Karadeniz Pet

kuşum ölüyor

harman

Yeni Üye
Lutfen biri yardim etsin.4 aylik kuşum aniden kustu.kusmugu siviydi.sonra ishal yapti.kotu bir koku var kusmugunda.Van da yasadigim icin anlayan veteriner yok.yavrum kafesinde uyuyor şimdi ama cok halsiz.gucu yerinde parmagimi kakiyor ama hemen durulup sabit bir yere bakiyor.birde su an uyurken bile kanatlari hafiften bunaldiginda kaldirdigi gibi kalkik.nette arstirdim bi suru ilac ismi var ama yanlis bir ilac alip vermek istemiyorum.ne olur tecrubeli birileri yardimci olsun.lutfen..

öncelikle kuşunuzun resmini çekin kuş çok yediğinde de kusabilir kusmuğuda kokması norma kanatları açıp duruyorsa kuş hareretlenmiştie kanat açarak ferahlamaya çalışıyor dedikleriniz den yola çıkarak oda sıcaklığını kontrol etmenizi tavsiye ederim nemli ve sıcakca kuş bu iiki olayıda sevmez ve hastalanabilir ve halsizleşebilir geçmiş olsun kuşunuza ya banyo yaptırın yada fiskiye sayesinde yağmurlama yaparakta sonuç alablirsiniz suyun içine asiti kaçmış soda koyabilirsiniz

içiniz ferah olsun bu kuşta bir sorun yok halsiz olan kuş kanatları düşer ve kabarır bu kuş gayet sağlıklı duruyor suluğuna 3 4 damla elma sirkesi koyun iç parazite iyi gelir kafeste kumlukta bulundurun tekrar geçmiş olsun

Elime gelip sagina dogru düştü oglum.tesekkur ederim.arastirmaya devam edecegim.

@harman kardeşim evvela sakin olmayı dene yukarıda arkadaşın dediği gibi sıcaklardan da olabilir malum bu aralar van çok sıcak bende vandayım. elma sirkesi varsa 5-6 damla suyuna damlat avilmec veya vilmectin damla al ense derisine 1 damla damlat haftada 1 defa 3 hafta devam edersin. kuşun 1-2 dk sersemleşebilir 5 dk içinde geçer. dışkısınıda burada paylaşırsan elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız

Son düzenleme:
BIRDEN OLDUGU ICIN COK KORKTUM.BURDA DUZGUN VETETINERDE YOK.ARTIK DAL DARIDA YEMIYOR SUREKLI BASINI KUSUCAKMIS GIBI SALLIYOR AMA KUSAMIYORDA.BOZGAZ ILTIHABI DEDILER SALYA KUSTU COK FAZLA.BI ILAC VERDILER BAYTRIL K DIYE 1 DAMLA.5 GUN KULLANIM DEDILER.EVE GELDIK HALA AYNI DOKUNSAN YIKILACAK.

bu arada @Selçuk YÜKSEL beyefendi var aktif olunca size yardımcı olacaktır eminim. Tekrar geçmiş olsun.

Hocam dışkısını paylaşın. Kuşta bir hastalık olduğu kesin. Elinizi çabuk tutun.

kuruma hastalığından şüpheleniyorum gaga altı tüyleri bugün dökülmeye başladı
çok halsiz

@Selçuk YÜKSEL hocam sanırım iç parazit yada kanaması var gibi ben mi yanlış gördüm acaba

dışkı resmi hala net değil @harman bey

Geri