Karadeniz Pet

muhabbet kuşu yumurta

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Nurullah İnci @Mesuttt tamamdir ya bir komsuma vericem ya da iade edicem kac yumurta yapicak alimi direk erkek kusu yoksa yumurta bitene kadar beklimi kac yumurta var onuda bilmiyorum direk alirsam disi lus strese girermi disi kusumu disari cikardim dondu donuyor kaskati kesiliyor bu bir hastalikmi ney

birden kafasi yulari gidiyor geri klan vucudu egiliyor

bu kuslarla olmaz fazla can cekistirdim yani benim disi kus tek yasamaya mahkum oylemi dim

bu kuslarla olmaz fazla can cekistirdim yani benim disi kus tek yasamaya mahkum oylemi dim
Tek yaşamaya niye mahkum olsun kardeşim farklı kafeslere koy ara sıra sal ucsunlar beraber ama ayni kafese atıp içine yuva koyim deme birak farkli kafeslerde yaşasınlar ama benim fikrim tek besle hem sana bağlı olur hem kafan rahat olur

Güzel kardeşim artık bizi bi dinlesen. Yani şu kuşları ayırıp ayrı ayrı bakacaksın çok zor bir iş değil. Neden inatla uğraştırıyorsun bizi. Vallahi bıktım artık Müge Anlı'ya döndüm. ŞU KUŞLARI AYIR AYRI AYRI BAK. Kaç kişi daha çağıralım da söyletelim yapma artık.

Donma dediğiniz şey; dişi kuşun çiftleşmek için gösterdiği reaksiyon.
Strese gireceği kadar girdi zaten kuş. Ama ayırırsanız müspet bir yarar elde edemezsiniz ve dediğiniz gibi kuş daha da stres yaşar. Çiftleşme gerçekleşmese bile yumurtlar zaten.
Yumurtalarının sonu gelene kadar ayırmayın kuşları. Ama yumurta yeme sorunu devam ediyorsa, yuvalıktaki yumurtaları alın.

-Erkekle olan kavgalar vs.artarsa beklemeden ayırın.

Donma dediğiniz şey; dişi kuşun çiftleşmek için gösterdiği reaksiyon.
Strese gireceği kadar girdi zaten kuş. Ama ayırırsanız müspet bir yarar elde edemezsiniz ve dediğiniz gibi kuş daha da stres yaşar. Çiftleşme gerçekleşmese bile yumurtlar zaten.
Yumurtalarının sonu gelene kadar ayırmayın kuşları. Ama yumurta yeme sorunu devam ediyorsa, yuvalıktaki yumurtaları alın.

-Erkekle olan kavgalar vs.artarsa beklemeden ayırın.
Bu kuşun şuan ayrı yaşaması kuş için daha iyi. Kuş zaten eşi olmadan daha rahat yaşıyacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri