Çılgın dışı kuşum (13 yumurta)

Böyle bir potansiyel varken dişiyi yormayın imkan varsa ayırın bi hafta yan yana kafeslerde kalsınlar çünkü dişi aşırı yumurtlama yapıyor ve erkek iştahsız bir çiftleşme veriyor. Ve gerekli vitamin takviyesi ve hafif tohum takviyesi ile erkeğin verimli sperm üretmesine olanak verin

Kuş 7 yıldır bizimle demişsiniz sonra en fazla 4-5 yaşında demişsiniz hangisi doğru?
Bir de ilk defa mı eşe attınız erkeği

Kuş 7 yıldır bizimle demişsiniz sonra en fazla 4-5 yaşında demişsiniz hangisi doğru?
Bir de ilk defa mı eşe attınız erkeği
Ben eski kuşla tarihleri karistirmisim. O 2 yaşındayken kaçtı. Doğrusu 2. Söylediğimdir.
Daha önce de bir dişi almıştım yanına 1,5 yıl kanka olarak yaşadılar. Bir sabah kafesin dibi de yatar buldum. Herhalde kalp krizi. Oluyormuş bunlarda.
Bununla ilk defa çiftleştiler.

Tapatalk işkencesi ile yazıldı.

Böyle bir potansiyel varken dişiyi yormayın imkan varsa ayırın bi hafta yan yana kafeslerde kalsınlar çünkü dişi aşırı yumurtlama yapıyor ve erkek iştahsız bir çiftleşme veriyor. Ve gerekli vitamin takviyesi ve hafif tohum takviyesi ile erkeğin verimli sperm üretmesine olanak verin
Bir ara 10-12 gün ayırdım. Dişi durmadı.
Sık sık havuç maması yapıyorum zaten. Marul, salatalık,dereotu havuç dönüşümlü olarak veriyorum.
Sularına ara ara b12 katıyorum.

Tüy kesme olayı ufaktan ufaktan kafama yatmaya başladı. Baktım bir daha popoları tamamen tüyle kaplı. Elimle siyirdigimda deriye ulaşamadım.

Şu kesme olayının bir örneğini YouTube da buldum. Jumbo bir kuşun tüylerini kesiyorlar.
Yolma bana fazla vahşi geldi.
Cinsel organa (pipiye) zarar vermekten korkuyorum.
Bir dönem pipileri yok diye okumuştum. Yine bir forumdandi sanırım. Doğrulayan biri olursa işim kolaylaşacak.
Bir de yolmak / kesmek konusunda da yorumlarınızı bekliyorum.

Şu kesme olayının bir örneğini YouTube da buldum. Jumbo bir kuşun tüylerini kesiyorlar.
Bir dönem pipileri yok diye okumuştum. Yine bir forumdandi sanırım. Doğrulayan biri olursa işim kolaylaşacak.

Merhaba,
Muhabbet kuşlarında penis yahut vajina gibi cinsel organlar yok. Tavuklar gibi tek açıklık var o da resimde de görebileceğiniz cloaca, kloak, kloaka vs adlandırılan aciklik. Hem dışkı hem üreme amaçlı kullanılan bir açıklık.
885cc3ea6e460af465f82e6a019c3cbe.jpg

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yolmak da neyin nesi ? Yolan biri tesadüfen dolu yumurtayla karşılaşmıştır o kadar. Yerli kuşlarda kesmeye de gerek yoktur. Ama İri ırklarda eğer tüyler aşırı uzunsa anüs etrafındaki tüyler biraz kısaltılabilir.Anüsün tam üstündeki tüyler kesilmez.

Elimden yüzlerce hayvan geçti. Hiçbir canlıya zarar verecek bir şey düşünmedim. Yaşadığım durumdan bahsettim. Bu şekilde yaptığımda yumurtaların dolu olduğunu gördüm. Tesadüfen olduğunuda düşünmüyorum. 2 tüy çekmenin nasıl bir sancısı olabilir? Biz kadınlar saçımızı tararken yüzlerce kıl kopuyor. Arkadaşında dediği gibi kesme yöntemiyle daha iyi olabileceğini düşündüm. O sıra benim aklıma bu şekilde gelmemişti

Zarar vermek istemediğinizden eminim zaten. Sadece bu tarz batıl uygulamaları önerenlere kızıyorum. Ayrıca çok büyük bir azap da değil onlar için. Ama gereksiz. çok uzunsa kesilmesi yeterli olur.

Sonunda cesaretimi toplayıp poposundaki tüylerin bir miktarını kestim. Hatta 3 defada ancak popo görünür oldu. Çok az bir alan kesmeme rağmen baya tüy çıktı. Ben bile inanmadım.
Aradan herhalde 4 hafta geçti.
Geçen hafta tatile gittim. Gitmeden yuvalikta bulunan yumurtaları kontrol Edip attım.
Komşuya emanet Edip 7 gün sonra döndüğümde yuvalikta 4 yumurta buldum. Yani dün.
Yine durmamış bizimki.
Umuyorum ki bu sefer döllenmişlerdir. Haftaya boş dolu kontrolü yapacağım.

Buseferde olmazsa kesin daha dinamik bir erkek almalisin. Disiye yazik etme arkadasim.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Dişiyi Telef etmek niyetinde değilsinizdir İnşAllah.

Merhabalar..Yolma yapmayin..Arka pop kismindaki tuyleri dikkatli bir sekilde ince bir makasla kesin..Eslesmeleri kolay olacak sekilde hem disinin,hemde erkegin..Benimde disim yumurtkamiyordu hic..Eslesmelerine ragmen..Banada petshobum bu yontemi dedi ve uyguladim..Ardindan yumurtladilar..Her ne kadar ilk kuluckasi oldugunda 3 bos 1 olu cenin olsada..Tuy kesme isi gercekten ise yariyor..arka popo kismi ve cevresini asiriya kacmayacak sekilde kesebilirsiniz..Tabi yaparken birinden yardim almanizda yarar var..Kus korkuyor ve kacma egilimnde bulunuyir..Zira makas kacma egiliminde canini yakabilir..Biri tutup,sizde dikkatlice kesebilirsiniz,ya da tam tersi artik..

siz deneyin bende pazartesi deneyeyim bakalım ne olacak.

Yazdığım gibi 3-4 hafta önce erkek olanın tüylerini kesmistim. Dün kontrol ettim baya bir tamamlamış tüylerini. Lakin hala popo eskisine oranla daha bir açıkta.
Dişiyi traş etmedim. O erkek kadar tüylü değil. Erkek biraz daha tuylense jumbo gibi olacakmış. :)
Bu arada yumurta sayısı 5 olmuş. Gün aşırı bile değil. 8 günde 5 yumurta oldu.

Yazdığım gibi 3-4 hafta önce erkek olanın tüylerini kesmistim. Dün kontrol ettim baya bir tamamlamış tüylerini. Lakin hala popo eskisine oranla daha bir açıkta.
Dişiyi traş etmedim. O erkek kadar tüylü değil. Erkek biraz daha tuylense jumbo gibi olacakmış. :)
Bu arada yumurta sayısı 5 olmuş. Gün aşırı bile değil. 8 günde 5 yumurta oldu.

Maşallah Demeyi unutmayın. ben 20 gündür çiftleştirebilmek için uğraşıyorum. kusmalar kaşımalar öpüşmeler var ama iş çiftleşmeye gelince tık yok maalesef :'(

Maşallah Demeyi unutmayın. ben 20 gündür çiftleştirebilmek için uğraşıyorum. kusmalar kaşımalar öpüşmeler var ama iş çiftleşmeye gelince tık yok maalesef :'(
Dişi deli gibi yumurtluyor. Benim derdim de hep boş olmaları. İnşallah bu sefer yavru verir. En son geçen sene Mayıs'ta yavru aldım 2 tane. O zaman bu zamandır yavru yok herhalde 60-70 yumurta vardır. Genelde 7 adet yumurtluyor. Bir ay üzerlerinde oturup yavru çıkmayınca dışarı atıyor.
Bazen o kadar beklemeden yumurtaları kontrol ediyorum. Boş olduklarını görünce atıyorum. Fakat dişi hemen kuyruk düşürüp yenilerini 2-3 günde yapmaya başlıyor.

Biraz dinlendirme yoluna gidebilirseniz eğer doluluk oranını arttırmış olacaksınız en azından 1 ay kadar dişiyi erkekten ayırın.

Biraz dinlendirme yoluna gidebilirseniz eğer doluluk oranını arttırmış olacaksınız en azından 1 ay kadar dişiyi erkekten ayırın.
Bir ara onu da yaptım. Zemine 3 yumurta yapınca 6. gün geri aldım. Yuvaliga 4 tane daha ekledi. Bişey degismeyince anlamı yok dedim.
Şu süreci de atlatayim o zamana kadar birşeyler düşünürüz.
Fabrika gibi maşallah. 2 senedir hiç durmadı.

Geri