Sarı beyazımsı kaka

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Gugi123
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Gugi123

Yeni Üye
mTxZkT.jpg
Sultan papağanım ishaldi veterinere götürdük 1-2 hafta önce serum antibiyotik yazdı bitirdik ama kakası sarı ve beyaz oluyor titremesi var

Son düzenleme:
Panreas, karaciğer veya böbrek rahatsızlığı var. En yüksek ihtimal pankreas.. Ne zamandan beri bu şekilde dışkılıyor ? İlk yapmanız gereken çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak, verin. 2 gün gözlemleyelim vereceği tepkiye göre. Veteriner görmeli veya imkan yoksa tedavi için birşeyler öneriririz.

Ayrıca kuşun beslenme diyetini haftalık hatta aylık neler yiyor takviye kullanıp kullanmadığınızı vs yazın. Kuşun kilosu nasıl ? günlük uçuyor mu sürekli kafeste mi vs yazın.

Panreas, karaciğer veya böbrek rahatsızlığı var. En yüksek ihtimal pankreas.. Ne zamandan beri bu şekilde dışkılıyor ? İlk yapmanız gereken çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak, verin. 2 gün gözlemleyelim vereceği tepkiye göre. Veteriner görmeli veya imkan yoksa tedavi için birşeyler öneriririz.
2-3 gündür böyle kabarık duruyor uçuyor hep veterinere götürüyoruz artık para kalmadı yem değişikliği yaptık 2 hafta oldu veteriner anlamıyor buradaki iş yardımcı olabilirseniz çok sevinirim daha önce muhabbet kuşumu kaybettim:(

2-3 gündür böyle kabarık duruyor uçuyor hep veterinere götürüyoruz artık para kalmadı yem değişikliği yaptık 2 hafta oldu veteriner anlamıyor buradaki iş yardımcı olabilirseniz çok sevinirim daha önce muhabbet kuşumu kaybettim:(
Pankreoflat ilacını alın pirinç tanesi kadar kırın suluğa koyun. Beş gün boyunca içsin. Kirdiginiz tableti atmayın, peceteye sarın ertesi gün tekrar kullanırsınız. Kafeste her su 5-6 saat kalsın. Çekirdek vermeyin

Size önerebilecegim bu var bir tek. Bir de isterseniz üç gün üst üste probiyotik kullanın. Geçmezse pankreoflat başlarsınız
Dün akşam başladık ilaca dışkısı böyle güncel olarak düzelme var mı?

Şimdilik yok siz ilacı beş gün kullanın. Günlük olarak dışkı paylaşımı yapın. Birlikte bakalım 🙂

125 ml içme suyuna 25 ml gazı alınmış sade maden suyu ekleyip karıştırın ve haftada 2 kez kullanın araya 3-4 gün boşluk koyarak. Diğer hafta aynı şekilde uygulayın. Sonraki haftalarda 10-15 günde 1 kez düzenli olarak verebilirsiniz. 1'e düşürün.

Şimdilik yok siz ilacı beş gün kullanın. Günlük olarak dışkı paylaşımı yapın. Birlikte bakalım 🙂
İlerleme var hocam. Bence bir süre devam etsin bu ilaca faydası olmuş. Gazı alınmış maden suyunu da bana kalırsa ilacın 6. günü yarı yarıya suyla karıştırarak kullanın. Dehidrasyon sorununu halleder. Hatta daha da güzeli elektrolit kullanmaktır ama o yoksa maden suyu da işe yarar. Maden suyundan sonra 3 gün yine ilaç sonra bir gün yarım suluğa mercimek tanesi kadar karbonat katın.

İlerleme var hocam. Bence bir süre devam etsin bu ilaca faydası olmuş. Gazı alınmış maden suyunu da bana kalırsa ilacın 6. günü yarı yarıya suyla karıştırarak kullanın. Dehidrasyon sorununu halleder. Hatta daha da güzeli elektrolit kullanmaktır ama o yoksa maden suyu da işe yarar. Maden suyundan sonra 3 gün yine ilaç sonra bir gün yarım suluğa mercimek tanesi kadar karbonat katın.
Hocam bir tanesi beyaz hala ondan dedim ama işe yarayacağına eminim

Geri