Sizce Yumurta Sıkışması mı Var?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Einsatz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Tamm bekliyorum. :) bu arada hasta kuşunuzun durumu nasıl ? Düzeldi mi ?

Selçuk hocam, ben size son durumdan bahsetmemiş miydim ki valla kusura bakmayın öyle bir şey olduysa :( Ishalden ve diğer hastalıgından eser kalmadı hocam sayenizde Allah razı olsun sizden defalarca. Ve kuş çok iyi oldu ama bu kuşun üzerinden nalet bir türlü gitmedi hocam nedense :D Işte yumurtlama sorunu olan kuş bu sizin iyileştirdiğiniz kuş hocam geliyor video %73 :D

Hocam eğer benim kulunu soruyorsanız daha ikinci günden kendine geldi diyebilirim. İki gün daha devam edeceğim probiyotikde vermeye çalılacağım hocam. Yem yemesi felan herşeyi düzeldi maşşallahı var çok sağolun hocam iyiki varsınız Allah razı olsun sizden,
Hocam antibiyotikler artık verilmiyor eğer bidaha olursa bunu nasıl yapacağım. Sarımsak gibi doğal şeylerle bu tedavi mümkünmüdür sizce ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hadi yaa ! Randıman tutmadı gitti desenize :) merak etmeyin bu durumu da atlatır. Hareketsiz kalınca da yumurtlama sorunu oluyor bilginize. Yumurtlama evresinde bol bol hareket etmesi gerek.

Hocam eğer benim kulunu soruyorsanız daha ikinci günden kendine geldi diyebilirim. İki gün daha devam edeceğim probiyotikde vermeye çalılacağım hocam. Yem yemesi felan herşeyi düzeldi maşşallahı var çok sağolun hocam iyiki varsınız Allah razı olsun sizden,
Hocam antibiyotikler artık verilmiyor eğer bidaha olursa bunu nasıl yapacağım. Sarımsak gibi doğal şeylerle bu tedavi mümkünmüdür sizce ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Dezenfekte olayına dikkat ederseniz bir daha olma ihtimali düşük. Olursa da vet ilacı kullanırsınız.

Evet sıkışma belirtisi var. Ama ağzına zeytin yağı damlatıp yarına kadar bekleyin. Kıçına da damlatın emer zaten kendisi. Dediğim gibi karın kısmını buharla yumuşatın. Yakmayın ama :) dikkatli olun.
Bu arada kafesi tüneklerle boğmuşsunuz kafes büyük olmasına rağmen küçük kafesten beter olmuş.

Bu yumurta da çıktıktan sonra kuşu dışarı çıkarıp ufak uçuş eğzersizleri yaptırın. Hareketsizlikten kaybaklanıyor %99

2 tünek yeter. Eğer duvara falan çarpmayacaksa eve alışıksa yağdan sonra uçurun odada.

Yağı şimdi vericem hocam,yarına kadar bekledikten sonra mı yapayım şimdi mi ucurtayım?

Valla çarpmayacaksa şimdi uçurun biraz. Çarpacaksa hiç yapmayın.

Yuvalığa girdiğinde ışığı kapatın. Yarın sabah yumurtlayabilir bir ihtimal.

Geri