Karadeniz Pet

Kuş ağzından salya ve ishal

Padow

Meraklı Üye
Herkese merhaba cok üzgünüm Kuşum delikli kutuda 3-4 saat yolculuk yapmak zorunda kaldı soğukta kaldı ama soğukta 30 dakika civarı kalmıştır otobüs sıcaktı tahminimce üşüttü eve vardığımız gün dahil 2 gündür ishal dışkısının yeşili cıvık ve bugün 2 kere elime daha sonra fotoğraflardaki gibi ağzından salya gibi şeffaf bir sıvı çıkardı birde sürekli videodaki hareketi yapıyor kafasını ileri geri götürerek tıktık diye ses çıkarıyor lütfen yardım edin kuşumun nesi var düzelir mi :( haşlanmış patates yedirdim bugün ve suyuna 6 damla limon damlattım ek olarak 2 adet yemliği var birisi normal karışık kuş yemi diğernde sadece aspur yem var ama ona 1 kere falan girdi çok yemedi genelde karışıktan yiyor kuş kumuda yedi arada şu an omzumda uyuyor çok üzgünüm lütfen yol gösterin kuşuma bir şey olurmu

Tıksırma hareketinin videosu:

Ağzından çıkardığı sıvının fotoları

Ekli dosyalar

• F32B6221-FCCE-472F-8171-A5CF8D2D59B0.jpeg
    F32B6221-FCCE-472F-8171-A5CF8D2D59B0.jpeg
    301.9 KB · Görüntüleme: 57
  • 413C13B9-A1D3-4E29-9ED5-3C2416652B66.jpeg
    413C13B9-A1D3-4E29-9ED5-3C2416652B66.jpeg
    929.1 KB · Görüntüleme: 61
Kuş yeterince beslendi mi, kusması kokulu muydu? Öncelikle karnının doyması,aç karnına çok direnç gösteremez
Evet haşlanmış patates yedi ve kendi yeminide sürekli yediğini gördüm gün içinde kustuğu salyayı kokladım ancak pek bi koku alamadım

Güncel dışkıları omzumdayken yapmış ve kafeste duruş şekli kalorifere yakın duruyor ve kalorifer yanıyor oda derecesi 20-25 arasında tahminimce

Fotolar;

Dışkıların hepsi birbirinden farklı. İlk dışkı yanlış görmüyorsam koyu renkli, diğeri daha farklı son dışkısı açlık dışkısı gibi. Bu durumda ne desem bilemiyorum açıkçası. Kusma birkaç hastalık da görülür. Dışkıyla desteklediğimizde teşhisi tahmin edebiliriz ama dediğim gibi dışkılar hep farklı farklı

Dışkıların hepsi birbirinden farklı. İlk dışkı yanlış görmüyorsam koyu renkli, diğeri daha farklı son dışkısı açlık dışkısı gibi. Bu durumda ne desem bilemiyorum açıkçası. Kusma birkaç hastalık da görülür. Dışkıyla desteklediğimizde teşhisi tahmin edebiliriz ama dediğim gibi dışkılar hep farklı farklı
acaba sadece üşüttü mü bugün öğlen çok neşelendi birden uçtu sürekli omzumuza kondu kafesine girdi çıktı ama gece olunca duruldu işte sonra o sıvıyı kusunca ben çok korktum gözüme uyku girmiyor yarın bütünleme sınavım var ona giremiycem kuşu bırakıp ha birde bu videodaki yaptığı hareketi bahsettiğim o taşıma olayı olmadan yani soğukta kalmadan önce de yapıyordu acaba tik gibi bir şey mi ?

birde o sıvı kusma olayı sonra tekrar olmadı, inşallah olmaz görünce içim gitti çok moralim bozuk :(

acaba sadece üşüttü mü bugün öğlen çok neşelendi birden uçtu sürekli omzumuza kondu kafesine girdi çıktı ama gece olunca duruldu işte sonra o sıvıyı kusunca ben çok korktum gözüme uyku girmiyor yarın bütünleme sınavım var ona giremiycem kuşu bırakıp ha birde bu videodaki yaptığı hareketi bahsettiğim o taşıma olayı olmadan yani soğukta kalmadan önce de yapıyordu acaba tik gibi bir şey mi ?
Açıkçası hatayı en başında yapmışsınız. 30 dk çok uzun bir süre. Kuşu bu hale getirebilecek kadar soğuk havalar. Ve sonrası için kafesten çıkartmamanız gerekiyordu. Dinlenmesi gerekiyordu. Ama maalesef olan olmuş artık.
Süreklilik kazanan dışkıları hangisi? Ayrıca
Konuya netlik kazandırması açısından @『ADRIAN』 hocamızı etiketleyeyim.

Açıkçası hatayı en başında yapmışsınız. 30 dk çok uzun bir süre. Kuşu bu hale getirebilecek kadar soğuk havalar. Ve sonrası için kafesten çıkartmamanız gerekiyordu. Dinlenmesi gerekiyordu. Ama maalesef olan olmuş artık.
Süreklilik kazanan dışkıları hangisi? Ayrıca
Konuya netlik kazandırması açısından @『ADRIAN』 hocamızı etiketleyeyim.
çok haklısınız bilgisizdim ve bana kuşu halam hediye etti ona sordugumda bişey olmaz dedi 30 dakika aralıksız kalmadı soğukta ama 15 dakika soma otogarında 15 dakika da izmir otogarında poşetin içinde ki kolide kaldı sonra hemen eve gittim zaten yoldayken mümkün olduğunca onu sarsmamaya çalıştım çok dikkat ettim ama soğuk çarptı hayvancağıza büyük ihtimal :( @『ADRIAN』 abi sizde yardımcı olabilir misiniz :(

çok haklısınız bilgisizdim ve bana kuşu halam hediye etti ona sordugumda bişey olmaz dedi 30 dakika aralıksız kalmadı soğukta ama 15 dakika soma otogarında 15 dakika da izmir otogarında poşetin içinde ki kolide kaldı sonra hemen eve gittim zaten yoldayken mümkün olduğunca onu sarsmamaya çalıştım çok dikkat ettim ama soğuk çarptı hayvancağıza büyük ihtimal :( @『ADRIAN』 abi sizde yardımcı olabilir misiniz :(
Suya limon koymayın, vitamin takviyesi yapın sıcakta kalsın bir süre izleyelim.

Veterinere götürme imkanınız varsa iyi olur

Trendyoldan Röhnfried gerwit w bölünmüş ürün olarak bulabilirsiniz 20-30ml uzun süre yeterli olacaktır.
Tamamdır benim bir sorum olacaktı kuşumda kursak mantarı olmasından şüpheleniyorum yukarıda videodaki hareketi yapıyor ve salya kusması, ishal olması beni korkutuyor yukarıdaki videoyu izleyip yorumlarınızı yazar mısınız sadece bir tik mi yoksa çünkü 5-6 gündür yapıyor bahsettiğim soğukta kalma olayından önce de vardı.

Bugün salya kustuğunu görmedim tekrar ama kafesindeyken peçetede sıvı bir ıslaklık gördüm dışkı olmadan salya mı kusuyor yoksa şeffaf mı dışkılıyor anlayamadım :(

ek olarak kuşum biraz durgun hafif kabarık ve kafasını gövdesine gömüyor ama gözleri açık haşlanmış patates yediriyorum yiyor kumda yiyor su da içtiğini gördüm ama o tıksırma hareketinin sebebini anlayamıyorum

Bu şekilde ıslaklık oluyor ağzından mı yoksa dışkısımı anlayamıyorum

Ekli dosyalar

• CF6466C3-A727-4D60-A7F0-EB85028B1A57.jpeg
    CF6466C3-A727-4D60-A7F0-EB85028B1A57.jpeg
    174.5 KB · Görüntüleme: 40

Ekli dosyalar

• 4386CB6F-9877-47C6-9406-B0D3BBB91AA7.jpeg
    4386CB6F-9877-47C6-9406-B0D3BBB91AA7.jpeg
    279.2 KB · Görüntüleme: 25
  • D9EAAC60-6C7E-4A9A-AF80-88965401FF19.jpeg
    D9EAAC60-6C7E-4A9A-AF80-88965401FF19.jpeg
    209.4 KB · Görüntüleme: 16