Yumurta olabilir mi? (Video/Fotoğraf)

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan CELAL84
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Hocam iyi günler. 22 gün geçti aradan ama hala yumurtlamadı. Durumu aynı oysa. Popo şiş, sırtı dışarıda, kuyruk aşağıda ve ileri geri oynatıyor, kanatlar düşük ama yumurta gelmedi. Bir sorun olabilir mi? Yukarıda yakın zamanda eklediğim yeni fotoğraf ve videosu da var... Bir yardımcı olsanız...
Kusunuz da hala yumurta var gidi duruyor ama basıma bole bısı gelmısdı diski sıda buyuk aynı busekılde dısım vardı yuvayla ilgili ama poposuna bakdıgım da sarıydı yanı yaglanmısdı sızde elınıze alıp bakın yag bezesi yoksa sarılık yoksa pembe tarzındaysa yumurtadır birde sıkısma ıhtımalı nı goz den gecırın oda yoksa henuz yumurtayı tam olusturamamıs olabılır bırazda ha beklemek gerekir 35 40 gun daha bekleyın sonrasında tekrar konusalm

Hocam iyi günler. 22 gün geçti aradan ama hala yumurtlamadı. Durumu aynı oysa. Popo şiş, sırtı dışarıda, kuyruk aşağıda ve ileri geri oynatıyor, kanatlar düşük ama yumurta gelmedi. Bir sorun olabilir mi? Yukarıda yakın zamanda eklediğim yeni fotoğraf ve videosu da var... Bir yardımcı olsanız...
Kusunuz da hala yumurta var gidi duruyor ama basıma bole bısı gelmısdı diski sıda buyuk aynı busekılde dısım vardı yuvayla ilgili ama poposuna bakdıgım da sarıydı yanı yaglanmısdı sızde elınıze alıp bakın yag bezesi yoksa sarılık yoksa pembe tarzındaysa yumurtadır birde sıkısma ıhtımalı nı goz den gecırın oda yoksa henuz yumurtayı tam olusturamamıs olabılır bırazda ha beklemek gerekir 35 40 gun daha bekleyın sonrasında tekrar konusalm

durum bendede aynı yumurta sıkışmasından şüpheleniyorum videoları izledim üretici arkadaşlar var bu hafta sonuna kadar yumurta geldi geldi yoksa arkadaşlara gösterecegim

durum bendede aynı yumurta sıkışmasından şüpheleniyorum videoları izledim üretici arkadaşlar var bu hafta sonuna kadar yumurta geldi geldi yoksa arkadaşlara gösterecegim 23-24 gün oldu

Ekli dosyalar

• 02.jpg
    02.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 14
  • 01.jpg
    01.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 12
  • 03.jpg
    03.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 13
BenzerBbir durum bendede olmuştu. Deneyimli arkadaşlarımızaadanıştımahayırlı olsun dediler. Bel kamburlaştı kuyruk atması vardı yuvaya ilgi falan herhşey tam. Sonra aylar oldu yumurta gelmedi. Galiba küretaj gibi bir özellijleri var

durum bendede aynı yumurta sıkışmasından şüpheleniyorum videoları izledim üretici arkadaşlar var bu hafta sonuna kadar yumurta geldi geldi yoksa arkadaşlara gösterecegim 23-24 gün oldu

Bu kuş yuvalık hazırlığı yapıyor dişi güvendiği zaman yuvalıkta zaman geçirip yumurtlar inşallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bugün üretici arkadaşa dişi kusu gösterdim yaglanma var dedi spor yaptır buna dedi yumurta alamazsın yoksa dedi hayal kırıklıgına ugradım işin garibi durum zaten şüpheliydi çünkü edindiğim bilgilere göre yumurtalı kusun afedersiniz dıskısı büyük olurmus bendeki normaldi gariplik burdaydı.şimdi yag eritme nasıl yapacagım durum nasıl olacak onun stresi

Dostum ilk yumurta ne zaman çıkacağı kesin olmaz dişi yumurta sıkışmazsa yuvayı hazır hissetmediği için de bekliyor olabilir.

bugün üretici arkadaşa dişi kusu gösterdim yaglanma var dedi spor yaptır buna dedi yumurta alamazsın yoksa dedi hayal kırıklıgına ugradım işin garibi durum zaten şüpheliydi çünkü edindiğim bilgilere göre yumurtalı kusun afedersiniz dıskısı büyük olurmus bendeki normaldi gariplik burdaydı.şimdi yag eritme nasıl yapacagım durum nasıl olacak onun stresi

Kuşunuzu uçurmuyormusunuz bence ilk olarak kuşları ayırım ve dişi kuşa yemek siz verim yani sabah ve akşama doğru çok yiyolar gereken kabı alın fazla yemesin ve uçurun daha iyi olur bence siz bilirsiniz tabi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

dişi kuş oldü yaglanma durumu vardı son 1 ay fazla hareket etmiyordu hayatı buraya kadarmış uzuldum yapacak birşey yok topraga gömdüm yumurta yokmuş arkadaş yaglanma var dedi çiflestiğini gormüştüm yumurta var sanmıstım yanılmısım

Başınız sağolsun. Çok üzüldüm. Benim dişi kuş da pek hareket etmeyi sevmiyor ama 1 yıldır bende olduklarından beri böyle zaten. Erkek etrafında pervane, günlük yem ihtiyacını bile erkek dişiye kusarak yediriyor. Sanıyorum benim dişide de yağlanma var, dönem dönem oluyor. Çok tecrübeli değilim fakat erkek kuşunuz strese girmeden salma kafeste sağlıklı damızlık dişilerin arasına atış bir eş seçtirin bence.

teşekkürler . erkeği üretici arkadaşa verip uygun bir eş olana kadar bekliyecegim

Ben de bir süre daha bekleyip erkek ve dişiyi ayırıcam. Dişiyi tedaviye almayı düşünüyorum. Erkeğe de eş seçtiricem. Toparlarsa onu da eşe atarım.

hayırlısı yaglanma durumu varsa dikkat et emeklerin boşa çıkmasın .ben 1-1.5 senedir bekliyordum 2 ci erkek getirdim çiftleştiklerini gördüm 20-23 gün geçti yumurtlamadı arkadaşa gösterdim yaglanma var uçur yormadan dedi 4-5 gün uçuyordu akşam eve geldiğimde uçuracaktım olmadı ölmüştü.yeni eş yaratmak için bekleyecegim artık

Geri