Karadeniz Pet

kuşum nefes alırken tık tık ses çıkarıyor

Merhaba, benim kuşum da videodakiyle aynı sesi çıkarıyor ve sizin kuşunuz gibi hareketliliğinde bir sorun yok. Veterinere gittiniz mi? Kuşunuzun son durumu hakkında bilgi verir misiniz?
Yeni konu açın bence, üyelerle yardımcı olmaya çalışalım.

Merhaba, benim kuşum da videodakiyle aynı sesi çıkarıyor ve sizin kuşunuz gibi hareketliliğinde bir sorun yok. Veterinere gittiniz mi? Kuşunuzun son durumu hakkında bilgi verir misiniz?
Merhaba, evet 2 kez gittim veterinere. İlkinde 2 şırınga içinde ilaç verdiler. Biri vitamin biri antibiyotik. Solunum yolu enf. olabilir demişti.
Daha sonra ilaçlar bitti fakat geçmedi rahatsızlığı. Tekrar gittik bu sefer başka biri vardı veterinerde. O da baktıl öyle ses çıkarması normal, çiftleşme döneminde böyle şeyler olabilir dedi.
Yani kısaca kuşumun rahatsızlığı hala devam ediyor, bizde bir çözüm bulamadik malesef. Nasıl bir çiftleşme dönemiyse artık o kadar kuş besledik hic birinde rastlamadım böyle birşeye.

Merhaba, evet 2 kez gittim veterinere. İlkinde 2 şırınga içinde ilaç verdiler. Biri vitamin biri antibiyotik. Solunum yolu enf. olabilir demişti.
Daha sonra ilaçlar bitti fakat geçmedi rahatsızlığı. Tekrar gittik bu sefer başka biri vardı veterinerde. O da baktıl öyle ses çıkarması normal, çiftleşme döneminde böyle şeyler olabilir dedi.
Yani kısaca kuşumun rahatsızlığı hala devam ediyor, bizde bir çözüm bulamadik malesef. Nasıl bir çiftleşme dönemiyse artık o kadar kuş besledik hic birinde rastlamadım böyle birşeye.

Kuşların bulunduğu odada sigara vs içiyorsunuz veya havadarmi

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşların bulunduğu odada sigara vs içiyorsunuz veya havadarmi

Hayır onun bulunduğu odada sigara icilmiyor, oturma odasında duruyor zaten. Ama bu kuşumuzun babasinda astim vardi.

benimki içinde öyle oldu.bu veterinerler pek anlamıyorlar.götürdüm bende birkaç veterinere hayvanlara bir faydası olmadı.inşallah çözülür her neyse bu durum.bizimle paylaşırsanız sevinirim.buara salgın gibi birşey sanırım.bu şekilde bir sürü konu açıldı.işin tuhaf kısmı benim kuşlarımda hiç ceryanda kalmadı.

benimki içinde öyle oldu.bu veterinerler pek anlamıyorlar.götürdüm bende birkaç veterinere hayvanlara bir faydası olmadı.inşallah çözülür her neyse bu durum.bizimle paylaşırsanız sevinirim.buara salgın gibi birşey sanırım.bu şekilde bir sürü konu açıldı.işin tuhaf kısmı benim kuşlarımda hiç ceryanda kalmadı.
Evet bizimkide rüzgarlı ortamda kalmadi hiç. Inşallah geçer ama 1 ayı geçecek artık hiç düzelme olmadı. Korktuğunda, uçarken ve yem yerken ses cikarmaya başladı iyice. :(

Eritrom antibiyotik tavsiye ederim ben kullandım geçti sorun

Ankara'da oturuyorsanız hallederiz

Eritrom antibiyotik tavsiye ederim ben kullandım geçti sorun

ben bulamadım bundan ama başka bir antibiyotik kullanıyorum işe yaramazsa bunu arayıp bulacağım bir şekilde.dozunu nasıl ayarladınız?

Teşekkür ederim. Bu sesin bence de çiftleşme dönemiyle bir ilgisi yok. Daha çok solunumla ilgili bir problem izlenimi uyandırıyor bende.
Benim kuşum bu "tık,tık" seslere ek olarak çoğunlukla geceleri şu sesi de çıkarıyor: https://vocaroo.com/i/s0KQpAMBgmDX (arkadaki tik tak sesi saatten geliyor, ses kuşa ait değil).
Çevremde muhabbet kuşlarıyla ilgilenebilecek bir tane veteriner buldum ancak internetteki olumsuz yorumlar üzerine kendileriyle görüşmeye cesaret edemedim. Bu konuda tecrübe kazanmış forum üyelerine ihtiyacımız var gibi görünüyor.

Yeni konu açın bence, üyelerle yardımcı olmaya çalışalım.

Selam, birkaç gün önce şu konuyu açmıştım: http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kusumdan-gelen-garip-sesler.71019/
Ancak gitmeyi düşündüğüm veteriner kuşlarla ilgilenmiyormuş. Yakınımdaki kuşlarla ilgilenebilecek olan veterinere yapılan olumsuz yorumlar ise beni düşündürüyor.

Teşekkür ederim. Bu sesin bence de çiftleşme dönemiyle bir ilgisi yok. Daha çok solunumla ilgili bir problem izlenimi uyandırıyor bende.
Benim kuşum bu "tık,tık" seslere ek olarak çoğunlukla geceleri şu sesi de çıkarıyor: https://vocaroo.com/i/s0KQpAMBgmDX (arkadaki tik tak sesi saatten geliyor, ses kuşa ait değil).
Çevremde muhabbet kuşlarıyla ilgilenebilecek bir tane veteriner buldum ancak internetteki olumsuz yorumlar üzerine kendileriyle görüşmeye cesaret edemedim. Bu konuda tecrübe kazanmış forum üyelerine ihtiyacımız var gibi görünüyor.

Selam, birkaç gün önce şu konuyu açmıştım: http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kusumdan-gelen-garip-sesler.71019/
Ancak gitmeyi düşündüğüm veteriner kuşlarla ilgilenmiyormuş. Yakınımdaki kuşlarla ilgilenebilecek olan veterinere yapılan olumsuz yorumlar ise beni düşündürüyor.

Bizimkinin uçarken çıkardığı sese benziyor. Bende burdaki veterinerlerin yorumlarına baktim ayni sekilde iyi seyler yazmayinca bende korktum gitmeye.

Bizimkinin uçarken çıkardığı sese benziyor. Bende burdaki veterinerlerin yorumlarına baktim ayni sekilde iyi seyler yazmayinca bende korktum gitmeye.

Kuşların şikayetleri büyük oranda benzerlik gösteriyor. Bizim kuş uçarken, yem yerken ve geceleri uyurken bu sesi çıkarıyor. Bu seslerin altında yatan sebebi çok merak ediyorum.

Çıkan seslerle beraber kuyruk da atıyorsa bu solunumsal bir şey. Sitedeki astım başlangıcı tedavisi konularına bir bakın, bir araştırın derim.

Tekrardan merhaba @Sule, daha önceden bahsetmiş olduğumuz rahatsızlıkları odayı ısıttığımız araç tetiklemiş olabilir mi? Biz klima kullanıyoruz, tabii kuşun kafesi hava akımına maruz kalmayacak bir köşede duruyor. Siz de kuşunuzun bulunduğu odada klima mı kullanıyorsunuz?

Bu arada kuşunuza herhangi bir tedavi uyguluyor musunuz? Kuşunuz ne durumda, bilgi verir misiniz? Bizim kuş hala o sesleri çıkarmaya devam ediyor.

Ben kuşlardaki rahatsızlığın -araştırdığım kadarıyla- bronşit olabileceğini düşünüyorum. Bu rahatsızlığı tamamen yenmiş tecrübeli forum üyeleri attığımız ses kayıtlarını ve videoyu dinleyerek bize yardımcı olabilir mi?

Hipradoxi isimli ilaç kullanmaya başladım bende de aynı sorun var çifti ayırdım 1 hafta bu ilacı vercem bakalım nefes ve kuyruk atma düzelecek mi?

Hipradoxi isimli ilaç kullanmaya başladım bende de aynı sorun var çifti ayırdım 1 hafta bu ilacı vercem bakalım nefes ve kuyruk atma düzelecek mi?
hipradoxi yi herhangi bir eczanede bulabilir miyiz ? reçete vs. gerekti mi alırken

Umarım iyi bir sonuç alırsınız. Tedaviyi uyguladıktan sonra sonucu (olumlu veya olumsuz) buradan paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

Geri