Karadeniz Pet

kuşum nefes alırken tık tık ses çıkarıyor

Bugün daha da kötüleşti durumu. Suyuna her gün Baytril' den 3 damla ekledim. 10 gündür bir iyileşme olmadı. Acaba 3 damlayı biraz artırsam mı? Su içerken de hiç görmüyorum, kendim şırıngayla versem daha mı iyi olur?

Bugün daha da kötüleşti durumu. Suyuna her gün Baytril' den 3 damla ekledim. 10 gündür bir iyileşme olmadı. Acaba 3 damlayı biraz artırsam mı? Su içerken de hiç görmüyorum, kendim şırıngayla versem daha mı iyi olur?

Bence ilacı daha fazla kullanmayın. Ben şimdiye kadar ilaç kullanmadım kuşumun rahatsızlığında artma ya da azalma olmadı. Kuşunuzun durumunun kötüye gitmesi ilaçtan kaynaklanmış olabilir. Kullandığınız ilaç antibiyotik oluyor herhalde, üstteki üyelerin de bahsettiği gibi antibiyotik kullanımından sonra kuşa probiyotik ve vitamin verilmesi öneriliyor sanırım. Kısaca ben olsam o ilaca devam etmezdim, karar sizin tabii.

Son düzenleme:
Veterinere tekrar götürdüm. 2 aydır devam ettiği için durumu kronikleşmiş düzelmez dedi. 2 tane ilaç verdi. Antibiyotik olan Vil-Floks, vitamin olarak ise Catosal %10. Suluğun 3 te 1'ine 5' er damla olarak kullanın dedi.

Veterinere tekrar götürdüm. 2 aydır devam ettiği için durumu kronikleşmiş düzelmez dedi. 2 tane ilaç verdi. Antibiyotik olan Vil-Floks, vitamin olarak ise Catosal %10. Suluğun 3 te 1'ine 5' er damla olarak kullanın dedi.

Durumun kornikleşmiş olduğunu ve düzelmeyeceğini söyledikleri halde niçin ilaç verdiler acaba? Kuşunuza on gündür ilaç veriyordunuz, bu durumu veterinere söylediniz mi?

Durumun kornikleşmiş olduğunu ve düzelmeyeceğini söyledikleri halde niçin ilaç verdiler acaba? Kuşunuza on gündür ilaç veriyordunuz, bu durumu veterinere söylediniz mi?
Evet hangi ilaçları kaç gün kullandigimi anlattım. Daha da kötüleşmesin diye verdi heralde ilaçları.

Evet hangi ilaçları kaç gün kullandigimi anlattım. Daha da kötüleşmesin diye verdi heralde ilaçları.

İlaç kullanmasının akabinde başka bir ilaca başlaması kuşa ağır gelmesin diyecektim. Veterinere daha önceden ilaç kullandığınızı söylemişsiniz zaten. Umarım kuş bir an önce sağlığına kavuşur.

Bu arada herkes tedavi için farklı bir ilaç ismi söylüyor. İnternetten yabancı kaynaklardan da araştırma yapıyorum ama bir sonuca ulaşamıyorum. Benim de kafam iyice karışmış durumda. Bir şey yapamadan beklemek üzücü oluyor.

İlaç kullanmasının akabinde başka bir ilaca başlaması kuşa ağır gelmesin diyecektim. Veterinere daha önceden ilaç kullandığınızı söylemişsiniz zaten. Umarım kuş bir an önce sağlığına kavuşur.

Bu arada herkes tedavi için farklı bir ilaç ismi söylüyor. İnternetten yabancı kaynaklardan da araştırma yapıyorum ama bir sonuca ulaşamıyorum. Benim de kafam iyice karışmış durumda. Bir şey yapamadan beklemek üzücü oluyor.
Evet benim de kafam karışmış durumda aslında, en azından bu sefer biraz düzelme gösterir umarım.

Gerçekten kızdan anlayan veteriner yok eski üreticiler erbabı internette bir videoda sarımsak ve limonla çözüm bulanlar la karşılaştım biraz ara verdikten sonra denemek lazım

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şule hanim kuşunuzun durumu nasil? Benimki de aynisi oldu. Vitaform antibiyotik verdim. Vitamin verdim. Veterinere goturdum Baytril antibiyotik verdi ama yine de duzelmedi. Son kontrole goturecegim. Solunum yolu icin antibiyotik veririm duzelmezse demisti.

Iyi günler benim kuşum da tık tık ses çıkarıyor ve kuyruğunu aşağı yukarı hareket ettiriyor yaklasik 6 aydır bu sekilde ben de araliklarla olmak uzere birer haftadan 3 defa eritrotek antibiyotik tedavisi uyguladım ama herhangi bir gelişme olmadı suan da daha da ağırlaştı son bir haftadır hapşırık da başladı ne yapmaliyim lutfen yardımcı olun

Iyi günler benim kuşum da tık tık ses çıkarıyor ve kuyruğunu aşağı yukarı hareket ettiriyor yaklasik 6 aydır bu sekilde ben de araliklarla olmak uzere birer haftadan 3 defa eritrotek antibiyotik tedavisi uyguladım ama herhangi bir gelişme olmadı suan da daha da ağırlaştı son bir haftadır hapşırık da başladı ne yapmaliyim lutfen yardımcı olun

Yeni bir konu açın, kuşunuzun dışkı fotoğraflarını ve ayrıntılı bir videosunu çekip yükleyin.

Şule hanim kuşunuzun durumu nasil? Benimki de aynisi oldu. Vitaform antibiyotik verdim. Vitamin verdim. Veterinere goturdum Baytril antibiyotik verdi ama yine de duzelmedi. Son kontrole goturecegim. Solunum yolu icin antibiyotik veririm duzelmezse demisti.
Baytril antibiyotikten sonra benimkisi düzeldi. Veteriner hekim şırıngada vitamin de verdi onu da kullanmistim.

Alerjik de olabilir. Evinizdeki bir cicek, bitki halilardaki toz ve akarlar vs.

6 aydir boyleyse kroniklesmistir. Belki de alerjiktir.

Nasıl açacağımı bulamadim

Sitenin ana sayfasındaki Son mesajlar bölümün sağ alt kısmına gelin orada yeşil renkte "Yeni Konu Aç" butonu var, ona tıklayın ardından konuyu açmak istediğiniz başlığı seçin ve konunuzu oluşturun.

Kuyruk sallama yoksa ve yaz aylarında bu olay ortaya çıkıyorsa %99 sıcaktan dolayı olan durum.Konu eski ama yeni yazan arkadaşlar için bilgilendireyim.

Merhaba arkadaşlar,

Kuşum son 1 haftadır nefes alırken saat sesi gibi tık tık ses çıkartıyor. Aynı zamanda kuyruğu da sallanıyor. Bazen akıntılı hapşırıyor. Dışkısı normal, halsizliği yok, hareketli. Nefes almasının normale dönmesi için ne yapmalıyım?