Karadeniz Pet

kuşum ölüyor

simit sarayının karşısındaki ara sokakta florya akvaryum var ağam lahmacunun yanında kendisi aynı zamanda üreticidir Fatih bey
kahvaltıcılar sokağında gönül akvaryum var necdet bey
cumhuriyet caddesindeki iş bankasının yanındaki sokakta Cadde petshop var Umut yada Onur bey var. Bu Arkadaşlardan biri İnşAllah size yardımcı olurlar. Ben şuanda Van merkezde değilim maalesef merkezde olsaydım direkt olarak bana getirin diyecektim. elle besleme olayını çözmüş olurduk.

Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz. tekrar çok geçmiş olsun.
şimdi elif akvaryum dayız kimlik magasinin ara sokağında

Minik Dostumuz Nasıl oldu ?

Petshopta da mama icin aparat yokmuş siringayla verdiler biraz mama.ordan tamara veterinere goturduk.cok ilgilendi veteriner ilac icin universiteden docent bi hocayla gorustu.siringayla verdiler agzidan.yuzde 40 yuzde 50 sansi varmis.kum yaydik kafesin tabanina cikmak istiyor kafesten bizi gordugunde ama biz odadan cikinca kumda eseleniyor.kafesten cikinca da omzumuzda uyuyor.o yuzden kapadik kafesin kapisini dal darisi suyu mamasi falan hepsi kafesinde.gozundede enfeksiyon olmus kustugunda salyasi geldigi icin. Daha 3 bucuk 4 aylik oglum 15 kelime biliyor.esim aglamaktan mahfoldu.2 gundur 0 uyku basini bekliyoruz.en cokta onu boyle gormek ve onun bu halde sevdigi seyleri yapmaya calismasi ama hastaligindan dolayi yapamamasi dokunuyor insana.ben hasta olsam doktora bile gitmem ama su 2 gunde bittim artik.tutunursa hayata cok sukur yok tutunmazsa Allah cok sevmis ki yanina aldi diycez artik.bu arada senden Allah razi olsun kardesim.derdime ortak oldun.

kardeşim eşimden ve çocuklarımdan epey zamandır uzaktayım. ve bir süre daha uzakta kalmak zorundayım. 3 ayda bir 5 gün iznim var. bu sebepten dolayı tek yoldaşım minik dostlarım ve dostlarımız olduğu için sizi çok ama çook iyi anlıyorum. hastalandıkları zaman bende perişan oluyorum. İnşAllah en kısa zamanda düzelir küçük tatlı dostunuz. Zahmet olmazsa gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim.
Sağlıcakla kalın.

İnşallah biran önce iyileşir benimde kanaryamın ayakları hasta veterine götürüyoruz tedavisi devam ediyor.gerçektende hastalıkları bizleri çok üzüyor

@ilaydaa00 Çok geçmiş olsun arkadaşım İnşAllah en kısa sürede iyileşir

Amin
Terramyclin verdi ama hayvan giderek kotulesti artik hocam
Surekli sivi kusuyor.2 damla surubuda oldugu gibi kustu zaten suda icmiyor kabardi artik kafasi öne düşüyor.cok kotu hali tek istegim aci cekmemesi @Selçuk YÜKSEL

Bir damla baytril'i 3 damla suyla karıştırıp içirin. Ayrıca bir damla da mikostatin damlatın ağzına. Suyuna baytril katmaya devam edin. Yem yemiyorsa elle besleyin. Bulguru lapadan daha sıvı hale getirip elle besleme aparatıyla verin içine bir damla baytril de katın. Umarım düzelir.. geç kalmışsınız anlaşılan

1/5 oranında sirke katılmış suyla yıkayın kuşu. Fısfısla da iyice ıslatabilirsiniz. Deriye kadar gelmeli su. Günde iki kere 3 -4 gün yapın.

Kuşunuzda trikomonas yani kursak mantarı var. Mikostatin çözecek yüksek ihtimalle.

Mikostatin verdikten sonra kusarsa Bir damla daha verin. Beslenmesi ve vitamin takviyesi çok önemli bu dönem. Mikostatin vücudundaki mantarları öldürdükçe ölen mantarlar vücuduna toksik madde salar ve kuş zehirlenir biraz. Onun için kusar ve halsiz olur. İki gün daha dayanırsa kurtulur yavrucak. Çünkü mantar Kursak ve sindirim sistemini sarmış durumda. Mantar öyle bir illettir ki kuşu tam çökertmeden belirti vermez. 3 gün önce hiçbir sıkıntısının olmaması bu yüzden.

@harman Minik Dostumuzun son durumu nedir?

Ne olursa olsun besleme aparatı bulun. Beslenemeyen her canlı ölür. Besinle biraz da olsa ayakta tutarsınız. Tek şırıngayla olacak iş değil bu.

Elif hanim biz vanda ince siringayi ve soylenilen ilaclaro zar zor bulduk.gaga alti derisindeki tuyler dokuldugu icin yutabildigini kursaga gittigini net gorebiliyoruz.sorun kusmasiydi.fakuktede direk kirsak doldurma yapildigi halde kusuyordu hayvan. @Elif Akyüz
kimsenin mubisinin başına gelmesin.

Geri