Aşırı kaşınma..

Ense damlası olarak Fiproesi (40-60kg köpek için) kastediyorsunuz sanırım değil mi? Mutlaka biliyorsunuzdur ama teyid etmek istiyorum, bunun ağır bir ilac olduğunu ve fazla olursa kuşu zehirleyebilecegini soylemislerdi. O sebeple kuşun erisemeyecegi yere yani sadece ense kismina bir damla uygulamam söylenmişti. Sizin söylediğiniz sekilde yaparsam aşırı olur mu acaba ya da baldirlara kadar surersem zehirlenme riski falan olabilir mi 🤔

Flagyl 5 gün sabah akşam birer damla kullanın. Kanama olan yere rif ampul alıp günde 2-3 kez kulak çöpüyle sürün. Tek ampulun hepsini kullanmayın az bir şey kulak çöpüyle kullanın sonra ağzını yara bandı ile kapatın iyileşene kadar kullanın
Çok teşekkür ederim 🙏 şu an elimdekilerle başlayıp duruma bi bakayim isriyorum, devam ederse sizin soylediklerinizi tedarik etmeye çalışırım artik şu an bunlar elimde yok maalesef ..

Evet güçlü bir ilaç olduğunu biliyorum. Kuşa içirmiyoruz ayaklarına süreceğiz. Ayaktan sürülünce kana çok az miktar karışır.

Çok teşekkür ederim 🙏 şu an elimdekilerle başlayıp duruma bi bakayim isriyorum, devam ederse sizin soylediklerinizi tedarik etmeye çalışırım artik şu an bunlar elimde yok maalesef ..
Hocam şuan flagyl kullanmayı gerektirecek bir durum yok zaten. Kuşun sorunu parazit

Güzel bir sekilde masajla ayak, baldir ve enseye travazol ile fiproes uyguladim. Gaga etrafina da sadece travazol uyguladim. Çok teşekkür ederim destekleriniz için..

Güzel bir sekilde masajla ayak, baldir ve enseye travazol ile fiproes uyguladim. Gaga etrafina da sadece travazol uyguladim. Çok teşekkür ederim destekleriniz için..
Rica ederim. Kuşun dışkısı da problemli. Ama Yaşadığı kaşıntı ona yoğun bir stres yaratıyor. Ondan olabilir. Veya karaciğer yağlanması da olabilir. Hassas terazi varsa kuşu bir tartın kaç gr olduğunu yazın. Ayak kaşıntısını halledersek diğer sıkıntısına da çözüm bulmalıyız. Probiyotik var mı kullanıyor musunuz ? Varsa eğer bu süreçte her gün verin. Yoksa mutlaka edinin işinize yarayacak her zaman

Son donemde evde tadilat olduğu için kus bir kac kez yer degistirmek zorunda kaldi, o stres yapmis olabilir. Ve bir baska arkadaş da tuye girememis o sebeple stres yapmış demisti. Elimde şu an diazyme 256 var bir de Elektrolit var. Gecen hafta 6-7 Petshop gezip kuş için olan bir probiyotik bulamamistim. Elimdekiler yaramaz derseniz onereceginiz olursa Netten sipariş verebilirim. Mesela entrobac olabilir mi veya elimdekileri kullanmami mi soylersiniz..

Diazyme başlayın yarın. Ayrıca Prozim de sipariş ederseniz daha da iyi olur ikisini dönüşümlü olarak kullanırsınız. Probiyotik ürünlerde doz aşımı yoktur her gün verseniz bile sorun olmaz. Ama tek seferde fazla doz kullanmamak şartıyla 👍 Yarın multi vitamin de katın aynı suya. Kuşun stresini olabildiğince azaltmalıyız. Kilosu fazla gibi geldi bana ama emin olmadım. Yarın multi vitamin katın probiyotiğe ek olarak. Öbürgün de elektrolit katın.

Tamamdır hocam. Hassas tartim olmadığı için maalesef ağırlıgina bakamıyorum ama 20 gün tek bir yem yemeyisinin acısını çıkarıyor olabilir, iştahı yerinde 4-5 gundur. Şu an yine kafesi yemlikleri tünekleri vs kaynar suyla tekrar temizliyorum, kafeste sadece yemlik, suluk ve tünek bırakacağım. Sabah suyuna diazyme ve mVitamin olarak nekton S eklerim 👍

Hata olmuş yaa ben bilgi almak amacıyla sormuştum daha kuşu görmeden ilk mantardan şüphelenmiştim. En sık yapılan hata bir ilaca başlayıp yarım kesip başka ilaca başlamaktır. Neyse yarın akşam bir daha uygulamamız gerekebilir. Çünkü travazol derinin emmesini engeller. Söylemediniz de travazol uyguladığınızı.

Geri