Karadeniz Pet

İlk muhabbet kuşumu aldım önerilerinizi bekliyorum

Cinsiyeti dişi.
Erkekler uysal olur, dişler yabani olur diye bir söylem var ama ben katılmıyorum. Gerekli ilgi gösterildiğinde 2 tür de evcilleşir. Bir şey farketmez yani. Sadece konuşma (taklit) yönünden dişiler daha az yetenekli. Dişilerin konuşma yeteneği daha az oluyor, erkekler daha çok konuşuyor ve ötüyor.
Eğitim ve evcilleştirilen yönünden fark yoktur ama. Dişi erkek farketmez.
Anladım hocam bakalım inşallah onun içinde benim içinde iyi bir arkadaşlık olur bu ilişki ben şimdiden çok sevdim umarım oda beni sever.

Cinsiyetini öğrenmek için kuşunuzun ceresinin yani burnunun fotoğrafını atabilirsiniz. Yardımcı oluruz.
Evde soba varsa ısınmada problem çekmez kuşunuz. Sobayı ben de çok severim. Ortam ısısının 18 derecenin altına düşmemesi gerekir. 25 derece idealdir. Taşınma durumunda ise kafesin etrafına küçük bir battaniye ya da kalın bir ceket gibi bir şey sarabilirsiniz. Burada amaç kulun cereyanda kalmasını önlemektir.

Bakımı özetleyecek olursam:
5 günde bir yumurta maması + mamanın içine karıştırılmış probiyotik (Röhnfried Entrobac probiyotiğini öneririm. Mamayı kendin yapabilirsin. Ya da hazır da alabilirsin. Mama için de Powermax iyidir.)
10 günde bir multivitamin (Tavsiyem Versela Laga Opti Breed’tir.)
5 günde bir yeşillik (roka, ıspanak, marul, maydanoz vs.)
Haftada 1 kez bir adet dal darı
14 günde bir olmak üzere de “Sarımsak + Kuru Kekik + Tarçınlı” bir çay hazırlayıp suluğun 1/5’ine ekleyip 4/5’ini suyla doldurmalısın. Bu çay çok çok çok faydalıdır. Say say bitmez faydaları.

Yukarıda yazdığım şekilde bir beslenme uygula. Kuşun çok sağlıklı olur. Hasta falan da olmaz.
Ayrıca 2 ya da en fazla 3 günde bir kafesin alt kısmını temizle.
2 haftada bir olmak üzere de komple kafesi yıka.
Suyunu her gün değiştir, temiz içme suyu koy ve 2 günde bir suluğu bir sünger ve kalıp sabunla yıkayıp iyice durula.
Kafeste kuş kumu, kalamar kemiği ve gaga törpülemesi için mineral blok olsun.
Yemini eğer akıllı yemlik kullanmayacaksan her gün üfle ki kuşun aç kalmasın.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Kafana takılan bir şey olursa sorabilirsin.
Tarçınlı sarımsaklı çayın tarifini verebilir misin?

Beycan naptın yeni kuşla anlaşabildinmi ? Nasıl gidiyor eğitim ?
Yani elimde duruyor çevremde duruyor ama bazen elimi uzattığım da geri çekiliyor. Daha tam anlam veremiyorum hareketlerine elimden bazen yem yiyor bazen yemiyor. Kaçmıyor ama sevgi ilgi de göstermiyor bilemiyorum anlayamıyorum neyi yanlış yapıyorum.

Kuş sağlıklı ise sebze meyve, mama, vitamin, probiyotik ihtiyaçları karşılanıyor ise fazla da kurcalamamak lazım. Herşeyi kullanmak çoğu zaman sağlıklı olmuyor. Belli bir rutin belirleyin ve temel ihtiyaçları giderin yeterlidir.
Vitamin avisol b yeter mi? Ek olarak avisol plus multivitamin de gerek mi? Probiyotik olarak bi öneriniz var mı?
bi de çeşitli bitkilerden demlenmiş soğutulmuş çay tarifleri gördüm instada emin olamadım ben de yapsam mı?

Vitamin avisol b yeter mi? Ek olarak avisol plus multivitamin de gerek mi? Probiyotik olarak bi öneriniz var mı?
bi de çeşitli bitkilerden demlenmiş soğutulmuş çay tarifleri gördüm instada emin olamadım ben de yapsam mı?
Vitamin; Röhnfried gervit w
B vitamini; Röhnfried BT amin Forte B
Probiyotik; Entrobac, diazyme256, probiacti bird

Önerilerim bunlar olacaktır.

Bunları uygulamanız yeterlidir bitki çaylarına gerek yok.

Geri