Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum dengede durmakta zorlanıyor

Peki suluğuna yarıya kadar su bırakıp 5 6 damla B vitamini mi vermek daha doğru olur yoksa ağzına bir damla damlatmak mı çünkü çok su içmiyorda

Peki suluğuna yarıya kadar su bırakıp 5 6 damla B vitamini mi vermek daha doğru olur yoksa ağzına bir damla damlatmak mı çünkü çok su içmiyorda
Dozaj ayarlamasını yaparak ağzına da damlatabilirsiniz. Attığım linkte meyve sebzeye de önem verin diyor. Nete bakın b vitamini içeren neler var diye onlardan kuş için uygun olanları yedirin.

Peki hocam araştırıp tedarik ederim meyve sebzesiyide ama genelde sadece maydonoz Marul yiyordu meyveleri çok yemiyordu ama denerim b vitamini olanları yer inşallah

Maxicam kullanımı uygun olmaz. Evde beşeri antibiyotik varsa kullanın. Tedavi ecin çok geç kalınmış. Maalesef yaşama şansı çok düşük, üzgünüm

Muhabbet kuşuna maydanoz verilmez. Kan dolaşımına iyi gelmesi için sıkmadan masaj yapın. Çeşme suyu vermiyorsunuzdur inşallah? Kalamar kemiği ve kum eksik etmeyin.

Muhabbet kuşuna maydanoz verilmez. Kan dolaşımına iyi gelmesi için sıkmadan masaj yapın. Çeşme suyu vermiyorsunuzdur inşallah? Kalamar kemiği ve kum eksik etmeyin.
Ben kuşlarıma düzenli olarak maydonoz veriyorum. Tam bir C vitamini deposudur, bağışıklık sistemini güçlendirir, sindirim sisteminin çalışmasını düzenlemeye yardımcı olur. Muhabbet kuşlarına verilmesi değil verilmemesi yanlıştır.

Sabah bebek için antibiyotik şurup aldım ondan da içirdim bir iki yudum. Onun dışında b vitamini damlattım ağzına bi damla sonra suyuna karıştırdım şuan su içmiyor ama yem yiyor. Yem kırmaya da başladı biraz ama ayaklarını tam kullanamıyor hafiften basmakta başladı ama sabah uyandığında böyleydi sonra giç basamıyordu şimdi tekrar sabah ki gibi tireyeerek basmaya başladı

Antibiyotiğe devam edin. Bebek için ise günde üç defa ağzına bir damla damlatın. Mutlaka beslenmesi lazım. Eğer yeterince yem yemiyor ise yavru elle besleme maması temin edip kendiniz besleyin. Kısa sürede temin edemeyecekseniz toz formda bebek mamalarından (devam sütü olarak geçer) bir miktar sulandırıp iyice karıştırarak kullanabilirsiniz.

Kırılmış yem almıştım bugün yem kıramıyor diye ama şuan kırıyor akşam 2 defa yem yedi akşama kadar hiç yememişti şuan yemesi iyi maşallah. İnşallah tamamen atlatır. Antibiyotik işe yaramaz demişti bi tane veteriner üşüttüyse ver demişti Ankara’dan telefonla görüştüğüm bi arkadaş felç veya sinirsel bir rahatsızlık olabilir b vitamini verin dedi yine de aynı zamanda antibiyotik vermeli miyim?

Anlattığınız durum felce benzemiyor. Felçte daha keskin bir durumun ortaya çıkması gerekirdi, birdenbire ayaklarını hiç kullanamazdı. Eger kuşunuz kurtulursa, ki inşallah kurtulur, verdiğiniz antibiyotik sayesinde olacaktır. Beslenmesine mutlaka dikkat edin, yemezse toparlanamaz

Sabah aniden kullanamadı ayaklarını sağa sola ayırıyordu gövde üzerinde uyuyordu sürekli. O zman ben gece bir kaç saat içinde tekrar bi damla antibiyotik vereyim

Beslenmesine dikkat ediyorum kafesi normalde de sevmiyordu hasta olduğunda da kafese girmek istemedi o yüzden koltuk üzerinden ben başında bekliyorum koltuğun çevresinde yem var açıldığında kendi yiyor Sabaha göre yem yemesi düzeldi sabah hiç yemedi çünkü

Beslenmesine dikkat ediyorum kafesi normalde de sevmiyordu hasta olduğunda da kafese girmek istemedi o yüzden koltuk üzerinden ben başında bekliyorum koltuğun çevresinde yem var açıldığında kendi yiyor Sabaha göre yem yemesi düzeldi sabah hiç yemedi çünkü
Yalnız ilk mesajlarınızda ayaklarının üzerinde yalpalayarak yürüdüğünü, tam tutunamadigini yazmışsınız, felçte böyle olmaz, birdenbire hiç kullanamayacak hale gelir

Anladım, umarım kalıcı değildir ve atlatır inşalalh tamamen.biraz önce uyandı tekrar antibiyotik verdim bi damla. Sonra tekrar uyu şimdilik

Arkadaşlar merhaba tekrardan. Yavrum kendini topladı dün geceden itibaren gece uyurken dengede durmakta zorlanıyordu ama ayakta durabiliyordu sabahtan itibaren yürümesi normale döndü çok nadir dengede zorlanıyor çok belirgin değil azalmış gibi rahatsızlığı. Suyunuda kendi içiyor artık. Ama şuan da ilaçlara devam etmelimiyim antibiyotiğe ? Yada sadece b vitamini takviyesi mi yapayım suyuna. ?
Bide ekstradan daha önden hiç yapmadığı bişeyi yapıyor kafasını kafesini tellerine sürtmeye başladı çok fazla nedendir acaba bu

Antibiyotiğe 3 gün daha devam aynı şekilde. B Vitamini haftada bir verebilirsiniz. Kaliteli bir multivitamin tenin edip kullanın. Beslenmesine dikkat edin. Kaşınması normaldir, sorun olduğunu sanmıyorum

Peki söylediğiniz şekilde yapmaya devam ediyorum teşekkürler yorumlar için

Muktuvitamin için böyle birşey buldum veteriner bunu önerdi çok fazla çeşit yoktu muhabbet kuşları için bir sıkıntı olur mu bunu kullanmam da

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    674.5 KB · Görüntüleme: 9
Geri