muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Bulunduğum yerde tepeli üretimi tutuluyorsa n3den olmasın ama ben senin yerinde olsam gökkuşağı ispinozu alırdım ben arıyorum takımı 250 diyorlar ondan alicam

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
yok bn muhabbet uretıcem sadece ıspınoz ıstemıom bulbullerıde satmayı dusunuom 1 kulucka daha yaptırıp sadece muhabbet bakıcam tepelı 1 erkek alıcam ınsallah es oalrakda lutıno yada albıno es yapıcam tepelı yavru alırsam 120 150den gıdıor tanesı hem parası ıyı hemde gorselı guzel bır kus

Bulunduğum yerde tepeli üretimi tutuluyorsa n3den olmasın ama ben senin yerinde olsam gökkuşağı ispinozu alırdım ben arıyorum takımı 250 diyorlar ondan alicam

yok kardesım ya ben muhabbet uretıcem beslıorsan ya hepsı muhabbet yada hepsı ıspınoz olucak uretıcı arkadaslarım oyle dıor karma olunca sıkıntılar oluyormus sadece muhabbet ıspınoz ıstemıom bulbullerıde satmayı dusunuom 1 kulucka daha yaptırıp sadece muhabbet bakıcam tepelı 1 erkek alıcam ınsallah es olarakda lutıno yada albıno es yapıcam tepelı yavru alırsam 120 150den gıdıor tanesı hem parası ıyı hemde gorselı guzel bır kus

Cok güzel haberım var kırmızı göz cıftım az önce erkek ustune cıkdı cıftlesmeye calısdılar ama tam başarılı olmadı inşallah başarılı bir çiftleşme gerçekleştirir ler yumurtalar yakın gözüküyor inşallah eşe atalı bugün 3.gün maşallah hızlı cıkdılar dışı yuva hazırlıor zaten dunden berı çok mutlu oldum inşallah yakında güzel haberler veririm yumurta geldi diye :)

Hayır sabahlar herkese dün 2 yavrusu çıkıp ikiside ölen çiftim deb bu sabah 1 yavru daha cıktı baktım beslemiş sanırım ölecek zaten diye pek ilgilenmedi ilk yavrularla son durum
e661ac8c0912be8cbbcb1f3ab25b19ca.jpg
0cee866dc3a94de64535bcc9a6ed13e2.jpg
62f987e93a39bf53f5d98cbeb69a55a6.jpg

maşallah kar
Hayır sabahlar herkese dün 2 yavrusu çıkıp ikiside ölen çiftim deb bu sabah 1 yavru daha cıktı baktım beslemiş sanırım ölecek zaten diye pek ilgilenmedi ilk yavrularla son durum
e661ac8c0912be8cbbcb1f3ab25b19ca.jpg
0cee866dc3a94de64535bcc9a6ed13e2.jpg
62f987e93a39bf53f5d98cbeb69a55a6.jpg

maşallah kardesım
benımde 4 yavru yeme ındıren kus tekrar yumurtladı dün suan 2 cıft yumurtalı 1 cıft yumurta yavrulu 1 cıft cıftlesmeye basladı dısı hep yuvayla ılgılenıor bakalım 2 3 haftaya yumurtlar dıe dusunuorum ınsallah
bazı cıftlerde gene yuva hazırlıor
6 yumurtadan 3yavru cıkaran dısımın 4. yumurtasıda catlamıs aksama yada sabaha ınsallah oda cıkar :) yavruları guzel beslıyor bakıyor Maşallah ilk annelık deneyımınde başarılı cıkdı kızım :)
buarada sabah yenı bır erkek kus aldım bosda kalan yavru dısım ıcın yavru erkek aldım rengı hosma gıttı bu tarz kusum yokdu guzel oldu alta fotosunu bırakıyorum maşallah :) (bülbüller içinde dıştan takılan cok hos bır yuvalık aldım onuda koyayım alta :)
yaza bomba gıbı gırıoruz ınsallah :)

Ekli dosyalar

• 20180412_104827.jpg
    20180412_104827.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 13
  • 20180412_104909.jpg
    20180412_104909.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 13
  • 20180412_104957.jpg
    20180412_104957.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 13
  • 20180412_104413.jpg
    20180412_104413.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 15
  • 20180412_104430.jpg
    20180412_104430.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 10
Maşallah :) benimkilerde tekrar çifyleşmeye başladı :(yumurtlayabilir gibime geliyor dişi de kızıştı çünkü crresi renk değiştirdi yine. Erkek zaten öyle..
Yavruların büyümesini bekliyorlar galiba.
Bu bebekde anneye mi çeksem babaya mı karar verememiş :) iki yüzlü gibi

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180412-125135.jpg
    Screenshot_20180412-125135.jpg
    543.2 KB · Görüntüleme: 10
  • 20180412_125156.jpg
    20180412_125156.jpg
    265.3 KB · Görüntüleme: 11
Maşallah :) benimkilerde tekrar çifyleşmeye başladı :(yumurtlayabilir gibime geliyor dişi de kızıştı çünkü crresi renk değiştirdi yine. Erkek zaten öyle..
Maşaallahı var yavrunun ayaklarını temizleyin ılık suyla sağlıkla büyür inşaallah

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşaallahı var yavrunun ayaklarını temizleyin ılık suyla sağlıkla büyür inşaallah

Temizliyorum daha 2 gün önce temizledim de çk çabuk pisleniyor hasta olur diye korktum. Temizlicem ama.

aynen cok guzel maşallah 2sındende almıs :D
cıftlesırler benım kuslarda ole hep ard arda yumurtladı yavrular zaten buyumus tekrardan yumurtlasınlar sıkıntı olmaz :D

Temizliyorum daha 2 gün önce temizledim de çk çabuk pisleniyor hasta olur diye korktum. Temizlicem ama.
İnşaallah olmazlar kafes kapalı olsun dışarı çıkmasın abisi gibi

aynen cok guzel maşallah 2sındende almıs :D
cıftlesırler benım kuslarda ole hep ard arda yumurtladı yavrular zaten buyumus tekrardan yumurtlasınlar sıkıntı olmaz :D
Ya benim dişi biraz rahatsız. Tedavi ettik ama iyileşmedi ama kötüleşmedi de aynı duruyor aylardır. İlk kuluçkadada hastaymış fark etmemiştik. Şimdi bile bile yumurtlamasına üzülürüm. Tabi o kendini hazır hissediyorsa tamam ama ben üzülüyorum ona. O yüzdrn hemen yumurtlasın istemiyorum

İnşaallah olmazlar kafes kapalı olsun dışarı çıkmasın abisi gibi

Kapalı kapalı. Bunlar daha tüneğe de çıkmıyor. Sürekli tabandalar. 3üdr atladı yuvalıktan. İnip çıkıyorlar sürekli

Ya benim dişi biraz rahatsız. Tedavi ettik ama iyileşmedi ama kötüleşmedi de aynı duruyor aylardır. İlk kuluçkadada hastaymış fark etmemiştik. Şimdi bile bile yumurtlamasına üzülürüm. Tabi o kendini hazır hissediyorsa tamam ama ben üzülüyorum ona. O yüzdrn hemen yumurtlasın istemiyorum
hasta derken neyı var kusunuzun hasta olsa kus yumurtlamaz kuluckaya yatmaz yavru bakmaz normalde

hasta derken neyı var kusunuzun hasta olsa kus yumurtlamaz kuluckaya yatmaz yavru bakmaz normalde
Karnının bi böşümündr morluk var şerit halinde. Kanatları da titritordu oşdugu yerde.iç organlarından birinde enfekaiyon olabilir dendi. Veteriner anlamadı ama. Tetramezatin verdim 4 gün. Selcuk bey demişti. Kanadının titremwsi geçti ama karnında morluk var hala. Yani çürük gibi bi kısmı mosmor.

Kapalı kapalı. Bunlar daha tüneğe de çıkmıyor. Sürekli tabandalar. 3üdr atladı yuvalıktan. İnip çıkıyorlar sürekli
İnşaallah yeme de düşer [emoji5]

Karnının bi böşümündr morluk var şerit halinde. Kanatları da titritordu oşdugu yerde.iç organlarından birinde enfekaiyon olabilir dendi. Veteriner anlamadı ama. Tetramezatin verdim 4 gün. Selcuk bey demişti. Kanadının titremwsi geçti ama karnında morluk var hala. Yani çürük gibi bi kısmı mosmor.
selcuk abıye tekrar yazdınmı morluk gecmedı dıye belkı baska onerılerı olabılır

Anlamadım gitti.benimde çiftleşen bir dişim var poposu sis sanki içerde bir sıkıntı var gibi ve sabah böyle dışkılama yapmış havuclu hazir mama birakiyorum onlerine gunluk yavru besledigi icin aşağı resim bırakıyorum @Selçuk YÜKSEL hocam şu an 35 günlük yavruya yem kusuyor ama gerekli ise ayirucam dişiyi tek başına cifthane kafese salma gibi uçsun içerde
62f4b317e05dff33d76dde7f2cf372c4.jpg

maşallah kar

maşallah kardesım
benımde 4 yavru yeme ındıren kus tekrar yumurtladı dün suan 2 cıft yumurtalı 1 cıft yumurta yavrulu 1 cıft cıftlesmeye basladı dısı hep yuvayla ılgılenıor bakalım 2 3 haftaya yumurtlar dıe dusunuorum ınsallah
bazı cıftlerde gene yuva hazırlıor
6 yumurtadan 3yavru cıkaran dısımın 4. yumurtasıda catlamıs aksama yada sabaha ınsallah oda cıkar :) yavruları guzel beslıyor bakıyor Maşallah ilk annelık deneyımınde başarılı cıkdı kızım :)
buarada sabah yenı bır erkek kus aldım bosda kalan yavru dısım ıcın yavru erkek aldım rengı hosma gıttı bu tarz kusum yokdu guzel oldu alta fotosunu bırakıyorum maşallah :) (bülbüller içinde dıştan takılan cok hos bır yuvalık aldım onuda koyayım alta :)
yaza bomba gıbı gırıoruz ınsallah :)
Bülbüller icin olan yuvaligi nerden kaca aldin gercekden guzelmis birde bunun plastikleri var bit pire için o daha iyi olmazmi

4f79328cbce49ff197db4f7a0fd19221.jpg

Son düzenleme:
Bülbüller icin olan yuvaligi nerden kaca aldin gercekden guzelmis birde bunun plastikleri var bit pire için o daha iyi olmazmi

4f79328cbce49ff197db4f7a0fd19221.jpg
devamlı alısverıs yapdıgım petshopdan aldım orayada yenı gelmıs 8 tlye verdı bana normalde 10 tl ıdı ama 12 yıllık musterıye 8 tl :)
yuvaya onlem aldıkdan sonra temızlıgı sık sık yapdıkdan sonra bence fark edmez muhabbetlerdede bıt olması lazım ozaman yuvalarında oda tahta bıt ılacı ayda 1 elma sırkesı haftada 1 ve yuva temızlıgı sık yapılırsa bısı olmaz bulbullerın her kuluckadan sonra yuvalarını temızlıcem sepet yuvadan cok daha ıyı en azından tavsıye ederım

Geri