Karadeniz Pet

kuşum nefes alırken tık tık ses çıkarıyor

Sule

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Kuşum son 1 haftadır nefes alırken saat sesi gibi tık tık ses çıkartıyor. Aynı zamanda kuyruğu da sallanıyor. Bazen akıntılı hapşırıyor. Dışkısı normal, halsizliği yok, hareketli. Nefes almasının normale dönmesi için ne yapmalıyım?

Benzer konulara baktım; NEO TERRAMYCİN veya BAYTRİL ( %2.5) önerilmiş. Bunlardan birini kullanmalı mıyım?

Merhaba arkadaşlar,

Kuşum son 1 haftadır nefes alırken saat sesi gibi tık tık ses çıkartıyor. Aynı zamanda kuyruğu da sallanıyor. Bazen akıntılı hapşırıyor. Dışkısı normal, halsizliği yok, hareketli. Nefes almasının normale dönmesi için ne yapmalıyım?

Benzer konulara baktım; NEO TERRAMYCİN veya BAYTRİL ( %2.5) önerilmiş. Bunlardan birini kullanmalı mıyım?

Merhaba. Üşütmüş veya astim tarzı bir durum olabilir. Ortam sıcakligi ne durumda veya cereyanda kalma olasılığı var mı?

Hayır, cereyanda kalma durumu yok Bulunduğu odanın sıcaklığı iyi.

Solunumsal bir durumu olabilir. Suluğundaki tam dolu suya beş damla limon damlatın bu uugulamayı üç gün yapın ve suyu günlük yenileyin. Kuş hava akımına, rüzgara va maruz kalmasın. Dışkı fotoğrafını ekler misiniz?

20181116_183934-1.jpg

Suyuna dün vitamin koymuştum, şimdi değiştirip limonlu hazirlarim. Arada mandalina veriyordum zaten pek seviyor.

Peki yukarida yazdığım ilaçları kullanmama gerek var mi acaba?

Suyuna dün vitamin koymuştum, şimdi değiştirip limonlu hazirlarim. Arada mandalina veriyordum zaten pek seviyor.

Peki yukarida yazdığım ilaçları kullanmama gerek var mi acaba?
Bu aşamada ilaçların ağır geleceğini düşünüyorum özellikle baytrilin.

Anladim, peki cok tesekkur ederim. Gelismeleri paylaşırım.
Ayni sorun 1 aydir bende olan kuşdada var üst solunum yolu enfeksiyonu eritrom antibiyotik tedavisine basladim 2 gunde azalma gosterdi 20 tl fiyati var bulunmasi zor ozelden yaz istersen yardimci olurum baska ilaclarla vakit kaybetme derim.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tekrardan merhaba, bugün kuşum daha fazla o sesden çıkarmaya başladı. Limon suyu koymuştum suluguna. Yarin veterinere gidip ilaç sormak istiyorum ama kuşlar hakkinda pek bilgili degiller sanırım önceden de gitmiştim babası için. O da böyle sesler çıkartıyordu. Fakat sonra öldü. Eritrom gibi solunum yolu enfeksiyonu için etkili olan bir ilaç mi almalıyım?

Tekrardan merhaba, bugün kuşum daha fazla o sesden çıkarmaya başladı. Limon suyu koymuştum suluguna. Yarin veterinere gidip ilaç sormak istiyorum ama kuşlar hakkinda pek bilgili degiller sanırım önceden de gitmiştim babası için. O da böyle sesler çıkartıyordu. Fakat sonra öldü. Eritrom gibi solunum yolu enfeksiyonu için etkili olan bir ilaç mi almalıyım?
Güncel kuşun ve dışkısının fotoğrafını paylaşır mısınız?

Bu şekilde.

Ekli dosyalar

• 20181120_180640-1.jpg
    20181120_180640-1.jpg
    864.3 KB · Görüntüleme: 1,360
  • 20181120_180625-1.jpg
    20181120_180625-1.jpg
    161.4 KB · Görüntüleme: 1,335
Dışkı normal ama kuş halsiz duruyor. Veterinere gitmenizde yarar var. En olmadı veterinere eritromun kullanım şeklini ve hangi hastalıklara iyi geldiğini sorarsınız kuşunuzun durumunu gösterip.

sule burun deliklerine bakma şansın var mı? tamamen açık mı? yoksa kapalı mı? dikkatli bakar mısın pamukcuk gibi bir şey var mı?

Evet baktim, burnu tertemiz hiçbirşey yok.

Eritrom kullanımı tavsiye edilmiş aslında. En kısa sürede temin edip kullanmanız gerekiyor.

Yarın veterinere uğraşacağım insallah vardir o ilaçtan.

Merhaba arkadaşlar,