Sultanım Sürekli Hapşırıyor ve İştahsız

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan turkois
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
kekik çayı rahatlatacaktır solunumunu. Ondan sonra da lütfen biraz kendi haline bırakın kuşu. Uzaktan gözlemleyin. kuş tehlikeli olacak derecede aç kalmaz merak etmeyin. Acıktığında kafes tabanını orayı burayı tırtıklar. Probiyotikle stresini yenmesini bekleyin bir süre. Sürekli antibiyotik yüklemesi yapmayın. Veterinerin verdiği antibiyotiği doğru kullandınız mı ? nasıl kullandığınızı yazın lütfen.

Veteriner antibiyotiği günde 2 damla olacak şekilde ağızdan enjektör yardımıyla vermemi söyledi. Ben de 24 saatte bir o şekilde veriyorum hocam.

Bu veterinerlere ne diyeyim ben. İşlerini çok özensiz yapıyorlar. Bari ilacın yanında damlalık verseler... Veya suya katma yöntemiyle tedavi uygulatsalar... Ayrıca şırıngayla tek seferde çok yüksek doz verme ihtimali de var. Onu göz ardı ediyorlar. Neyse... emin olmanız lazım ilacı yuttuğundan. Yada suya katarak devam etmeniz gerekecek bundan sonra. İlaç damlatmak kuşun sosyalliğini de etkiler avucunuza almak zorunda olduğunuz için sizden korkmaya başlar vs. kuşu 4-5 saat susuz bıraktıktan sonra çeyrek suluğa 5 damla şeklinde devam etmenizi öneririm. Tedavinin kaçıncı günü ?

Bu veterinerlere ne diyeyim ben. İşlerini çok özensiz yapıyorlar. Bari ilacın yanında damlalık verseler... Veya suya katma yöntemiyle tedavi uygulatsalar... Ayrıca şırıngayla tek seferde çok yüksek doz verme ihtimali de var. Onu göz ardı ediyorlar. Neyse... emin olmanız lazım ilacı yuttuğundan. Yada suya katarak devam etmeniz gerekecek bundan sonra. İlaç damlatmak kuşun sosyalliğini de etkiler avucunuza almak zorunda olduğunuz için sizden korkmaya başlar vs. kuşu 4-5 saat susuz bıraktıktan sonra çeyrek suluğa 5 damla şeklinde devam etmenizi öneririm. Tedavinin kaçıncı günü ?
1 hafta oldu hocam. Dediğiniz gibi devam edeyim o halde, teşekkür ederim.

Bir hafta olduysa ve düzgün içtiyse devam etmemelisiniz. Bu defada karaciğeri yoracağız

Bırakayım mı antibiyotiği tamamen? Bir de sambucus nigra, echinacea purpurea ve digestive vermişti. Onları da 1.5 damla olacak şekilde damlatıyorum.
Bu ürünlerin hepsi bağışıklık sistemini destekleme amacıyladır. Kullanın mutlaka. Örneğin probiyotik verdiğinizde de bunları kullanmanızda sakınca yok. Antibiyotiğe gelince. Antibiyotik tedavisi için en uzun süre 7 gündür normalde. Ama siz kuşun içip içmediğinden emin değilseniz, 2 gün de suya katarak devam edin. Antibiyotik vermeden 4-5 saat kadar susuz kalsın.

Bu ürünlerin hepsi bağışıklık sistemini destekleme amacıyladır. Kullanın mutlaka. Örneğin probiyotik verdiğinizde de bunları kullanmanızda sakınca yok. Antibiyotiğe gelince. Antibiyotik tedavisi için en uzun süre 7 gündür normalde. Ama siz kuşun içip içmediğinden emin değilseniz, 2 gün de suya katarak devam edin. Antibiyotik vermeden 4-5 saat kadar susuz kalsın.
Sağ olun hocam, kullanacağım.

Zaten antibiyotik kullanmamasını önerdim. Kendiliğinden geçme ihtimali yüksek çünkü. Bu arada kekik çayını da kullan dedim. Nerden geliyor bu kekik çayı sevdanız :)
Hocam ben beşeri ilaçlar yüzünden çok çektim ya kuşlarımda. Mümkün mertebe alternatif tıp uygulamaya çalışıyorum

Bazen emin olamıyorum hocam. İlaç verirken rahat durmuyor, enjektörü kemirmeye çalışıyor. Ağzına aldığı anda veriyorum. Ağzından yutuyordur diye düşünüyorum ben de.
İlacı insülin enjektöründe mi verdi yoksa normal şırınga mi

Hocam ben beşeri ilaçlar yüzünden çok çektim ya kuşlarımda. Mümkün mertebe alternatif tıp uygulamaya çalışıyorum
Doğru teşhis ve doğru tedavi uygulanırsa tıbbi ilaçlar, alternatif tedavilerden daha pratiktir ve daha hızlı çözüm üretir. ''Doğal'' cı olmak bir noktaya kadar iyidir. Ama dozu kaçarsa geri dönülmez zararlara yol açabilir. Bir örnek vereyim. Yıllar önce Doktor Anneme demir ilacı yazdı. Doktora dedim ki ; hocam hap yerine ıspanak vb şeyler yese ? Bana kulağıma küpe olacak bir cevap verdi. Dediki : 1 haptaki demiri alabilmesi in 1 kasa ıspanak yemesi gerekir ! Hiçbir şey demeden hak verdim doktora.

Doğru teşhis ve doğru tedavi uygulanırsa tıbbi ilaçlar. Alternatif tedavilerden daha pratiktir ve daha hızlı çözüm üretir. ''Doğal'' cı olmak bir noktaya kadar iyidir. Ama dozu kaçarsa geri dönülmez zararlara yol açabilir. Bir örnek vereyim. Doktor Anneme demir ilacı yazdı. Doktora dedim ki ; hocam hap yerine ıspanak vb şeyler yese ? Bana kulağıma küpe olacak bir cevap verdi. Dediki : 1 haptaki demiri alabilmesi in 1 kasa ıspanak yemesi gerekir ! Hiçbir şey demeden hak verdim doktora.
Abi demir ilacı tabiki önemli ama ispanaktan daha iyi tedavi yöntemleri de var. Tabiki ilaçlar çok önemli, vermeliyiz ama mikostatin yeni kullanmis kuşuma ekstra hafif bir hapşırık için antibiyotik verdi doktor, kurtarana kadar canım çıktı

Abi demir ilacı tabiki önemli ama ispanaktan daha iyi tedavi yöntemleri de var. Tabiki ilaçlar çok önemli, vermeliyiz ama mikostatin yeni kullanmis kuşuma ekstra hafif bir hapşırık için antibiyotik verdi doktor, kurtarana kadar canım çıktı
Antibiyotik kullanımıyla ilgili makalemde antibiyotiğe ne kadar karşı olduğumu uzun uzun anlatıyorum. Ama gerektiği noktalarda da mutlaka kullanılacak başka çare yok maalesef..

Antibiyotik kullanımıyla ilgili makalemde antibiyotiğe ne kadar karşı olduğumu uzun uzun anlatıyorum. Ama gerektiği noktalarda da mutlaka kullanılacak başka çare yok maalesef..
Orası kesin hocam ona lafım yok ama çok hafif usutmus kuşuma mikostatinden hemen sonra başlaması yüzünden az daha karaciğerden kaybediyordum

Orası kesin hocam ona lafım yok ama çok hafif usutmus kuşuma mikostatinden hemen sonra başlaması yüzünden az daha karaciğerden kaybediyordum
İki antibiyotik tedavisiyle karaciğer bitmez hocam. Merak etmeyin. Tabiki ciğeri yorar ama bitirecek kadar değil.

Doktorların kimisinde de var bu sorun. Bakteriyel enfeksiyon olup olmadığını test etmeden antibiyotik yazıyor. Ben üst solunum yolu enfeksiyonu olmuştum doktora gittim ne test ne bir şey hiçbir şey yapılmadan bana antibiyotik verdi şaka gibi. Oysa viral enfeksiyonlarda antibiyotik kullanımının doğru olmadığı bilgisi mevcut.

Meyve sebze konusuna gelirsek günümüzdeki sebze ve meyveler ne kadar sağlıklı ki? Haberlere konu olan bir olay vardı,küçük bir kız çocuğu nar yemiş ve sonrasında da vefat etmiş. Adli Tıp sonucuna göre narda kimyasal ilaç bulunmuş yani tarım ilacından ölmüş küçük çocuk 😪
Doğalına ulaşan yesin ama.

Alternatif tıp ile modern tıp arasında dengeli olmak gerek.

Doktorların kimisinde de var bu sorun. Bakteriyel enfeksiyon olup olmadığını test etmeden antibiyotik yazıyor. Ben üst solunum yolu enfeksiyonu olmuştum doktora gittim ne test ne bir şey hiçbir şey yapılmadan bana antibiyotik verdi şaka gibi. Oysa viral enfeksiyonlarda antibiyotik kullanımının doğru olmadığı bilgisi mevcut.

Meyve sebze konusuna gelirsek günümüzdeki sebze ve meyveler ne kadar sağlıklı ki? Haberlere konu olan bir olay vardı,küçük bir kız çocuğu nar yemiş ve sonrasında da vefat etmiş. Adli Tıp sonucuna göre narda kimyasal ilaç bulunmuş yani tarım ilacından ölmüş küçük çocuk 😪
Doğalına ulaşan yesin ama.

Alternatif tıp ile modern tıp arasında dengeli olmak gerek.
Hocam doktorların leblebi gibi antibiyotik yazmaları da aslında toplumun cahilliğinden. Eskiden hatta hala antibiyotik yazmayan doktora ; bu bir şey bilmiyor diyip kızıyorlar. Doktorlar da günlük baktıkları hasta sayısı, ülkedeki ekonomik durum, doktora akademisyene verilen değer... şiddete maruz kalmaları vs derken insan sağlığını düşünecek halde değiller trajik bir şekilde...

Geri