Karadeniz Pet

Kabarık ve kuyruğunu sallıyor

Yanlış anlamayın daha önceki forumlarda görmüştüm Baytril iyi gelmez mi solunum sıkıntısı var
Bir de bu kuyruk düşmesi nefes alamamasıyla mı alakalıdır

Eğer solunum yolu engeksiyonuysa , baytril , tetra mezatin , flagyle , eritrom , ESB 3 vs vs bir sürü ilaç kullanılabilir. Birçok fikir alıp aklınızı karıştırmayın. Eğer tedavi konusunda emin değilseniz veterinere götürün. Sonuçta uzaktan yeşhis ve tedavi kolay değil.

selçuk bey yakın çevremde veteriner yok ama tabiki önceliğim söylediğiniz vilmectini almak olacak eğer ulaşamazsam alternatif eczaneden TEM’in edebileceğimiz yerini tutacak bir ilaç var mıdır
Birde siz söyledikten sonra baktım vilmectin ilacı dozları var 20 50ml.. şeklinde hangisini almalıyım
Son olarak Selçuk bey 2 ilaç kullanımı uygun mudur veya şu an söylediğiniz için değil 2-3 Farklı ilacı böyle küçük canlılara uygulamak yan etki yaratabilir mi? Yanlış algılamayın ben sadece Bilgi Sahibi olmak İçin size soruyorum

Ben önerdiğim tedavileri kendi kuşlarımda zaman içinde edindiğim tecrübeler doğrultusunda öneriyorum. Ve iyileşme garantisi vermiyorum. Kötü sonuç doğuracak bir tedaviyi önermem. Uzaktan teşhis zor olduğu için iki yönlü tedavi tavsiye ettim. Biri parazit ihtimaline karşı diğeri solunum yolu enfeksiyonu ve tricomonas ihtimaline karşı.
Vilmectin yerine stiraks alıp kullanabilirsiniz. Oda iç parazit ilacıdır. Vilmectin 20 ml yeter.

Son düzenleme:
Selçuk bey gece gece yazıyorum ama kuş hala uyuyamadı yavrucak solunumu çok sıkıntılı
Baytril flagly vs en etkili en kısa sürede hangisi düzeltebilir bu durumu

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    985.2 KB · Görüntüleme: 15
İshal olmuş
Şu an yakın çevremde veterinere ulaşamadım kuşu aldığım pet shopa gittim kuşun ağzına yavru besleme aparatıyla
http://www.hobipet.com.tr/med-tollyamin-forte-tuy-karaciger-kas-duzenleyici-multivitamin-1litre Bir miktar verdi durumunun çok kötü olmadığını ilaçtan sonra toparlayacağını söyledi şu an İçin pek bir değişiklik göremedim ama cevabınızı aldığım da ilaç tedavisine başlayacağım @Selçuk YÜKSEL
İlaç tedavisine başlayın vakit kaybetmeyin, ayrıca arkadaşımızın da dediği gibi dediğim sirke uygulamasından sonra sirkenin de zarar verdiğini düşünmeyin. Sirke bir nebze iyi gelir,daha iyi teşhis de yardımcımız da olur. Veterinere gidemiyorsanız vakit kaybetmeden tedaviyi uygulayın. Dediğimiz gibi birçok tedavi şekli var, baytril olur tetramezatin olur. Birçok antibiyotik ve vitamin ile ilerleneceğine tek bir antibiyotik ile hareket edin şu an. İlacı eczaneden temin edebilirsiniz olmaz ise sağlık ocağı ya da hastaneden yahut acilden yazdırın. Beklediğiniz zaman vakit kaybettiğiniz zamandır ve biran önce kafesi/kafesleri steril edin komple sirkeli suda bekletin silin yıkayın durulayın, yahut komple kurtulun hastalıklı kafeslerden. Bakteri yeterli derecede yokedilmediği takdir de tekrar bulaşacaktır farklı şekilde reaksiyonlara da neden olacaktır belki de sürekli bir sağlık sorunu olmasındaki sebep bu olabilir.

Son düzenleme:
Ben böyle bir durumda kendim tedaviden çok veteriner ile hareket etmeyi tercih edeceğim için, size bir tedavi şekli sunmadım yoksa birçok ilaç vitamin uygulaması elbette olur, sizin kuşlarınızda şu sıralar bir hastalık nüksediyor geçiyor nüksediyor geçiyor dolayısı ile ben bir tedavi sunmam fakat arkadaş sunmuş o da gayet tecrübelidir. Sıkıntı yaşamadan güvenin ve tedaviyi uygulayın soru sormanız vakit kaybettirir, yahut direk veterinere gidin. 2 seçeneğiniz var.

@Sakuram öncelikle ilginiz için teşekkürler her iki kafesi sirkeli suyla 1 hafta kadar önce güzelce temizledim
İlaç (antibiyotık e gelince) flagyl Baytril vs öncelikle hızlı etki hangisinden alırım bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz
Birde bugün sabah petshopt direk ağzından ilaç verildi söylediğiniz antibiyotik tedavisi için bugün başlamak uygun olur mu

@Sakuram öncelikle ilginiz için teşekkürler her iki kafesi sirkeli suyla 1 hafta kadar önce güzelce temizledim
İlaç (antibiyotık e gelince) flagyl Baytril vs öncelikle hızlı etki hangisinden alırım bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz
Birde bugün sabah petshopt direk ağzından ilaç verildi söylediğiniz antibiyotik tedavisi için bugün başlamak uygun olur mu
Rica ederim.
Petshop da ne verildiğini bilmiyorum, eğer profesyonel değillerse petshoplar da ilaç uygulaması yapmayın. Onun dışında arkadaşın dediklerini uygulayın, ilaç çeşidine bakmak sizin kafanızı meşgul edecektir sorularınız da artar. Vakit kaybetmeyin, mümkünse petshop ne verdi onu da öğrenin sorun kendisine.

Ayni markanın toz olan ürünü var onu bulamadım internette kendi kuşlarına da her iki ilacı karıştırarak vermekte

Bu arada Pet Shop alıp satmıyor kendisi üretim yapıp satıyor ne kadar bilinçliler bilemem ama bilgisiz olupta ilaçlar bulundurmazlar diye düşünüyorum

Bu arada Pet Shop alıp satmıyor kendisi üretim yapıp satıyor ne kadar bilinçliler bilemem ama bilgisiz olupta ilaçlar bulundurmazlar diye düşünüyorum
Tamam o halde, bilgileri vardır. Ki zaten kullandıklarını da biliyoruz, ben görmemiştim linki. Sıkıntı yok.

Antibiyotik kullanmaya başlıyorum o zaman abi

Birde hazır konu açılmışken bir konuda danışmak istiyorum. İç parazit ilacı olarak sirtaks önermişti Selçuk bey ben biraz araştırma yaptım tabi ne kadar doğrudur bilmiyorum bu ilaç hakkında fikir alışverişi yapılmış bir kaç forum da sularına sirke atmak yerine bu ilacı 3 hafta da bir süreyle kullanılması daha faydalı şeklinde belirtilmiş
Demek istediğim hastalık dışında kuşlarımıza rutin olarak böyle ilaç yüklemek doğru mudur yoksa suyuna sirke katarak uygulamamız yeterli midir

Antibiyotik kullanmaya başlıyorum o zaman abi

Birde hazır konu açılmışken bir konuda danışmak istiyorum. İç parazit ilacı olarak sirtaks önermişti Selçuk bey ben biraz araştırma yaptım tabi ne kadar doğrudur bilmiyorum bu ilaç hakkında fikir alışverişi yapılmış bir kaç forum da sularına sirke atmak yerine bu ilacı 3 hafta da bir süreyle kullanılması daha faydalı şeklinde belirtilmiş
Demek istediğim hastalık dışında kuşlarımıza rutin olarak böyle ilaç yüklemek doğru mudur yoksa suyuna sirke katarak uygulamamız yeterli midir
Hayır kesinlikle hasta olmayan kuşa ilaç uygulaması yapılması taraftarı değilim, ki ben gözlemlediğim çoğu üşütmüş kuşlarıma bile antibiyotik kullanmadan sirke ile geçiriyorum. Neden bünyelerini güçlü hale getirmek varken, ilaçlar ile destekliyoruz? Her hasta olduğunda ilaç arayacaktır, doğal tedaviler yeterli gelmez çoğu zaman bu uygulamalar yapılırsa. Ki düşünsenize, başı ağrayan bir insan dahi asprini çok kullanıyorsa en hafif olan PAROL bu kişinin baş ağrısını geçirmiyor niçin? Kendisini asprine alıştırmıştır ki asprin fazla kullanırsa kanı sulandırır, bu yüzden herhangi bir ameliyat durumunda ki zöellikle acil durumlarda kanı durdurmak zor olur. Bu bile bizde böylese kuşları da düşünmeliyiz diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Geri