Çılgın dışı kuşum (13 yumurta)

Evet. Erkek hep aynıydı. Çiftleşiyorlar da. Tam bitirmeden mı bırakıyorlar anlayamıyorum ki.

Tapatalk işkencesi ile yazıldı.

Ureticinin bakmasi lazim belirli yastan sonra döl olmuyor malesef keçi boynuzu tozu kullanabilirsiniz doluluk oranini arttirir

Ureticinin bakmasi lazim belirli yastan sonra döl olmuyor malesef keçi boynuzu tozu kullanabilirsiniz doluluk oranini arttirir
Nereden bulurum? Erkeğe çalışmak lazım. Bir de onu deneyelim. Hoş biraz yaglandi şu sıralar. Anne kuluçkaya yatınca yapıyor bunu.
Deli gibi yiyor. Anne gelip "beni besle" diye zorluyor. Yemekle zaman kaybetmeden geri giriyor.

Yine yumurtalar boş çıktı. Hepsini attım. Yuvayı çıkardım.
Dün itibariyle yuvaya yere 2. yumurtayı kondurdu.
Durmuyor eşşek.

Bence kuşunuzun yanına yeni bir eş alın dişinin, bu böyle olmaz :D tabii erkek kuş ne hisseder bilmiyorum. Onun yanına da dişinizle aynı renk başka bir kuş alabilirsiniz. Yani bu böyle olmaz çünkü, erkek bayağı yaşlıymış

Daha dün çiftleştiler. Erkek dişiden çok daha hareketli bir kuş.
Bence hala işi iyi beceremiyor. Ben öyle düşünüyorum. Yarım bırakıp tekrar başlıyor.
4,5 yaş o kadar da yaşlı değil bence.

Senin dişi çok zilli sanırım kardeş boş durmadığına göre,:)
Artık kaka yapar gibi yumurtluyor. Sonrasında yorgunluk belirtileri bile yok. Popodaki tüyler sorunsuz. Daha beraber kahvaltı yaptık. [emoji3]
Uçtular evde. Öğlen ekşın yaptılar. Akşam yumurta zemindeydi. Kırmaz normalde ama bu sefer kırıktı. Sinirliydi de biraz. Yuvalığı takmadım diye herhalde.
Dayanamayıp takacağım herhalde.

Aynı şekilde bende de var. Erkek kuş sallabaş gibi kafasını sürekli döndürüyor 2 aydır böyle. O yüzden başka bir rahatsızlığı var diye düşünüyorum. Veteriner aradım anlayan yok. Bende onları üretim yerinde biraz uzaklaştırdım. Dişini ayırınca üzüldüğünü hissediyorum ayıramıyorum bu yüzden. Dişi deli gibi yumurtluyor. Hiç kalkmıyor 2 ayda 4. Kuluçkası. Hepsi de boş garibim. Erkek üstünde hiç duramıyor başı ağır geliyor düşüyor. Dişi ısrarla yumurtluyor. Ben alıyorum yumurtaları. Boşuna oturmasın yazık günah diye. Attığımdan 2 gün dışarda dinleniyor tekrar yumurtluyor. Bende dolu yumurta attım 1 tane altına. Hevesi varsa yavruya baksın diye. Belki yavru özleminden oluyor bilemedim. Başka eş attım yanına erkek her dişiyi kabul ediyor. Bari yumurtalar dolu çıksın dedim. Onuda kabul etmedi dövdü. Ayrıca şöyle bir şeyde olabilir. Sürekli çiftleşen çiftimden yumurta alamıyordum. Dişiyle erkeğin poposundan 2 tane tüy çektim. Ardından yumurta geldi hepsi dolu bir şekilde

Tüy çekmek mi? Ciddi misiniz?
Nasıl cesaret. Bu konuyla ilgili hiç video yada görsel var mı?
Nasıl ulaştınız bu bilgiye?
Bu benim için de çözüm olabilir?

Düşündüm de, erkek de bol tüylü.

Aynı şekilde bende de var. Erkek kuş sallabaş gibi kafasını sürekli döndürüyor 2 aydır böyle. O yüzden başka bir rahatsızlığı var diye düşünüyorum. Veteriner aradım anlayan yok. Bende onları üretim yerinde biraz uzaklaştırdım. Dişini ayırınca üzüldüğünü hissediyorum ayıramıyorum bu yüzden. Dişi deli gibi yumurtluyor. Hiç kalkmıyor 2 ayda 4. Kuluçkası. Hepsi de boş garibim. Erkek üstünde hiç duramıyor başı ağır geliyor düşüyor. Dişi ısrarla yumurtluyor. Ben alıyorum yumurtaları. Boşuna oturmasın yazık günah diye. Attığımdan 2 gün dışarda dinleniyor tekrar yumurtluyor. Bende dolu yumurta attım 1 tane altına. Hevesi varsa yavruya baksın diye. Belki yavru özleminden oluyor bilemedim. Başka eş attım yanına erkek her dişiyi kabul ediyor. Bari yumurtalar dolu çıksın dedim. Onuda kabul etmedi dövdü. Ayrıca şöyle bir şeyde olabilir. Sürekli çiftleşen çiftimden yumurta alamıyordum. Dişiyle erkeğin poposundan 2 tane tüy çektim. Ardından yumurta geldi hepsi dolu bir şekilde
sizin üretimhane de durumlar nasıl.
Sanırım tam manasıyla bir çok şey yerine oturdu artık

Benimde bir kuşum vardı oda dediğiniz gibi çok yumurtluyordu. Ama sonra düzeldi salam döller verdi ama ömrü de kısa oldu öldü gitti.

sizin üretimhane de durumlar nasıl.
Sanırım tam manasıyla bir çok şey yerine oturdu artık
Çoğu şey yerine oturdu 2 çiftim hariç hepsinde yavru yumurta var. Çoğu yavruları atmadan yumurta yaptığı için ayıramadım. 2 çiftimin erkeğiyle dişisi birbirine girdi. Birinde erkeği ayırdım dişi kendisi bakıyor. Diğeribde erkek yavruları daha çok beslediği için onu ayırmadım inşallah ölümle sonuçlanmaz. Onun dışında dediğim sallabaştan şüphelendiğim kuş pürüzlü. Elimden çıkarsam benden iyi kise bakamaz dedim. Kocaman salma kafes aldım. Eşiyle onu oraya ayırdım bulaşıcı olma ihtimaline karşı. Dün 1. Part yavrularımı verdim. 1 hafta içinde yeme düşecek olanlar var yine şimdilik güzel gidiyor hobi açısından. Ama maddi yönden bana çok hasar verdi. Bu şekilde elden tek tek vermekle kazancın olabiliyor. Ama diğer türlü petshoplara satınca hiçbir kar elde edemedim. O kadar emek var. Adamlar dalga geçer gibi alıyorlar yavruları. Tamam yavrularda show değil normal kuş ama küçük kuşta değil. Iri kuş yerli de değil safkan çıkanları bile çok ucuza aldı. Gerçekten emeğimin karşılığını alamadım gibi hissettim. Her gün düzenli kontrole gidiyorum. Sadece 1ini güzel bir fiyata verebildim o da ablam aracılığıyla tanıdığa. Gören her petshopun gözleri açılıyor kuşları. Ama hepsi çıkar işine girmiş. Bari bana yem mama takviyesi yap diyorum. Onun fiyatını bile uçuruyor

Tüy çekmek mi? Ciddi misiniz?
Nasıl cesaret. Bu konuyla ilgili hiç video yada görsel var mı?
Nasıl ulaştınız bu bilgiye?
Bu benim için de çözüm olabilir?

Düşündüm de, erkek de bol tüylü.

Tanıdık bir petshop yararı olabileceğini söyledi bu şekilde. Döl tutmadığı için olmuyor olabilir dedi. Kuşlar dediğim gibi benim kendi evindem üretime koyduğum kuşlar. Dişiside erkeğide beni tanır. Olumsuz etki yapmadı çok şükür. Sürekli günde 10 a yakın çiftleşiyorlardı. Bir sorun olduğu belliydi çünkü. Dişimde erkeğimde sıkı tüylü. Neden olmasın dedim pat diye 6 yumurta verdi hepside dolu çıktı maşallah. Hatta şuan yavruları atmadan tekrar yumurta yaptı bunlarda dolu

Çoğu şey yerine oturdu 2 çiftim hariç hepsinde yavru yumurta var. Çoğu yavruları atmadan yumurta yaptığı için ayıramadım. 2 çiftimin erkeğiyle dişisi birbirine girdi. Birinde erkeği ayırdım dişi kendisi bakıyor. Diğeribde erkek yavruları daha çok beslediği için onu ayırmadım inşallah ölümle sonuçlanmaz. Onun dışında dediğim sallabaştan şüphelendiğim kuş pürüzlü. Elimden çıkarsam benden iyi kise bakamaz dedim. Kocaman salma kafes aldım. Eşiyle onu oraya ayırdım bulaşıcı olma ihtimaline karşı. Dün 1. Part yavrularımı verdim. 1 hafta içinde yeme düşecek olanlar var yine şimdilik güzel gidiyor hobi açısından. Ama maddi yönden bana çok hasar verdi. Bu şekilde elden tek tek vermekle kazancın olabiliyor. Ama diğer türlü petshoplara satınca hiçbir kar elde edemedim. O kadar emek var. Adamlar dalga geçer gibi alıyorlar yavruları. Tamam yavrularda show değil normal kuş ama küçük kuşta değil. Iri kuş yerli de değil safkan çıkanları bile çok ucuza aldı. Gerçekten emeğimin karşılığını alamadım gibi hissettim. Her gün düzenli kontrole gidiyorum. Sadece 1ini güzel bir fiyata verebildim o da ablam aracılığıyla tanıdığa. Gören her petshopun gözleri açılıyor kuşları. Ama hepsi çıkar işine girmiş. Bari bana yem mama takviyesi yap diyorum. Onun fiyatını bile uçuruyor
petshoplar ile ilgili olan kısımda o kadar haklısınız ki.
sırf emeğin karşılığı alınamadığından çift sayımı 3 ile sınırlı tutuyorum.
15 tl yavru kuşa vereyim parasınıda satılınca veririm diyor.
azminiz takdir edilesi yine de.

Herkes çıkar işine girmiş. Benden aldığı kuşu hiçbir emek harcamadan %100 karla veriyor. Hatta kuşlar güzel olunca daha fazlaya veriyor. 1 yere gittim her canlıyı alırım dedi. Güvendik götürdük. Yeni almış kuşları kafes dolu kem küm etti. Sonra kuşları gördü güzelleri kaptı koydu. Daha kötü olanlarını yok döverler. Döverlerse ararım paramı isterim falandır filandır. Dedim kendi kendime. Ben bunlardan kaç çift kuş aldım. Çoğu hastalıklı çıktı öldü. 1 çift yavrusunu öldürdü gittim vereyim diye. Ben bunu salmaya atıcam dedi damızlık fiyatıyla aldı. Bile bile gitmedim baktım gizlice. Çift kafesine koydu. Birine kuşları verdim. Diğer kuşların hepsinden ayrı yere koydu. Kuşlar güzel oda farkında ama verdiği fiyat fiyat degil. Neyse dedim guvenilir olsunda artik ne olursa olsun. Kendi uretim yeride varmis. Bir kac sey soyledi. Yarari dokunur bana dedim. Ben ona yavru o bana bilgi bu sekilde anlasiriz umarim

Geri