Çılgın dışı kuşum (13 yumurta)

Siz yine de dinlendirmeye aşın. kloakında kalan spermlerden dolayı yumurta yapıyordur. yumurtayı dölleyecek sperm kalmazsa yumurtlamayı kesecektir.

Siz yine de dinlendirmeye alın. kloakında kalan spermlerden dolayı yumurta yapıyordur. yumurtayı dölleyecek sperm kalmazsa yumurtlamayı kesecektir.

Kontrol ettim. [emoji19]
Yine boşlar. Almadım yumurtaları şimdilik.

Tapatalk işkencesi ile yazıldı.

Son bilgilendirme. Yumurtaları ve yuvalığı aldım.
2. gün dişinin poposu büyümeye başladı. Bugün baktım baya büyüktü. Yumurtlamiyor kendini tutuyor diye düşünerek 3 saat önce yuvalığı geri taktım. Anında içine girdi ve kemirmeye başladı. Tamam dedim yine yumurtlayacak.
Az önce dışarıdan geldim 2 tane birden kafesin içine yumurtlamis.
Biri yumuşak ve eşimin dediğine göre birazını da yemiş. Diğeri minnacık. Normal bir yumurtanın 1/5 i kadar. Leblebi kadar ve son derece sert.

Erkeği tekrar traş ettim. Şu keçiboynuzu pekmezi olayını deneyeceğim. Bu sabah dişi erkeğin karşısında eğildi ama erkek yemliğe gitti.
c43fed31d23e09d16b0c589936fa5d7f.jpg
254312c05b9f68790a98900f9ee9dea8.jpg

yuva kemirme, erkegin dişiyi beslemesi, kanat düşmesi, ve devamlı kuyrgu içe dönük, kalamar aşırı tüketimi var kumda aynı şekilde, yuvaya talaş bırakıyorum fakat dışarıya atıyor, elime alıp kontrol ettgmde bi sertlik var ama emin olamıyorum yardımcı olabilecek kimse yokmu

yuva kemirme, erkegin dişiyi beslemesi, kanat düşmesi, ve devamlı kuyrgu içe dönük, kalamar aşırı tüketimi var kumda aynı şekilde, yuvaya talaş bırakıyorum fakat dışarıya atıyor, elime alıp kontrol ettgmde bi sertlik var ama emin olamıyorum yardımcı olabilecek kimse yokmu
Dediklerinizin hepsi yumurtlama öncesi olanlar. Biraz daha sabredin. Benim kuş da talaşı kabul etmedi.

Yarım Yumurta, azıcık kabuk, havuç, yulaf ezmesi ve keçiboynuzu pekmezini de Bıçağın ucundan azıcık ekledim. Tepkiyi bir görelim diye.
Bakalım artık ekşın olur mu?
c9d63ab70987de8c802362bedf03654d.jpg

Arkadaşım tüm konuyu baştan aşağı okudum. En çok dikkatimi çeken nokta dişiyi ayırdım diyorsun ama 2-3 gün. Sonra yumurta yapınca geri koydum diyorsun. Kardeşim dişi hali hazırda kaç yumurtası varsa atacak ki önce bi kere dinlenmeye geçebilsin. Sen her iki günde bir ayırıp yanına koyarsan yumurta yaptı diye bu kuşlar yine çiftleşir yine yumurta gelir. Bu gidişat iyi değil dişiyi ölüme sürükler. Burda yapman gereken yumurtaların dolu çıkmasına uğraşmak değil dişiyi dinlendirmektir. Birak tek başına kalsın bir kaç ay. Havadan nem kapıp yumurta yapacak değil hayvan.

İkinci bir konu tüy yolma konusuna gelince bazı arkadaşlar eziyet falan demişler ama arkadaşlar durum makasla kesme değil. Sadece popo etrafında beyaz pofuduk tüyler vardır onları çekeceksiniz. O tüyler canını yakmaz mubişlerimizin. Kesinlikle makas vs. kullanmanıza gerek yoktur. Göreceksiniz ki hafifçe çektiğinizde gelecek. Ama sizin için söylediğim gibi tabiki önce kuşun havuçtan uzak dinlendirilmesi gerek uzunca bir süre. Sürekli havuç veriyorum demişsiniz kuş sürekli havuçla zaten rahat durmaz. İki üç ay kadar ayırın kızdırıcılardan da uzak tutun. Hem erkek dinlensin bi kendine gelsin. Ondan sonra bir araya gelince sağlıklı yavrular alırsınız inşallah.

Son bir güncelleme yapmak şart oldu.
Son mesajımdan sonra kuşları ayırdım. Kafes içerisine 1-2 yumurta kondurduktan sonra onları yemeye başladı. Sanırım birçoğunu göremedim.
5,6. Hafta kafesin dibinde yatar halde buldum. Şubat başı itibari ile artık sorunlar kökten bitmiş oldu.
Artık çılgın yok.[emoji22]
Yakışıklı 2 erkek var bende artık onları sahiplendirsem mi diyorum.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Siz yine de dinlendirmeye alın. kloakında kalan spermlerden dolayı yumurta yapıyordur. yumurtayı dölleyecek sperm kalmazsa yumurtlamayı kesecektir.
Kızışmış dişi kuşlar. Döllenmese de , eşleşmese de , hatta etrafında erkek olmasa da yumurtlar. Memeliler gibi bakmamak gerek memelilerde döllenme olmadan çocuk olmaz kuşlarda da döllenme olmadan çocuk olmaz ama yumurta gelir. Yeterki dişi kuş kızgın olsun ve güvenli bir ortamda olduğunu düşünsün.

Hocam iyi günler öncelikle kuşunuz adına üzüldüm. Bence bir süreliğine onları ayırmalısınız. Dişi kuş biraz toplasın kendini. Ve bol bol kalamar kemiği verin. Protein ihtiyacını gidersin. Kızıştırıcı herşeyden uzak durun. Sürekli çiftleşmeleri ikisini de yoruyor. Ne veriyorsanız artık kuşları iyice çoşturmuşsunuz hocam. Boş çıkmasının nedeni erkekten kaynaklanıyor olabilir. Kuşlarınıza hiç antibiyotik tedavi uyguladınız mı acaba?

Merhaba kuşların kızışmasına neden olan besinler nedir benim kuşum 5 aylık kızıştı. Verdiğim bedin dal darı,yulaf ,elma,havuç nane marul.muzlu cicibebe verdim 1 kere:rolleyes:

Hocam iyi günler öncelikle kuşunuz adına üzüldüm. Bence bir süreliğine onları ayırmalısınız. Dişi kuş biraz toplasın kendini. Ve bol bol kalamar kemiği verin. Protein ihtiyacını gidersin. Kızıştırıcı herşeyden uzak durun. Sürekli çiftleşmeleri ikisini de yoruyor. Ne veriyorsanız artık kuşları iyice çoşturmuşsunuz hocam. Boş çıkmasının nedeni erkekten kaynaklanıyor olabilir. Kuşlarınıza hiç antibiyotik tedavi uyguladınız mı acaba?
Merhaba

Zaten son 1.5 ay ayrı kaldılar. Dinlensinler diye ektra yemi de keseli aylar oldu. Fakat kalamar kemiği hep vardı kafeste.
Artık ayıracak bisey kalmadı zaten

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşunuzun öldüğünü görmemişim. Çok üzüldüm gerçekten. Çok güzel ve verimli bir dişiydi. Kalan kuşların ömrü uzun olsun.

Geri