Karadeniz Pet

İlk muhabbet kuşumu aldım önerilerinizi bekliyorum

Gaga taşını kullanabilirsin. Ama pek de gerekli değil. Onun yerine mineral blok olsa daha iyi olur. Kum da iyi duruyor. Yemin de içeriği güzel değil ama tohum kalitesi güzel gibi gözüktü bana. Şu anlık kullanabilirsin ama daha güzel yemler var. Benelux %35 aspurlu yem ya da Garden Mix pembe paket yem kullanabilirsin.
Suan köy mevkinde oturuyorum kargo gelmiyor yani dediklerinizi internetten belki kolay bulurum ama iste burada nasil bulabilirim varmidir petshoplarda vitaminleri falan nasil temin ederim

Çok bilmiyorum petshop bunlari verdi simdi dediklerinizi nereden alabilirim yine bir petshopdanmi yani yemi bosuna mi aldim simdi ben birde tasi
Taşı bence kullanma, gerek yok, kalamar kemiği kullan, taşın yerine. Yem büyük ihtimalle açıkyem. Gardenmix alıcak san, 1 kg yeme 500 gr kadar aspur ekleyebilirsin.

Taşı bence kullanma, gerek yok, kalamar kemiği kullan, taşın yerine. Yem büyük ihtimalle açıkyem. Gardenmix alıcak san, 1 kg yeme 500 gr kadar aspur ekleyebilirsin.
Yani kuş kuçuk daha foto atardim eve varinca kafesinde atmam daha saglikli olur yani o tasin veya kalamar kemigi dediginiz seyin ne ise yaradigini bilmiyorum nasil temin ederim.

kalamar kemiği kuşlarda kalsiyum ihtiyacı için kullanılır.googla muhabbet kuşu kalamar kemiği yazın çıkar

kalamar kemiği kuşlarda kalsiyum ihtiyacı için kullanılır.googla muhabbet kuşu kalamar kemiği yazın çıkar
Ptt kargo kullanan bir e ticaret sitesi varmi yani koyumuze ptt gelir bir tek digerleri gelmez oralardan siparis ederim veya buradan petshop disinda baska ne tur yerlerden temin edebilirim bunlari peki bu gaga tasi ne ise yariyor kalamar kemigi ile ayni mi

Cinsiyetini öğrenmek için kuşunuzun ceresinin yani burnunun fotoğrafını atabilirsiniz. Yardımcı oluruz.
Evde soba varsa ısınmada problem çekmez kuşunuz. Sobayı ben de çok severim. Ortam ısısının 18 derecenin altına düşmemesi gerekir. 25 derece idealdir. Taşınma durumunda ise kafesin etrafına küçük bir battaniye ya da kalın bir ceket gibi bir şey sarabilirsiniz. Burada amaç kulun cereyanda kalmasını önlemektir.

Bakımı özetleyecek olursam:
5 günde bir yumurta maması + mamanın içine karıştırılmış probiyotik (Röhnfried Entrobac probiyotiğini öneririm. Mamayı kendin yapabilirsin. Ya da hazır da alabilirsin. Mama için de Powermax iyidir.)
10 günde bir multivitamin (Tavsiyem Versela Laga Opti Breed’tir.)
5 günde bir yeşillik (roka, ıspanak, marul, maydanoz vs.)
Haftada 1 kez bir adet dal darı
14 günde bir olmak üzere de “Sarımsak + Kuru Kekik + Tarçınlı” bir çay hazırlayıp suluğun 1/5’ine ekleyip 4/5’ini suyla doldurmalısın. Bu çay çok çok çok faydalıdır. Say say bitmez faydaları.

Yukarıda yazdığım şekilde bir beslenme uygula. Kuşun çok sağlıklı olur. Hasta falan da olmaz.
Ayrıca 2 ya da en fazla 3 günde bir kafesin alt kısmını temizle.
2 haftada bir olmak üzere de komple kafesi yıka.
Suyunu her gün değiştir, temiz içme suyu koy ve 2 günde bir suluğu bir sünger ve kalıp sabunla yıkayıp iyice durula.
Kafeste kuş kumu, kalamar kemiği ve gaga törpülemesi için mineral blok olsun.
Yemini eğer akıllı yemlik kullanmayacaksan her gün üfle ki kuşun aç kalmasın.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Kafana takılan bir şey olursa sorabilirsin.
Ayrica burada bahsettiginiz seyleri nasil temin edebilirim yumurta mamasi vb hani ben pek terimleri bilmiyorum daha aciklayici yardimci olabilir misiniz verdigim paraya yazik olmaz iyi bakamazsam kusa yazik olur ona uzulurum

Kuşumun resmi bu erkek mi disi mi egitimde erkek disi arasinda fark var midir

@Kaan Omurtak dostum ekledim resimleri. Ayrıca tünekleri tahta aldım plastik zararliymis ama yemlikler falan plastik ama onlarda surekli durmaz herhalde sorun olmaz
Yemlikler sıkıntı olmaz. Kısa süre durdukları için. Tahta tünek iyidir.
Çok bilmiyorum petshop bunlari verdi simdi dediklerinizi nereden alabilirim yine bir petshopdanmi yani yemi bosuna mi aldim simdi ben birde tasi
Bu dediğimiz yemler genellikle petshoplarda bulunmaz. İnternetten alman lazım. Gaga taşını ise kullanabilirsin. Tak kafese, boşa gitmesin.

Ayrica evde gun icinde oda degistirmesi mesel sabah bir odada aksam bir odada durmasi nasil etkiler kusu

Yemlikler sıkıntı olmaz. Kısa süre durdukları için. Tahta tünek iyidir.

Bu dediğimiz yemler genellikle petshoplarda bulunmaz. İnternetten alman lazım. Gaga taşını ise kullanabilirsin. Tak kafese, boşa gitmesin.
Anladim ne ise yariyor bu tas kalamar kemigi ile ayni mi farkli mi islevleri yani. Birde bunlari temin edebilecegim ptt kargo ile calisan bir firma var mi ayrica bu yumurta mamasi falan tam olarak ne bunlar.

kalamar kemiği kuşa kalsiyum verir.igaga taşını ise kuşlar genellikle kemirir.ama ikiside lazım

kalamar kemiği kuşa kalsiyum verir.igaga taşını ise kuşlar genellikle kemirir.ama ikiside lazım
Bunlar surekli mi lazim peki ayrica bunlarin bozulma gibi durumu yoktur degil mi yani meselan yemi 3 4 aylik alsam ayni sekilde kalamar kemigi ve tasi da bozulmaz degilmi bu ikisi bozulmaz ama sanirim yemin belli saklama kosullari olur diye dusunuyorum.

evet aralarında bi tek yem böceklenir paketi çatığınızda bi kavanoza döküp saklayabilirsiniz

Gaga taşını kullanabilirsin. Ama pek de gerekli değil. Onun yerine mineral blok olsa daha iyi olur. Kum da iyi duruyor. Yemin de içeriği güzel değil ama tohum kalitesi güzel gibi gözüktü bana. Şu anlık kullanabilirsin ama daha güzel yemler var. Benelux %35 aspurlu yem ya da Garden Mix pembe paket yem kullanabilirsin.
Hocam gittigidiyor sanirim ptt ile gonderim sagliyor https://www.gittigidiyor.com/arama/?k=Benelux arama yaptigimda bunlar cikti siz onerdiklerinizin linkini atsaniz bana zahmet olacak ama.

Haftada 2 kez yumurta maması(mamaya az miktar tarçın ekle, tarçın mantarlara karşı etkilidir ve aynı zamanda bağırsak kurtların, parazitlerine de etkilidir) haftada 1 kez multivitamin, 2 kez probiyotik. Probiyotik olarak probiacti bird ya da kanatlı oil prozim.

Ortam ısısını minimum 14,15 derece de tutmaya çalışın, bu derecenin altına düşmesin. Kafes, sabit bir yerde kalsın, kafesin yeri değiştirilirse hayvan strese girer.
Tüy döneminde haftada 2 kez b vitamini ( b vitamini olarak, beforvel, berovit ya da Versele lega mutavit öneririm) ve de haftada 3 kez 1 tatlı kaşığı kadar yulaf verin. Yulaf ı fazla kaçırma tüyden çıkması zorlaşır...
Merhaba ben de Polivit vitamin şurup kullanıyorum sizce devam edeyim mi? Hafta da 1 kez veriyorum. Dediğiniz markalara geciyim mi?

Geri