Karadeniz Pet

Kuş ağzından salya ve ishal

Çay kaşığı ile damlattım 6 damla ama damlalar büyük gibiydi suyun rengi turuncuya döndü fazla veririm diye korktum turuncuya dönmesi normal değilmi birde 8 saatte 1 mi tazelemeliyim?
Evet tazeleyin.
Yarın eczaneden damlalık alıp, damlatın.

İlacı 7 gün boyunca vereceksiniz.
5.gün güncel dışkılarını atın kontrol edelim..
tamamdır son bir sorum olcaktı 😅 bende şu an damlalık yok 8 saatte bir değiştirin demiştiniz yarın damlalık almam biraz uzun sürecek aksama almş olurum o zamana kadar çay kaşığı ile yavaşça damlatsam olur mu yoksa ilaç 20-24 saat arası dursa 1 seferlik sıkıntı olur mu? bide yem ve su hariç birşey olmasın demiştiniz kuş kumu var şimdi aklıma geldi onu da çıkarmalı mıyım ? teşekkür ederim.

tamamdır son bir sorum olcaktı 😅 bende şu an damlalık yok 8 saatte bir değiştirin demiştiniz yarın damlalık almam biraz uzun sürecek aksama almş olurum o zamana kadar çay kaşığı ile yavaşça damlatsam olur mu yoksa ilaç 20-24 saat arası dursa 1 seferlik sıkıntı olur mu? bide yem ve su hariç birşey olmasın demiştiniz kuş kumu var şimdi aklıma geldi onu da çıkarmalı mıyım ? teşekkür ederim.
Damlalık alana kadar kendiniz damlatın.
Kuş kumunu da çıkarın..

Şırınga var ise şırınga ile damlatabilirsiniz

İyi geceler herkese kuşumujn bu kadar sıvı dışkılaması herhangi bir sıkıntı yaratırmı sulphamezathine li sudan içiyor sıkıntı yok ama ge oral kullanmak gerekli mi ? Biraz korkuyorum açıkçası sıvı kaybı normal mi?

Ekli dosyalar

• 8BDE6C40-7649-4928-A198-9271EDBDB45F.jpeg
    8BDE6C40-7649-4928-A198-9271EDBDB45F.jpeg
    258.1 KB · Görüntüleme: 19
  • 8C75BA39-C297-40BD-AA0C-3348E011B8E7.jpeg
    8C75BA39-C297-40BD-AA0C-3348E011B8E7.jpeg
    173.2 KB · Görüntüleme: 13
İyi geceler herkese kuşumujn bu kadar sıvı dışkılaması herhangi bir sıkıntı yaratırmı sulphamezathine li sudan içiyor sıkıntı yok ama ge oral kullanmak gerekli mi ? Biraz korkuyorum açıkçası sıvı kaybı normal mi?
Yarın damlalık aldığınızda çay bardağı suya 1 pirinç tanesi kadar gr oral ekleyip damlalık la verin..

Yarın damlalık aldığınızda çay bardağı suya 1 pirinç tanesi kadar gr oral ekleyip damlalık la verin..
Direkt olarak ağzına mı ve 1 damla mı ?Elimle tutmayı hiç istemiyor saldırganlaşıyor istediğinde kendisi geliyor parmağıma, zorla almakta istemiyorum sürekli ısırmaya çalışıyor sabit dursa veririm de kafası hiç rahat durmuyor eğer başka yolu yoksa mecbur halletmeye çalışayım ama..

Çay bardağını önüne götürüp içirsem olmaz mı? Parmağımdayken hep su içiyor önüne getirdiğimde

Bu normal midir

Ekli dosyalar

• C4DDA4B1-83F4-4472-BD9D-624B9FF00D52.jpeg
    C4DDA4B1-83F4-4472-BD9D-624B9FF00D52.jpeg
    231.6 KB · Görüntüleme: 10
  • 20E0F82A-A7DB-4B9B-84EA-7A65FAC9775A.jpeg
    20E0F82A-A7DB-4B9B-84EA-7A65FAC9775A.jpeg
    233.1 KB · Görüntüleme: 13
İnşallah sulphamezathine iyi gelir kuşuma :(

Ekli dosyalar

• 090C5E0A-607B-42B7-8AA9-AE6B2F04935A.jpeg
    090C5E0A-607B-42B7-8AA9-AE6B2F04935A.jpeg
    222.8 KB · Görüntüleme: 11
Düşmüş şuan kontrol ettim birde çok az nadir öten kuşum şuan baya ötmeye başladı iyi bişeydir umarım
İnşallah sulphamezathine iyi gelir kuşuma :(
Çok fazla endişeleniyorsunuz, kuşunuz bu durumu hisseder. Biraz akışına bırakın. Önleminizi alın, tedavisi için ilaçlarını kullanın sonrasını artık Allah'a bırakın.

Kuşlar sandığınızdan daha da güçlü canlılar ona endişeyle değil de her geçen gün iyileştiğine inanarak yaklaşırsanız hem sizin hem kuşunuzun sağlığı açısından daha iyi yol katedersiniz🌷
Ki durum o yönde ilerliyor, kuşunuz toparlanıyor. Ötmesini sormuşsunuz bu bile ne kadar pimpiriklendiğinizi gösteriyor. Ötmesi tabi ki iyi bir şey. Mutlu olan kuş öter, cıvıldar. Hiç mutsuz, halsiz kuşun ötmeye mecalinin olduğunu gördünüz mü?

Amacım sizi incitmek değil sadece bakış açısınızı değiştirmek. Siz de bu süreçte yıprandınız ama elinizden geleni yapıyorsunuz gerisini akışına bırakmak gerekir 🌺

Çok fazla endişeleniyorsunuz, kuşunuz bu durumu hisseder. Biraz akışına bırakın. Önleminizi alın, tedavisi için ilaçlarını kullanın sonrasını artık Allah'a bırakın.

Kuşlar sandığınızdan daha da güçlü canlılar ona endişeyle değil de her geçen gün iyileştiğine inanarak yaklaşırsanız hem sizin hem kuşunuzun sağlığı açısından daha iyi yol katedersiniz🌷
Ki durum o yönde ilerliyor, kuşunuz toparlanıyor. Ötmesini sormuşsunuz bu bile ne kadar pimpiriklendiğinizi gösteriyor. Ötmesi tabi ki iyi bir şey. Mutlu olan kuş öter, cıvıldar. Hiç mutsuz, halsiz kuşun ötmeye mecalinin olduğunu gördünüz mü?

Amacım sizi incitmek değil sadece bakış açısınızı değiştirmek. Siz de bu süreçte yıprandınız ama elinizden geleni yapıyorsunuz gerisini akışına bırakmak gerekir 🌺
Teşekkür ederim evet kuşum iyileşiyor ama bi derdi olduğunda anlayamazsam çok vicdan azabı çekerim o yüzden her şeyi soruyorum burda, durumu daha iyiye gidiyor çok şükür istikrarlı bi şekilde sağlıklı dışkılasa çok güzel olucak şu an güzel dışkılıyor tekrardan birde 50x40x35 lik üretim kafesi aldım genişliği daha mutlu eder kuşumu inşallah teşekkür ederim yardımlarınız için tekrardan hakkınız ödenmez.

Ekli dosyalar

• 4749224D-A980-4102-B853-107D0EBF4361.jpeg
    4749224D-A980-4102-B853-107D0EBF4361.jpeg
    201.1 KB · Görüntüleme: 6
Geri