Yumurta olabilir mi? (Video/Fotoğraf)

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan CELAL84
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

CELAL84

Yeni Üye
Merhaba değerli arkadaşlar. Şubat 2017 den beri bende olan mubişlerim sanırım sonunda eş tuttular. Birkaç hafta önce ilk defa çiftleşmeye çalışırlarken gördüm ama başarılı olamadılar. Birkaç defa denk geldim bu duruma. Benim görmediğim herhangi bir zamanda başarılı olmuş olabilirler. Dişi mubiş bu aralar yuvaya çok ilgi gösteriyor. Geceleri dışarda tünekte uyuyor. Gündüzleri ise yuvalığa sıklıkla girip bolca vakit geçiriyor. Hatta erkek mubiş yuvanın içindeki dişi mubişi tünekte durup kafasını içeriye uzatarak besliyor. Video ve fotoğraf ekledim, kıymetli yorum ve bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

2.jpg

Teşekkür ediyorum, darısı tüm bekleyenlere inşallah.

Dişi yuvadan çıkınca kontrol ettim de kurumuş dışkıları ezip toz haline getirmiş ve folluğun içine doldurmuş. Bu yavrular açısından bir sağlık sorunu teşkil eder mi? Talaş, kum, yem vs. bırakmadım yuvanın içine. Dişi kuşum biraz hassas, her şeyden etkileniyor. O yüzden temizlemek istemedim. Yuvalık plastik olduğu için kemiremiyor da. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Merhaba değerli arkadaşlar. Şubat 2017 den beri bende olan mubişlerim sanırım sonunda eş tuttular. Birkaç hafta önce ilk defa çiftleşmeye çalışırlarken gördüm ama başarılı olamadılar. Birkaç defa denk geldim bu duruma. Benim görmediğim herhangi bir zamanda başarılı olmuş olabilirler. Dişi mubiş bu aralar yuvaya çok ilgi gösteriyor. Geceleri dışarda tünekte uyuyor. Gündüzleri ise yuvalığa sıklıkla girip bolca vakit geçiriyor. Hatta erkek mubiş yuvanın içindeki dişi mubişi tünekte durup kafasını içeriye uzatarak besliyor. Video ve fotoğraf ekledim, kıymetli yorum ve bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 18476
Masallah Yumurta var popo iyice şişmiş açılmış 1haftaya ilk yumurtayı atar büyük ihtimal hayırlı olsun bol sağlıklı yavrular dilerim ınsallah :)

Bugün 20 Ocak. Video ve fotoğrafı paylaşalı 14 gün oldu fakat hala ortada yumurta yok :D
Bir hafta sonra yumurta gelir demiştiniz dostlar. Sanki yumurta içinde kayboldu. Cere rengi hala kahverengi. Yuvayla hala ilgileniyor ama kafes tabanı dahil bakıyorum ancak yumurta yok :):):)

Bir daha paylaşsan iyi olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çünkü bazen dişi kuşlar yumurta oluşumunu istedikleri zaman durdurabilirlermiş

Bir daha paylaşsan iyi olur

Hocam bu ilk mesajımda paylaştığım ilk hali (06.01.2018)
001.jpg

Bu son hali (21.01.2018)
01.jpg

Tam 15 gün geçti aradan ve hala yumurtadan eser yok, var mı bir tahmininiz? Bana hala yumurta var gibi geliyor ama şimdiye kadar yumurta gelmesi gerekmez miydi?

celal 84 iyi akşamlar birader son durum nedir aynı bende senin gibi beklemedeyim şimdiye yumurtlaması lazımdı benimkide az önce poposuna baktım sertlik var hatta popoya zeytin yagı sürdüm rahatlasın diye

Hala beklemedeyim kardeşim. Ben dişi kuşu elime almaya çekiniyorum çünkü çok kaprisli. 1 yıl bekledikten sonra ilk defa bu belirtilere şahit olunca, ürkütmek istemiyorum. Elime alsam, kesin erkeğe trip atmaya başlar :D Yumurtlayacağı varsa da vazgeçer heralde...

Geri