Karadeniz Pet

muhabbet kuşu yumurta

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Mesuttt ve kuluckanin icine diskisini yapiyor

@Mesuttt birde kafesi kacma yeri gibi saniyor obur kusa boyle bi itisme saldirma durumunda mudahle ediyorum elimi iceri atonca kizacagami anlayip kaciyor kuluckaya

@Mesuttt birde kafesi kacma yeri gibi saniyor obur kusa boyle bi itisme saldirma durumunda mudahle ediyorum elimi iceri atonca kizacagami anlayip kaciyor kuluckaya
@Mesuttt ve kuluckanin icine diskisini yapiyor
Normaldir yapmamasi gereken bütün şeyleri yapıyor o kuşu ayırın gitsin uğraşmayın yazık olmasın 13.14 yaşlarımda evcil bir dişi kuşum vardı 4 sene sonra eş aldık geldiği gün çiftleşti kuluçkaya yattı sorunsuz çıkardı yavruları her kuşun karakteri bir değil yani her evcil hayvan kuluçkaya bakmaz diye birşey yok her eş kuş bakıcı diye birşey de yok o yüzden bir süre rahat bırakın baktın olmuyor ayır gitsin çok bir beklentin olmasın

@Mesuttt yumurtayla diskisi karistiriyor olabilirmi pop kismi sismis sabki yumurtasini yapamiyor gibi 3.gube girdik yumurtasini yapmadi

-Kuluçkaya yatacak bir kuş yuvalığa dışkılamaz. Bu bile bir sorun olduğunu anlamaya yeter zaten.
-Daha önce yumurta yaptıysa, şimdi sıkışma olması düşük bir olasılık. Yumurta kırılması gibi büyük bir sorun olabilir. En kısa sürede fotoğraf yükleyiniz.
-Kuluçkaya yatacak bir kuşun kafesine elinizi sokup kavga ayırmanıza denilecek bir şey yok. Bıraksanız; dişi o stresle, kafesini paylaşmanın ve kendine ait olmayan yumurtaların verdiği kıskançlıkla erkeğe saldırır. Bunu daha önce demiştim ama kararlısınız yavru almaya.
Bu süreci umarım erkek ve dişi kuş(stres harici) en az hasarla atlatabilirler.

@Nurullah İnci amacim yavru almak deil kus kisirlastirmak icin bir cozum varsa uygularim
Kardeşim bırak hayvan hayatını yaşasın kısırlaştırmak nedir bir tane kuş besliyorsun ver onu kuşçuya kendi kurşunla anlaş besle ne bilim ama bırak hayvan hayatını yaşasın herkes doğasında güzel :)

@Nurullah İnci kusun fotosunu cekemiyorum birden sinirlenmeye basladi cok sert birsekilde isirmaya basladi elimi kanatti bornalde yapmazdi 3.gun biticek yumurta yok acaba icerideki yumurtadan olabilirmi alayimmi

@Mesuttt dogru diyorsun ama ben tatile gittigimde 1 hafta kusda aklim kalicak stresten olur yanlizliktan olur diye korkum vat

@Mesuttt dogru diyorsun ama ben tatile gittigimde 1 hafta kusda aklim kalicak stresten olur yanlizliktan olur diye korkum vat
Ver komşuna eşine dostuna sen gelene kadar baksın bak elimde yavru dişi vardi erkek yormasin yıpratmasin diye komşuma verdim büyüyen kadar kalsın hem bir hafta onun suyunu yemini kim degisicek

@Nurullah İnci kusun fotosunu cekemiyorum birden sinirlenmeye basladi cok sert birsekilde isirmaya basladi elimi kanatti bornalde yapmazdi 3.gun biticek yumurta yok acaba icerideki yumurtadan olabilirmi alayimmi
-Dişi kuşlar kızıştıklarında ısırıyorlar genelde. Bir de içinde olduğu durumdan dolayı agresifleşmesi pek tabii.

-Kısırlaştırma gibi bir hataya düşmeyin. Evde yapılacak ve oldu bittiye getirilecek bir şey değil. Uzman bir veteriner için bile uğraştırıcı bir operasyon.

-Yani zaten kuşu düşündüğünüz belli ki uzun uzun tavsiye almaya uğraşıyorsunuz. Yavru almak gibi bir maksadınız yoksa ve iki kuşu da besleyeceğim diyorsanız; ayrı kafesler ve ayrı odalarda besleyin. Erkek kuş evcil değilse sahiplendiğiniz yere vermeniz daha doğru olur.

Dişinin fotoğrafını kafese elinizi sokmadan ve yuvalığa temas etmeden, çekip buraya atınız.

@Nurullah İnci yumurtasinin yapti kulucka disinda ezik buzuk etrafi beyazlamis degisik bi yumurta sanki icinde ezmis gibi kusda suan bir sıkınti yok

@Nurullah İnci yumurtasinin yapti kulucka disinda ezik buzuk etrafi beyazlamis degisik bi yumurta sanki icinde ezmis gibi kusda suan bir sıkınti yok
-Erkeği ayırın, yuvalığı çıkarın. Erkeği ya başka bir kafese alın ya da sahiplendiğiniz yere götürün.
-Yumurtayı yuvalığa yapmaması, yumurtanın sağlıksız olması bile yeterli baştan beri söylenen 'üretime/üremeye uygun değil' cümlesini doğrulamak için.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri