Karadeniz Pet

Kuşum çok hasta...

Buse Selbi

Yeni Üye
İyi akşamlar. Bir kaç gündür forumu işgal ediyorum.. Sonunda kuşumun hastalığını bulduk. Bugün götürdüm kuruma ve iç parazit var. Mama kullanıyoruz. Biteralle tedaviyi devam ettirmemi söyledi. Suyuna sirke ve limon kullanacağım. %95 ölür dedi. Yine de önerileriniz varsa bekliyorum..

Kuruma hastalığının şu an için bir çözümü yok diye biliyorum.Genelde kafeste çok bekletilen ve bozulan gıdalardan kaynaklandığını söylerler.

Kuruma hastalığının şu an için bir çözümü yok diye biliyorum.Genelde kafeste çok bekletilen ve bozulan gıdalardan kaynaklandığını söylerler.
İmkansız çünkü gün aşırı değiştim hep yemini suyunu. Zaten 1 haftadır bende.. Maalesef ölmesini bekliyorum.. Aslında gözümün önünde ölsün istemiyorum..

Kurumaya flucan tablet iyi gelir diye biliyorum ben istersen araştırma yapabilirsin. Flucan 1 kapsül 1 litre suyla karıştırıp veriliyor. Ayrıca suyuna elma sirkesi de katabilirsiniz.

Kurumaya flucan tablet iyi gelir diye biliyorum ben istersen araştırma yapabilirsin. Flucan 1 kapsül 1 litre suyla karıştırıp veriliyor. Ayrıca suyuna elma sirkesi de katabilirsiniz.
İmdat çağrısına yetişen batgirl gibi...

En çok korkulan hastalık kuruma olduğu için uzun uzun araştırmıştım. Bu tedavi sayesinde ölümün eşiğinden kuşlarını kurtaranlar olmuş.
Sana inanıyorum.Araştıracağım.

Yarın ilk iş dediğiniz ilacı alacağım. Paraziti atlatır ama kurumayı atlatamaz dediler. Şu an kafesin dibinde uyuyor. Ölmesine alıştırdım kendimi açıkçası ama elimden geleni de yaparım yaşaması için. Tam bana alıştığı sırada gidiyor..

Bir de elma sirkesinin dozajı nedir? Benim bildiğim haftada 1 suluğun tamamına 1 çay kaşığı. Ardından 2 gün limon damlatılacak suya sonra temiz su.

Bir de elma sirkesinin dozajı nedir? Benim bildiğim haftada 1 suluğun tamamına 1 çay kaşığı. Ardından 2 gün limon damlatılacak suya sonra temiz su.
Biteral ile başladıysanız öyle devam edin ama tedavi en az 21 gün en fazla 30 gün olmalı. Flucan bulunması biraz zor bir ilaçmış. Ben elma sirkesini 3-4 damla kadar katıyorum. Limon suyunu da haftada 1 gün 2 damla veriyorum.
Umarım atlatır hastalığı yulaf seviyorsa yulaf verin yesin iyi gelir. Dışkısı ne durumda kuşun bir de ?

Biteral ile başladıysanız öyle devam edin ama tedavi en az 21 gün en fazla 30 gün olmalı. Flucan bulunması biraz zor bir ilaçmış. Ben elma sirkesini 3-4 damla kadar katıyorum. Limon suyunu da haftada 1 gün 2 damla veriyorum.
Umarım atlatır hastalığı yulaf seviyorsa yulaf verin yesin iyi gelir. Dışkısı ne durumda kuşun bir de ?
Biteral kullanıyoruz şu an ama tedavi eden yer 1 hap verdi bitene kadar kullanacağız dedi o zamana kadar kuş maması kullanacağız zaten yuvarlak yem yiyemiyor kanarya yemi ayıklıyor yeminden. Dışkısına baktım ama yoktu kafesinde. Şu an uyuyor boynumda sanırım sıcak diye boynuma giriyor. Kanatlarının iç kısmında da açılma var.

Kanarya yemi yemesi iyi gelir, sade kanarya yemini yulaf ile karıştırıp verebilirsiniz. Sarımsak suyu da iyi gelir. Umarım tedaviye cevap verir.

Umarım.. Bende kanarya yemi alayım dedim ama engellediler içinde nijer var diye. Kuş küçük olduğu için zaten hasta o yüzde normal mamadan ve yemden koydum. Sarımsak zararlı değil mi?

Biteral tedavisine devam edin Flukan da aynı etkiyi gösterecek bir ilaçtır. İkisi de mantar tedavisinde kullanılır Biteral ayrıca antibiyotik etkisi de gösterir. Yani Biteral daha doğru seçenek. Kuşta belirtiler ne ?

Umarım.. Bende kanarya yemi alayım dedim ama engellediler içinde nijer var diye. Kuş küçük olduğu için zaten hasta o yüzde normal mamadan ve yemden koydum. Sarımsak zararlı değil mi?
Sarımsak suyu, hazırlanışı vardı sitede bakabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• IMG_0824.JPG
    IMG_0824.JPG
    809.2 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_0825.JPG
    IMG_0825.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 46
  • IMG_0827.JPG
    IMG_0827.JPG
    742.6 KB · Görüntüleme: 45
Tedaviyi nasıl uyguluyorsunuz kuş kötü görünüyor. Ayrıca Elma sirkesi Sarımsak suyu falan bu durumdaki kuşa fayda etmez siz tedaviyi uygun dozda yapmaya devam edin.

1 adet hap verildi biterse bu bitene kadar ucundan ağzına verin dediler. Bunun yanında suyuna sirke koymamı da önerdiler. Yem ve ekstra mama verdiler onu kullanıyoruz. Yarın da flucan bulmaya çalışacağım. Evet kötü durumu... %95 ölür dedi..

1 adet hap verildi biterse bu bitene kadar ucundan ağzına verin dediler. Bunun yanında suyuna sirke koymamı da önerdiler. Yem ve ekstra mama verdiler onu kullanıyoruz. Yarın da flucan bulmaya çalışacağım. Evet kötü durumu... %95 ölür dedi..
Telaşlanmayın. Biteral tabletin 1/15 ini toz hale getirip 2 damla suda eritin ve sabah akşam 12 saat arayla içirin. Flukan almanıza gerek yok. Biteral ile tamamen aynı etkiyi gösterir. 1 tablet 5 gün tedavi etmeye yeter. Ki problem Megabakter olmayabilir. Olsa da olmasa da biteral çözecektir.

Geri