Karadeniz Pet

Kabarık ve kuyruğunu sallıyor

Kullanın sabah akşam birer damla damlatın ağzına 5 gün.

Bugün hem ağzına damlattım hem de suyuna 4-5 damla damlattım Selçuk bey
O zaman bugünden sonra suyuna probiyotik mi koyayım

İlaç bu yanlış değildir umarım

Ekli dosyalar

• F1D4270D-8FE7-4BCF-8977-FB60560993B9.jpeg
    F1D4270D-8FE7-4BCF-8977-FB60560993B9.jpeg
    10.4 KB · Görüntüleme: 16
İlaç doğru. Suyuna sadece probiyotik katın. Başka birşeye gerek yok.

Selçuk bey yarın flagyl kullanımın 5. Günü olacak
Erkek muhabbet kuşum kafes içinde kendi kendine kanat talimi yapıyor galiba kafesin içi tek bir kuş için geniş. Kafesin içinde olduğu yerde kafes tabanından 3-5 santim havalanarak kanat çırpıp daha sonra soluk soluğa kalıyor. Küçük bir oda içinde de saldım ordan oraya uçtu daha sonra yine nefes nefese. Dediğiniz gibi sabah akşam ağızdan damlattım suyuna da probiyotik.

Kuyruğumuz yine düşük ve saat gibi tık tık.. hareket ediyor

Ekli dosyalar

• B13B3EAF-C494-4AE5-A143-7CDDEA78F779.jpeg
    B13B3EAF-C494-4AE5-A143-7CDDEA78F779.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 15
  • EEC27186-89C8-49B4-B92E-AF1A5DAB35C3.jpeg
    EEC27186-89C8-49B4-B92E-AF1A5DAB35C3.jpeg
    838.9 KB · Görüntüleme: 15
  • 4DC24EA5-5D00-4E04-8680-10CB3E898D83.jpeg
    4DC24EA5-5D00-4E04-8680-10CB3E898D83.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 13
2 gün kadar bekleyin düzelme olmazsa veterinerden eritrom , avidiare veya solunum yolu enfeksiyonu için bir ilaç alın. Flagyle basit enfeksiyonları hallediyor ama ağır durumlarda pek etkili olamıyor.

2 gün daha kullanmamı mı tavsiye edersiniz? Yoksa bırakalım mı ilacı? Burun akıntısı soluk alıp verirken sesi hırıltısı düzeldi genel olarak daha iyi. Ama dediğimiz gibi tamamen düzelmedi. Eczaneden alabileceğim bir ilaç önerebilir misiniz Selçuk bey?
Birde oldukça zayıfladılar toparlaması İçin yağlı tohumdan bahsetmiştiniz ne verebilirim kuşlarıma

Küçük bedenleri ne de dayanıklı çıktı maşe'Allah, bunu demeden edemeyeceğim. Sonuca ulaşacaksınız inşe'Allah az kaldı.

İlk yumurtalarımız boş çıktı hemen Peşine de hasta oldular o gün bugündür düzeltmeye çalışıyorum ufaklıkları inşallah yavru sahibi olurum :)

İlacı kesin. 2-3 gün probiyotik ve vitaminle devam edin. Eğer hastalık belirtisi devam ederse yukarıda belirttiğim diğer tedaviye başlarsınız.

@Selçuk YÜKSEL bey flagly keseli 2-3 gün oldu probiyotik vitamin sularına limon sıkarak vermekteyim. çevremde veteriner yok ilginçtir ki girdiğim 2 veteriner de Eritrom veya benzeri bir solunum yolu enfeksiyonu ilacı istediğim de olmadığını söylediler. Şaka gibi oldukça da alakasızlardı. Birkaç yere daha bakacağım. Genellikle kabarık köşesinde tünek üzerinde durmakta kuyruğu da saat gibi darı karışık yem marul havuç vermekteyim pek yeltenmese de. Lakin hiç su içtiğini göremedim halbu ki dişi kuşu su içerken görüyorum.

Eczaneden alabileceğimiz bir ilaç var mıdır Peki bu durumda etkili olabilecek

Olur aslında ama yazdırmanız gerekir. Sef olabilir mesela. Agumentin , klavumaks olabilir.

Son düzenleme:
Veterinere gittim kuşun durumunu izah ettim 2 2.5 cc kadar Baytril aynı şekilde 2 2.5 cc kadar karışım kompleks vitamin olduğunu söylediği mor renkte bir ilaç ve en fazla çorba kaşığı kadar vitaform toz verdi. İlaçları 3 dirhem sularına katmamı söyledi vitaformdan da mercimek tanesi kadar ilaçlar 4 gün yetiyor vitaform 7 gün kullan dedi o kadar yetecek mi meçhul. 30 lira gibi bir faiş fiyat ödedik birde tam bir saçmalık birde diyor ki düzelmezse tekrar gelin bir ilacın flakony ne kadar olabilir ki? Herneyse @Selçuk YÜKSEL Bu tedaviyle düzelir mi Selçuk bey?

Geri