Karadeniz Pet

Kuş ağzından salya ve ishal

anladım hocam kusura bakmayın yanlıs anlamayın sizin bilginize zerre şüphem yok sadece meraktan sormuştum, kuşumun sıvı dışkı yaptığını 2 günüdr görmüyorum bu aralar normal sağlıklı maşallah yine de dediğiniz ilacı kullanmalı mıyım? birde gervit vitaminin faydası olur mu ? henüz hiç vermedim kuşa.
Güncel dışkıları atabilir misiniz? Dışkıları iyi olsa bile 3 günlük bir kullanım yapılabilir..

Güncel dışkıları atabilir misiniz? Dışkıları iyi olsa bile 3 günlük bir kullanım yapılabilir..
Kafesi yeni temizledim sağa sola çıkardığı dışkıları da temizledim şuan 1 tane yaptı onu yükledim bir de benim bir sorum olucak kuşum bazen sesli bi şekilde hapşırıyor böyle garip bir ses çıkarıyor hapşururken ve sürekli boğazında bir şey takılmış gibi bu hareketi yapıyor

Kolumda uyurken farkettim bazen uykusunda bile sanki boğazına bir şey takılmış gibi yapıyor bu hareket kuş yolculuk yapmadan önce de vardı önemli bir şey mi acaba ?

Ekli dosyalar

• F0DB9362-01AE-4617-9798-4C3405D702E0.jpeg
    F0DB9362-01AE-4617-9798-4C3405D702E0.jpeg
    92 KB · Görüntüleme: 24
  • 553D2C3C-15AC-4D70-9F30-177BD77EBCB1.jpeg
    553D2C3C-15AC-4D70-9F30-177BD77EBCB1.jpeg
    144.2 KB · Görüntüleme: 8
Kafesi yeni temizledim sağa sola çıkardığı dışkıları da temizledim şuan 1 tane yaptı onu yükledim bir de benim bir sorum olucak kuşum bazen sesli bi şekilde hapşırıyor böyle garip bir ses çıkarıyor hapşururken ve sürekli boğazında bir şey takılmış gibi bu hareketi yapıyor

Kolumda uyurken farkettim bazen uykusunda bile sanki boğazına bir şey takılmış gibi yapıyor bu hareket kuş yolculuk yapmadan önce de vardı önemli bir şey mi acaba ?
Ara ara yapabiliyorlar..
Sulphamezathine yi alın başlayalım..

Ara ara yapabiliyorlar..
Sulphamezathine yi alın başlayalım..
İyi akşamlar tekrardan merhaba bugün pazar olduğu için ilacı alamadım birde kuşum gün içinde sağlıklı dışkılarken kuru ve toplu 15 dakika önce yine sıvı dışkılamaya başladı biraz fazla su içmişti bu dışkıdan önce onunla alakalı olabilir mi çünkü anlayamıyorum kuşum günlerdir sağlıklı dışkılıyor bu saatlerde akşam olunca yine sıvı şeffaf dışkı aradan biraz geçiyor yine normal dışkı çıkarıyor. Birde bu sulphamezathine alana kadar sıvı kaybından dolayı elektrolit veya probiyotik vermeli miyim şuan? İlacı yarın temin etmeye çalışacağım.

..

Ekli dosyalar

• 213BE609-EB60-4225-95F4-9D9830F2A7A8.jpeg
    213BE609-EB60-4225-95F4-9D9830F2A7A8.jpeg
    103 KB · Görüntüleme: 8
Arada farklı dışkılar yapması normal. Fazla su içti demişsiniz ondan da olabilir. Devamlılık arz ettiğinde sorun oluşturur. Kuşunuz maşallah daha da iyi görünüyor.
Evet keyfi yerinde iştahı da iyi çok şükür teşekkürler bu dışkıdan bi 15-20 dk önce su getirdim baya içti yani normalden fazla geldi bana ancak sorun şu, 2-3 gündür aksam saatlerinde hep boyle dışkılıyor o zamanlarda cok su içti mi bilemıyorum.. mesela az önce normal dışkısına yakın sıvılı bir dışkı yaptı, bi kaç saate yine normal kuru dışkılayacak tahminimce hep olduğu gibi. belki de normaldir ben çok üstüne düştüğüm ve tecrübesiz olduğum için bilmiyorumdur 😅

Evet keyfi yerinde iştahı da iyi çok şükür teşekkürler bu dışkıdan bi 15-20 dk önce su getirdim baya içti yani normalden fazla geldi bana ancak sorun şu, 2-3 gündür aksam saatlerinde hep boyle dışkılıyor o zamanlarda cok su içti mi bilemıyorum.. mesela az önce normal dışkısına yakın sıvılı bir dışkı yaptı, bi kaç saate yine normal kuru dışkılayacak tahminimce hep olduğu gibi. belki de normaldir ben çok üstüne düştüğüm ve tecrübesiz olduğum için bilmiyorumdur 😅
Benim kuşumda kafes dışında farklı farklı dışkıladığı oluyor kaldıki sizin kuşunuz bir hastalık ve tedavi süreci geçirdi. O yüzden benim fikrim bu kadarı da normal sayılır artık..

Benim kuşumda kafes dışında farklı farklı dışkıladığı oluyor kaldıki sizin kuşunuz bir hastalık ve tedavi süreci geçirdi. O yüzden benim fikrim bu kadarı da normal sayılır artık..
inşallah öyledir :) bana da öyle geliyor aslında keyfi de yerinde çünkü. recai bey sulphamezathine normal dışkılasa bile 3 gün kullanılabilir demişti onu da alıp kullanalım içimiz rahat etsin.. benim korktuğum şey sağlıklı kuşa ilaç zararlı gelebilir diyeydi ama recai beyin söylediğine göre bu ilaç çok ağır değilmiş. yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim iyi geceler

inşallah öyledir :) bana da öyle geliyor aslında keyfi de yerinde çünkü. recai bey sulphamezathine normal dışkılasa bile 3 gün kullanılabilir demişti onu da alıp kullanalım içimiz rahat etsin.. benim korktuğum şey sağlıklı kuşa ilaç zararlı gelebilir diyeydi ama recai beyin söylediğine göre bu ilaç çok ağır değilmiş. yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim iyi geceler
Öyle demişse eğer güvenin 👍🏻
Rica ederim, iyi akşamlar

İyi akşamlar tekrardan merhaba bugün pazar olduğu için ilacı alamadım birde kuşum gün içinde sağlıklı dışkılarken kuru ve toplu 15 dakika önce yine sıvı dışkılamaya başladı biraz fazla su içmişti bu dışkıdan önce onunla alakalı olabilir mi çünkü anlayamıyorum kuşum günlerdir sağlıklı dışkılıyor bu saatlerde akşam olunca yine sıvı şeffaf dışkı aradan biraz geçiyor yine normal dışkı çıkarıyor. Birde bu sulphamezathine alana kadar sıvı kaybından dolayı elektrolit veya probiyotik vermeli miyim şuan? İlacı yarın temin etmeye çalışacağım.

Ara ara farklı dışkılar görülebilir..
Sulphamezathineyi aldığınızda yazın..

Az önce kafesi kontrol ettiğimde kuşumun durduğu yerin altında ki peçete ıslaktı baya hemde ortada çok ufak yeşil dışkı vardı galiba kuşum yine sıvı dışkılıyor şuan çok sıvı kaybediyor elektrolit kullanmam doğru olurmu?

Bu şekilde..

Ekli dosyalar

• BBA28515-FCB8-497E-B56F-DE3AC92BCDBC.jpeg
    BBA28515-FCB8-497E-B56F-DE3AC92BCDBC.jpeg
    135.7 KB · Görüntüleme: 9
Şimdi ki son hali güncel

Ekli dosyalar

• 2BE045B4-2883-47E6-AB6C-D3064C4F6D30.jpeg
    2BE045B4-2883-47E6-AB6C-D3064C4F6D30.jpeg
    58.2 KB · Görüntüleme: 11
şimdi de kabız gibi allah allaaah poposuna yapıştı düşmüyor

Ekli dosyalar

• 44D0D31A-CCB2-458F-80AD-2975FAF35568.jpeg
    44D0D31A-CCB2-458F-80AD-2975FAF35568.jpeg
    244.1 KB · Görüntüleme: 15
Sulphamezathine için 10 tane yer gezdim petshop ve veteriner bulamıyorum ilacı

Şükür sonunda buldum bozuk değidlir değilmi

Ekli dosyalar

• 74B0A1A1-8850-4461-A63A-518D9BCE460C.jpeg
    74B0A1A1-8850-4461-A63A-518D9BCE460C.jpeg
    150.8 KB · Görüntüleme: 12
  • E8AC04DE-8E87-4478-BB05-4295DE08F99B.jpeg
    E8AC04DE-8E87-4478-BB05-4295DE08F99B.jpeg
    105.3 KB · Görüntüleme: 13
Dışkılarda herhangi bir istikrar yok. Düzensiz dışkılama devam ediyor..
Şükür sonunda buldum bozuk değidlir değilmi
Neden bozuk olsun ki? Tam dolu suluğa 8 damla ekleyin. Kafeste ilaçlı su ve yem kalsın sadece ve ilaçlı suyu içtiğinden emin olun. 7 gün kullanın sulphamezathineyi. 5.gün de güncel dışkıları paylaşın.

Dışkılarda herhangi bir istikrar yok. Düzensiz dışkılama devam ediyor..

Neden bozuk olsun ki? Tam dolu suluğa 8 damla ekleyin. Kafeste ilaçlı su ve yem kalsın sadece ve ilaçlı suyu içtiğinden emin olun. 7 gün kullanın sulphamezathineyi. 5.gün de güncel dışkıları paylaşın.
Çay kaşığı ile damlattım 6 damla ama damlalar büyük gibiydi suyun rengi turuncuya döndü fazla veririm diye korktum turuncuya dönmesi normal değilmi birde 8 saatte 1 mi tazelemeliyim?

Son düzenleme:
Geri