Karadeniz Pet

Kuşum çok hasta...

İlacın ağırlığına göre değişebilir 10 günde uygulanabilir fazlası zaten zararlı olur ama ilacı bırakacaksak bile en azından 5 gün geçmeli hadi diyelin ilacı kestik kuşa probiyotik vermeden diğer ilaca geçilmemeli fakülteler için birşey diyemem evet hepsi yüzde yüz kesin biliyor diyemem ama en azında dışarıdaki veterinerlerin yüzde 90 ından daha iyiler çünkü dışkı tahlili yapıp film çekebiliyor buda teşhisi oldukça kolaylaştırıyor ama normal polikliniği olan veterinerler için aynı şeyi söyleyemem zaten çoğu kuşlardan anlamıyor ve anlamdıklarını söylemeden antibiyotik verip gönderiyorlar ne tahlil var ne test aldıkları paraya bakıyorlar ben burda veterinere soruyorum muhabbet kuşundan anılıyor musunuz diye adam bana ben büyük tavuk çifliklerine ilaç veriyorum onada bakarım diyo tavukla muhabbet kuşunu bir tutuyor. Siz tedavinize devam edin inşallah iyi olur ama tedavi bittikten sonra probiyotik verin kesinlikle
Aslında veteriner röntgen çekmek istedi ama ben korktum şok yaşar diye, arabada çok korkmuştu zaten. Tabi cuma günü gittiğimde geçmemiş olursa röntgeni mecbur çekeceğim dedi, dışkı analizi de sadece dışkılarına baktı o kadar. Açıkcası çok ilgilendiğini söyleyemem. Verdiği mama probiyotik içerikliydi ama süt ürünleri de içeriyordu çok rahatsız etti kuşu kestim bende. Diazyme 256 var probiyotik elimde olur mu ?

Tabi olur bende diazym kullanıyorum bir çok üreticide kullanıyor inşallah iyi olur

Tabi olur bende diazym kullanıyorum bir çok üreticide kullanıyor inşallah iyi olur[/QUOT

Benim pek umudum yok aslında dışkıları gayet normal idrar mıktarı çok fazla dedi veteriner böbrek hastalığıymış. Hastalıkla ilgili hiçbir bilgide bulamadım. Kuşun keyfi neşesi yerindeydi ağızdan zorla ilaç içirirken kendime küstürdüm keyfi de kaçtı :)
Teşekkür ederim.

Arkadaşlar soru sormak isteyenler yeni konu açsınlar lütfen. Konular birbirine karışıyor.

Konuyla alakasız olacak ama bende şuan da kuşuma antibiyotik tedavisi uyguluyorum. İst. Üniv. Veteriner fakültesine götürdüm, böbrek hastalığı olduğunu söyledi, amoklavin antibiyotik ve mama verdi. Mama aşırı rahatsız etti kuşu o yüzden bugün kestim mamayı 5.günündeyiz tedavinin ama büyük oranda iyileşti diyemiyorum 10 gün sürecekmiş tedavi. İnsan veterinerlerden şüphe eder oldu.
Muayene ücreti ne kadar ödediniz ?

Başınız sağolsun. Antibiyotik Trikomonas hastalığında kuşun ölümünü hızlandırır.
Bundan sonra daha dikkatli olun tedaviyi yarıda kesmeyin hiç bir zaman için şöylede düşünün insanlar nasıl antibiyotik tedavisini yarıda bırakınca o ilaca karşı bağışıklık kazanıyorsa kuşlarda öyle başınız sağolsun
sağolun. En azından elimden geleni yaptığımı düşünüyorum.. Gözümün önünde acı çekmesi daha çok üzerdi beni.. Uzun bir süre kuş almayı düşünmüyorum zaten,canım çok yandı..

yorumları okumadım tam olarak kuşunuzun son durumu nedir bilmiyorum ama kuruma hastalığına yakalanan bir kuşun yaşama olasılığı %1 olasılık bile değil.

5 KUŞUMU KAYBETTİM , YAPMADIĞIM DENEMEDİĞİM ŞEY KALMADI
VETERİNERLİK FAKULTESİNDEKİ HOCALAR BİLE KANSERDEN BİR FARKI YOK KURTULMA ŞANSI YOK DEDİ.

Şimdiden başınız sağolsun bundan sonraki zamanını onu rahat ettirerek huzurlu olmasını sağlayarka geçirmesini sağlayın ..

Kuşta megabakter ( Kuruma ) yoktu. Trikomonas vardı. Zayıfladığı için kim koymuşsa artık kuruma teşhisi koymuş. Erken müdahale ve doğru tedavi kuşu kurtarırdı. Buse hanımı suçlamıyorum tabi bilgisiz veterinerler malrsef bu sonu hazırlıyorlar.

Lütfen hala çok kötüyüm aklıma geldikçe ağlıyorum Hergün gömdüğüm yere bakıyorum.. ondan öldü bundan öldü kurtarabilirdiniz veya tedavisi yoktu demekle gerçekten yaramı deşiyorsunuz..

Geri