluydum kuşu ölümden döndürdük diye.. 2 gundur kaşıntısı olduğunu gorunce gruptan yardım alayim dedim. Selçuk Hocam da sagolsun her an online sekilde ilgilendi, destek oldu. Belki o sebeple belki değil bilemeyiz ama tek bir mesaj hatasiyla bu olmamaliydi, keşke hemen uygulamak yerine karşı çıksaydım, yazim hatasinin farkina varirdik.. Şu an kendi kendimi yiyorum bunu nasıl yaptım diye ve bi sure boyle devam edecek, umarım çabuk atlatırım..

Bacaklara uygulamak kana karıştırmaz ama enseye ikinci uygulama fazla gelmiş olabilir. Ama Ense damlaları fazla geldiğinde kuşun ilk tepkisi felç geçirme olur. Kara ciğerinde sorun vardı zaten dışkılar karaciğer problemine işaret ediyordu. Hangi sebeple olursa olsun çok üzücü bir durum başınız sağolsun.
Valla bu acının tarifi yok hocam, bu üçüncü kuşumdu, her kaybettiğimde kendimi çok suçlu hissediyorum ve uzuluyorum. Sirf bu yuzden artık bir yenisini sahiplenmeyecegim sanırım. Destekleriniz için tekrar teşekkür ederim.

Geri