Karadeniz Pet

e coli ve ayak felci

Umarım iyileşir mavişim de başka bir isteğim yok zaten

Benim kuşumda baya yaşlı 10 yaşında :) size şöyle fiyat bilgisi vereyim 90 tl muayene ücreti lab testlerine baya bi alıyorlar biz de cebimizde 300 tl ile gittik zaten röntgen muayene o kadar tutuyor daha ilaçları bile almadan.
Işte sıkıntılı bir süreç... sırf muayne bile aşırı pahalı, sonuçta sorunu dinleyip gözlem yapıp kendisi fiziki kontroller yapacak sonrası da hayli pahalı, hadi bu 300 tllik aşamayı öyle ya da böyle atlattım , nakit bütçem yeterli ,sorun birde ilaçlar insanın elini kolunu bağlıyorlar. Ankara da özel labda ücretsiz diski analizi yaptirmistim onlarda ilk defa yaptigi icin merakliydi

Işte sıkıntılı bir süreç... sırf muayne bile aşırı pahalı, sonuçta sorunu dinleyip gözlem yapıp kendisi fiziki kontroller yapacak sonrası da hayli pahalı, hadi bu 300 tllik aşamayı öyle ya da böyle atlattım , nakit bütçem yeterli ,sorun birde ilaçlar insanın elini kolunu bağlıyorlar. Ankara da özel landa ücretsiz diski analizi yaptirmistim onlarda ilk defa yaptigi icin merakliydi
Size bir yer önereceğim arkadaşımın tavsiyesiyle. Egzo Pet Veteriner Kliniği Menemendeymiş. muayene ücreti 35 tl. Beni silip süpürdükleri için gidemedim. Siz yinede bi oraya gidin bence. Uygun bakıyorlar. Belkide 300 tl ile herşeyini tamamlayıp çıkabilirsiniz.

Size bir yer önereceğim arkadaşımın tavsiyesiyle. Egzo Pet Veteriner Kliniği Menemendeymiş. muayene ücreti 35 tl. Beni silip süpürdükleri için gidemedim. Siz yinede bi oraya gidin bence. Uygun bakıyorlar. Belkide 300 tl ile herşeyini tamamlayıp çıkabilirsiniz.
Teşekkürler, ama burası da uzakta kalıyor , bakacağım artık. Bi ailemle ciddi görüşmem lazım sanırım 1 haftadır ishal ciddi bir süre

Testler ve muayene neyse ama 1000 tl lik ne ilaç verdi allah aşkına insana kanser ilacı veriyor sanki. Hayır ne olduğunu da söylemiyor. Bari iyice açıklama yap. @eyunal eğer gotururseniz bile ilaclarin etken maddelerini öğrenin hastalığı ne öğrenin sorun herseyi iyice ayıp olur mu demeyin. Bana da şırıngada ilaç verdi bunu verceksin diye dedm bana yazın bunun içinde ne var babam sorar akşam. İlaç fiyatları pahalı gelirse de ona göre olmazsa piyasadan kendiniz de ilaçları bulabilirsiniz eczaneden bile mutlaka o etken maddeli ilaç vardır.
dozajini ayarliyip verirsiniz bak kendileri de okadar para alip yine Flucan vermiş mesela yine insan ilaci. Demekki is görüyor onlar da ki çoğu insan o ilaçları kullanıyor tedavide. Kac kisi verebilir ki 1000 tl ilaç parasi

Testler ve muayene neyse ama 1000 tl lik ne ilaç verdi allah aşkına insana kanser ilacı veriyor sanki. Hayır ne olduğunu da söylemiyor. Bari iyice açıklama yap. @eyunal eğer gotururseniz bile ilaclarin etken maddelerini öğrenin hastalığı ne öğrenin sorun herseyi iyice ayıp olur mu demeyin. Bana da şırıngada ilaç verdi bunu verceksin diye dedm bana yazın bunun içinde ne var babam sorar akşam. İlaç fiyatları pahalı gelirse de ona göre olmazsa piyasadan kendiniz de ilaçları bulabilirsiniz eczaneden bile mutlaka o etken maddeli ilaç vardır.
dozajini ayarliyip verirsiniz bak kendileri de okadar para alip yine Flagly vermiş mesela yine insan ilaci. Demekki is görüyor onlar da ki çoğu insan o ilaçları kullanıyor tedavide. Kac kisi verebilir ki 1000 tl ilaç parasi
Kesinlikle, zaten dediklerine göre bazı ilaçları papağan bünyesine zarar vermeyen ilaçları kullanıyorlar bu yüzden de pahalıymış ama sen ilaç adını veya etken madde adını vermiyorsan iş bitmiş demektir. Sırf ilaç için 1000 tl cidden yazık, insan etken maddesini söyler , beyfendi/hanımefendi hastalık şu hastaligina karsi etken madde veya tedavi destekleyici olarak bunlar var fiyati şu , ilgili ilaci disaridan şu etken madde adiyla alabilrsiniz ancak bünyesine zarar da verebilir gibisinden aciklama yapmiyorsa bu biraz da işi ticarete sokmak oluyor... insan ister istemez elde edilen haksiz kar oranina takıyor

Kesinlikle, zaten dediklerine göre bazı ilaçları papağan bünyesine zarar vermeyen ilaçları kullanıyorlar bu yüzden de pahalıymış ama sen ilaç adını veya etken madde adını vermiyorsan iş bitmiş demektir. Sırf ilaç için 1000 tl cidden yazık, insan etken maddesini söyler , beyfendi/hanımefendi hastalık şu hastaligina karsi etken madde veya tedavi destekleyici olarak bunlar var fiyati şu , ilgili ilaci disaridan şu etken madde adiyla alabilrsiniz ancak bünyesine zarar da verebilir gibisinden aciklama yapmiyorsa bu biraz da işi ticarete sokmak oluyor... insan ister istemez elde edilen haksiz kar oranina takıyor
Aynen öyle doktor kendi ilaç mı veriyor hastaneye gittiğimizde. O yazıyor gidip eczaneden alıyorsun. Sana söyler bunlar bunlar lazım. Bunlar kuşlar için özel ilaç almanızda fayda var diye. İstemiyorsan almazsin mecbur değilsin zaten tahlile muayeneye para vermişsin açıklama yapmak zorunda.

İlk gittiğinizde zaten diyosunuz işini biliyorlar belli diye hani ben sanıyordum ki kuşumu alırlar iyileştirirler ben de onu iyileşince alıp eve dönerim ne yazık ki öyle olmadı. Gördümde yani orda hasta kuşlarda vardı benimkinede baksadyınız ne olurdu.

• Sad
Tepkiler: Kca
İlk gittiğinizde zaten diyosunuz işini biliyorlar belli diye hani ben sanıyordum ki kuşumu alırlar iyileştirirler ben de onu iyileşince alıp eve dönerim ne yazık ki öyle olmadı. Gördümde yani orda hasta kuşlarda vardı benimkinede baksadyınız ne olurdu.
Günümüz veterinerleri böyle.. Bir dostunuzu emanet etmek bir yana Bazen tüneğini bile vermem diye biliyorsunuz fakat iyide hocalarımız var.

Araba da bile servisten çıktıktan sonra bir sorun çıks arasan getir abi bakalım derler . Google yorumlarında ki eleştiriler yüzünden götüremiyorum zaten oraya :/

Araba da bile servisten çıktıktan sonra bir sorun çıks arasan getir abi bakalım derler . Google yorumlarında ki eleştiriler yüzünden götüremiyorum zaten oraya :/
siz benim bahsettiğim yere gitmelisiniz bence uzakta olsa

Haklısınız ancak benim 1300 civarı ödeme şansım yok (hadi o kadar fatura cıktı diyelim ) öğrenci hali ailemde bu konuda eli 1300 e kadar açılacağını sanmıyorum:/
Veya gittikten sonra bir anda sizin kuşunuz gibi felç veya beklenmedik bir şey olsa akıl sağlığımı oynatirdim
O kadar tutmaz ki.

Tutmaz elbette ama zaten testler falan derken 300 e varması bile benim için bütçesel dert
Sizi anlıyorum, maddi durum hepimizin farklı fakat sizin nazarınızda söylemesem de şöyle bir durum var bir insanın sağlığı için harcanacak x tutarı hayvanlar söz konusu olduğunda fazla geliyor insanların gözüne. Bakımını üstlendiğimiz canlar için elimizden gelecek ne varsa yapmalıyız.
Geçmiş olsun, umarım çözüm bulursunuz.

Sizi anlıyorum, maddi durum hepimizin farklı fakat sizin nazarınızda söylemesem de şöyle bir durum var bir insanın sağlığı için harcanacak x tutarı hayvanlar söz konusu olduğunda fazla geliyor insanların gözüne. Bakımını üstlendiğimiz canlar için elimizden gelecek ne varsa yapmalıyız.
1350 tl ile aile geçindiren var. Ben vermek zorunda kaldım iyileştirirler diye fakat iyileştiremedilerde. Elbette elimizden geleni yapmalıyız ama bu kadarda fiyat ayıptır. Kendi sağlığım için hiç bir zaman para harcamadım zaten kuşumda 10 yıldır ilk kez hastalandı iyileştirmeye çalışıyorum işte.

Son düzenleme:
Şöyle ki, Ankara da veteriner fakültesi de dahil ticarî bir yaklaşım sergilemesine rağmen oraya dahi götürdüm ha sonuç 0 röntgen çekildi sadece. Bugüne kadar benim sağlığım için de anlık 300 veya daha fazlası bir para gitmedi, umarım da gitmez. Mesele şu bu parayı cidden hakkıyla alıyorlar mı? Gerçekten 300tl içinde elle tutulur bir hastalık tespiti oluyor mu ? Konuyu açan arkadaş bunun en iyi örneği, felç durumu öz vet yüzünden mi oldu bilemeyiz elbette.Ancak insaflı olmak lazım bu kuş 24 saat veya 48 saat olsun bu dilim içinde senin işletmene gelmiş ve hizmet +ilaç bedeli ödemiş ve felç diyince doğru düzgün alakadar olmadıklarını görmek oldukça güven yıpratıcı. Umarım kendimi doğru ifade edebilmisimdir

Geri